گروه: اخبار استان خبر: 112469 / تاریخ انتشار : 1397/8/30 ساعت : 10:49
#بام_یاسوج؛

پارک‌جنگلی یاسوج؛ بهترین مکان برای توسعه ورزش همگانی/ظرفیت های نهفته ای که به همت مسئولان نیازمند است

پارک جنگلی یاسوج به دلیل وسعتی که دارد می تواند به مکانی مناسب برای ورزش های همگانی، اسب سواری، میدان تیراندازی و میدان موتور سواری تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پارک جنگلی  یاسوج  یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی نزدیک به هزار هکتار دارد و بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب می‌شود، این پارک در شمال شرق شهر یاسوج، مرکز استان  واقع شده است این پارک به دلیل شیبی که به شمت شهر یاسوج دارد نمایی زیبا از شهر را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

فصل بهار در این پارک در کنار آب و هوایی که دارد سرسبزی وصف نشدنی اش نیز زبانزد است، خیلی ها برای فرار از غوغای درون شهری و سر و صدای ماشین ها و شلوغی شهر به این پارک زیبا و دیدنی پناه می برند و اندکی در این مکان استراحت می کنند لحظه ای سکوت و شنیدن صدای گنجشک ها و صدای باد به انسان آرامش و انرژی خاصی می دهد.

در  این مکان درختان مختلفی از جمله بنه، بلوط و سایر گونه ها رشد کرده اند که در فصل بهار نمایی زیبا  و سبز را به نمایش می  گذارند فصل پاییز نیز در  پارک جنگلی یاسوج صحنه هایی دیده می شود که در هر جایی و  در واقعیت نمی توان این صحنه ها را دید، در پاییز درختان این پارک به رنگ های مختلفی از جمله سبز، زرد، نارنجی، و حتی قرمز دیده می شود و در حقیقت صحنه ای ناب برای عکاسی است.

 

با وجود چنین زیبایی هایی ورزش کردن در این مکان نیز به زیبایی های آن می افزاید و از طرف دیگر به انسان نیز آرامش می دهد برخی از شهروندان یاسوج البته انگشت شمار صبح ها و عصرها این مکان زیبا را برای پیاده روی و ورزش انتخاب می کنند اما بخش دیگری از مردم از این مکان فرار می کنند و ورزش در پارک ها را ترجیح می دهند.

هر چند که ورزش در پارک ها نیز مناسب است اما حیف است و در حقیقت از دست دادن فرصت است که از این فضا برای ورزش کردن استفاده نشود،  پارک جنگلی یاسوج بهترین مکان برای ورزش است به ویژه ورزش های همگانی  که خانواده ها نیز استقبال می کنند.

 

اداره کل ورزش و جوانان استان می تواند بخشی از برنامه های ورزشی خودش را در پارک جنگلی یاسوج برگزار کند چرا که هم فضای زیادی دارد و هم دیدن رنگ های مختلف در این مکان انرژی زیادی به انسان می دهد.

 

پارک جنگلی یاسوج به دلیل وسعتی که دارد می تواند به مکانی برای انواع ورزش های مختلف از جمله اسب سواری، پیست موتور سواری، دورچرخه سواری و یا میدان تیراندازی تبدیل شود بدون شک اگر پارک جنگلی یاسوج به این سمتت برود هم مورد استقبال مردم قرار می گیرد هم زیباترین مکان تفریحی  یاسوج و گردش پذیر ترین منطقه تبدیل می شود.

 

انتظار می رود مسئولان استان به ویژه شهرداری، ماموران انتظامی و امنیتی، فرمانداری و ورزش و جوانان و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان  تلاش کنند که با همکاری همدیگر پارک جنگلی یاسوج را احیا کنند چرا که این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به زیباترین پارک جنگلی جنوب کشور را دارد.

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان در گفت و گو با صبح زاگرس گفت:  یکی از مباحث اصلی ما  بحث توسعه ورزشی  در پارک جنگلی است ورزش های صبحگاهی و ورزش های پیاده روی ما در پارک جنگلی یاسوج در حال انجام است.


رهامی بیان کرد: در پارک جنگلی یاسوج نیز بخشی را به عنوان جاده سلامت انتخاب کردیم که انتظار داریم مسولان دیگر دستگاه ها نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند چرا که پیاده روی بهترین ورزش برای سلامتی است البته در صورتی که اصول آن رعایت شود.

 


وی افزود: آسفالت یکی از عواملی است که در پیاده روی به بدن انسان ضربه می زند به همین خاطر سعی کردیم پیاده روی را به سمت پارک جنگلی ببریم و از  کنار مسیر جاده به سمت تپه نورالشهدا پیش بینی شده است که این جاده را برای پیاده روی انتخاب کنیم.

 


وی تصریح کرد: امیدواریم که شهرداری و منابع طبیعی همکاری لازم را در تحقق این کار انجام دهند، در پارک جنگلی چند مسیر به عنوان مسیر ورزش صبحگاهی یا عصر گاهی در نظر گرفته شده است و  گروه های مختلف  چند نفری یا تک نفری از  این مسیرها پیاده روی می کنند  و در حقیقت این پارک یکی از محورهای اصلی توسعه ورزش همگانی در استان است.رییس هیئت ورزش های همگانی گفت: از زمان شهرداری های گذشته این موضوع را پیگیری کردیم و به نتیجه ای نرسیدیم با شهردار کنونی نیز هنوز موفق نشده ایم این جلسه را  داشته باشیم  شاید ما کوتاهی کرده باشیم پارک‌جنگلی یاسوج بهترین مکان برای توسعه ورزش همگانی و اردوگاه ورزش همگانی این منطقه است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.