گروه: اخبار استان خبر: 112466 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 ساعت : 20:48

اظهارات جالب شهروندان یاسوجی در رابطه با مشکلات موجود در شهر/از وضعیت اسف بار فرهنگی تا زیرساخت های فیزیکی که راضی کننده نیست+تصاویر

یکی از مشکلات شهر یاسوج نقص و خرابی در زیر ساخت ها است که مردم شهر نسبت به این موضوعات گلایه های زیادی به مسئولان دارند که به طرق مختلف بیان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛از زمان نامگذاری یاسوج به عنوان شهر تا اکنون پنج دهه می گذرد و در این زمان رشد زیر ساخت ها و امکانات شهری در موارد مختلف افزایش چشمگیری داشته است و این موضوع سبب جذب جمعیت از دیگر نقاط استان به این شهر شده است.

 

 

با وجود همه تلاش ها برای آبادی شهرها اما باید اشاره کرد بروز رسانی تجهیزات و امکانات در شهر یاسوج مناسب نبوده است و  میطلبد مسئولان شهری با همکاری دیگر ارگانها تلاش مضاعف تری برای رشد و توسعه شهر یاسوج در همه ابعاد از خود نشان دهند.

 

 

یکی از مشکلات شهر یاسوج نقص و  خرابی در زیر ساخت ها است که مردم شهر نسبت به این موضوعات گلایه های زیادی به مسئولان دارند که به طرق مختلف بیان شده است.

 

 

در این رابطه گزارشی از شهروندان یاسوجی برای بیان مشکلات شهر  از نظر آنها صورت گرفت که در زیر آمده است:

 

سهراب رمضان نژاد از شهروندان یاسوجی در رابطه با مشکلات شهر گفت: وضعیت پاکیزگی و تمیزی شهر در حد قابل قبولی نیست و انتظار می رود این شرایط بهبود پیدا کند.

 

 
 
وی افزود: در چند روز گذشته که بارش باران در شهر  وجود داشت آثار آلودگی ها بر طرف شد اما باید وضعیت به شکلی باشد که در حالت عادی وضعیت نظافت شهر مورد توجه قرار گیرد و البته مردم در این رابطه نقش پر رنگی دارند.

 

محمد علی صالحی اشاره کرد: وضعیت خیابان ها و کوچه ها در حاشیه شهر استاندارد و مناسب نیست و از مسئولان درخواست داریم در این رابطه توجه بیشتری کنند چون قشرهای مختلف مردم از این وضعیت ناراضی هستند.

 

محمد علی صالحی در رابطه با مسائل فرهنگی بیان کرد: وضعیت پوشش و حجاب در شهر مناسب نیست و بنده به عنوان یک کارشناس دینی برای حضور در اجتماع احساس شرم می کنم و مسئولان متوجه نیستند در کشوری که به عنوان مرکز جهان تشیع شناخته می شود، نباید وضعیت به این صورت باشد به نظر می رسد مسئولان فرهنگی در خواب هستند.

 

وی افزود: این مسئله در شهر یاسوج باید از طریق آموزش و پرورش و اهالی قلم و مسئولان فرهنگی با اموزش خانواده و آسیب شناسی سعی بر بهبود وضعیت موجود داشته باشند و باید با اتخاذ تدابیر مناسب نسبت به عدم گسترش مسئله بی حجابی تلاش کنند.

 

 

بیژن عباسی اظهار کرد: بر روی برخی تقاطع ها خودروها متوقف می شوند و امکان تردد عابران پیاده را با مشکل مواجه می کند در این رابطه با ماموران راهنمایی و رانندگی صحبت شد اما آن ها اعلام کردند ممکن است درگیری صورت گیرد و کاری نمیکنند .

 

سجاد جهان کهن گفت: در شرایط حاضر یکی از مشکلات شهر یاسوج مسئله پل هوایی  در ابتدای خیابان پزشک است که این پل چند مشکل دارد که از جمله به عدم تناسب با استانداردها اشاره کرد، مسئله برقی شدن این  پل به احتمال در برنامه های شهری قرار بر برقی شدن آن بود، و موضوع دیگر بحث امنیت و استحکام آن است که این احتمال وجود دارد مردم برای عبور بر روی آن با ترس مواجه شوند

وی اظهار کرد: شهرداری تمام پارک های شهر را در نقطه ترمینال منتقل کردند و این مسئله سبب شده است ورودی شهر نما و جلوه زیبایی نداشته باشد این در حالی است که در هر شهر وارد می شویم ورودی زیبایی دارند اما شهر یاسوج فاقد این ویژگی است.

 

جهان کهن اشاره کرد: مکان زندگی بنده در حومه شهر است و وقتی در کنار خانواده هستیم باید از حومه با طی مسافت به یک نقطه خاص رفته و اوقات خود را در شب ها در آن پارک ها سپری کنیم.

 

وی افزود: شهرداری و شورای شهر باید با دهیاری روستاها هماهنگ شوند و در صدد طراحی پارک در این منطقه باشند و فضای مناسبی را هم برای ساکنان حومه شهر فراهم کنند.

 

 

علی دیدبان اظهار کرد:  یاسوج شهری تازه تاسیس نیست که مشکلات زیادی داشته باشد در این رابطه باید به حریم پیاده روها اشاره کرد که رعایت نمی شود.

 

دیدبان اشاره کرد: مهریان و بلهزار بین دوشهر مادوان و یاسوج قرار دارد اما این وسط این دو منطقه روستا نامیده شده است و امکانات مناسب و فضای سبز ندارند  و در رابطه با این مسئله باید پرسید مسئولان چطور برنامه ریزی کرده اند که این دو منطقه روستا نامیده شده است اما بین دوشهر قرار دارد و اصلا کدام توجیه برای این مسئله وجود دارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.