گروه: اخبار استان خبر: 112460 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 ساعت : 14:06
در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد شهدای قیام 19 آبان عنوان شد:

اعزام نمایندگان امام خمینی(ره) برای تجلیل از کارکنان صنعت نفت گچساران/بلندی‌های جولان در حال سقوط است/امنیت در عراق را ایران بوجود آورد+تصاویر

مسوول قرارگاه عمار گفت:امروز بلندی‌های جولان در حال سقوط است و این افتخار ما است؛تنها برون رفتمان از مشکلات پیروی از شهداء است و باید ما ادامه دهند راه آنها باشیم هرچند راه حل اقتصاد مقاومتی اعتماد است و این ماشین با سرعت در حال جلو رفتن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب، پیش از ظهر امروز مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد شهدای قیام 19 آبان گچساران با حضور  حجت‌الاسلام مهدی طائب،مسؤول قرارگاه عمار، امامان جمعه شهرستان های گچساران و باشت، فرماندار گچساران،جمعی از مسئولان شهرستانی، خانواده شهداء و دیگر اقشار مردم در مسجد شهیدان این شهرستان برگزار شد. 

 

 عبدالرحیم رحیمی،فرماندارگچساران در این آیین اظهارکرد:شهرستان گچساران این افتخار را دارد در بین استان و جنوب کشور بیشترین شهداء را به انقلاب اسلامی هدیه داده است،این شهرستان 360 شهیدرا تقدیم نظام کرده در جریان انقلاب نیز 7نفر از جوانان این شهرستان بدست رژیم پهلوی به شهادت رسیدندتا امروز نظام جمهوری اسلامی بیمه باشد.

 وی افزود:مردم گچساران و جنوب کشور هیچ گاه حادثه  ۱۹ آبان سال 57 را فراموش نخواهند کرد، و ایستادگی امروز جمهوری اسلامی در تمامی عرصه‌ها به برکت خون شهداء است وقیام ۱۹ آبان ۵۷ گچساران به دلیل گستره، انسجام و تأثیر آن یک رخداد استثنایی در منطقه جنوب است.

رحیمی تصریح کرد:گچساران به دلیل داشتن تاسیسات نفت و گاز و همچنین استراتژیک بودن این منطقه نقش ویژه ای دارد و اعتصاب کارکنان صنعت نفت در آن روز موجب شد تا کمر رژیم طاغوت بشکند.

فرماندارگچساران اظهارکرد:اعتصاب آن زمان کارکنان صنعت نفت گچساران موجب شکستن کمر رژیم پهلوی شد و  در آن زمان امام خمین (ره) نمایندگانی را برای قدردانی به این شهرستان فرستاد و از عوامل تولید‌کننده نفت در گچساران خواست تا به اندازه نیاز کشور نفت تولید کنند.

وی افزود:در آن روزهای انقلاب  مردم انقلابی گچساران با دست خالی مقابل رژیم پهلوی ایستادند و 7نفر از جوانان انقلابی این شهرستان در این روز به شهادت رسیدند.

رحیمی خاطرنشان کرد: به شهادت رسیدن 7 نفر از جوانان انقلابی گچساران در حادثه ۱۹ آبان ۵۷ در مسجد شهیدان گچساران تاثیر مهمی در شکل گیری انقلاب داشت.

 

 در این مراسم حجت‌الاسلام مهدی طائب با اشاره به منزلت و جایگاه شهداءگفت: شهدا راه خودشان را انتخاب کردند و انتخاب شدند تا به وصال برسند، درحالی که انسان باید قدر لحظات عمر خود را در این دنیا بداند.

 

وی افزود: انسان از همان لحظه که به دنیا می‌آید شمارش معکوس عمرش به حرکت می‌افتد و باید بدانیم چگونه در این مسیر حرکت کنیم چرا که تنها چیزی که با خود خواهیم برد اعمال ما خواهد بود.
 


 مسؤول قرارگاه عمار ادامه داد: وای بر احوال آنهایی که در آن دنیا مال بیت‌المال و مال مردم را برده باشند چرا که باید بدانیم در آن دنیا باید پاسخگوی خدای متعال باشیم.

 

 وی تصریح کرد: شهدای ما بهترین استعدادها را داشتند چنان که وقتی "حاج احمد متوسلیان" به سوریه رفته بود "حافظ اسد" در مقابل او سر تعظیم فرود آورده بود و مانند او هم چون چمران ، باکری و همت در میدان شهادت بودند.

 

  طائب گفت: شهداء زنده اند و امروز سربلندی ایران اسلامی به برکت همین خون شهداء است چنان که همان اوایل سردار سلیمانی در سوریه گفت، ما مانند "شهیدهمت" کم داریم اما امروز به نقطه ای رسیده‌ایم که همت های زیادی داریم و این انقلاب زمینه ساز انقلاب جهانی امام زمان (عج)  است و این فرموده امام راحل است.

 

 مسئول قرارگاه عمار اظهار کرد: ما وظیفه داریم که به تکلیف عمل کنیم و باید نقطه‌ای که امام زمان(عج) می‌خواهد در آنجا ظهور کند را برای آمدن ایشان امن کنیم.

 

  وی تصریح کرد: سه هفته قبل ترامپ گفت، قبل از اینکه من به ریاست جمهوری پا بگذارم  ایران می توانست در ۱۲ دقیقه  خاورمیانه را بگیرد و همگان می دانند منظور او از خاورمیانه همان اسرائیل است.

 

طائب در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبری به صراحت تاکید کردند که آمریکا در حال فروپاشی است و همگان آینده‌نگری ایشان را باور دارند و تدبیر و آینده نگری ایشان است که موجبات شکست توطئه های دشمنان را رقم زده است.

 

  مسوول قرارگاه عمار ادامه داد: ما نه تنها در کشور خودمان، بلکه امنیت را در عراق به وجود آورده ایم و این افتخار ما است و باید بتوانیم محل ظهور امام زمان (عج) که در کنار خانه خدا است را نیز امن کنیم.

 

 طائب تصریح کرد: امروز بلندی‌های جولان در حال سقوط است و این افتخار ما است؛تنها راه برون رفت ما از مشکلات پیروی از شهداء است و باید ما ادامه دهنده راه آنها  باشیم، هرچند راه حل اقتصاد مقاومتی اعتماد است و این ماشین با سرعت در حال جلو رفتن است.

 

 

 

 

 

 شهید حسین کیامرثی،شهید حسین امینی،شهید رحمت الله بشارت،شهید مذکور پارسی، شهید غریب پرویزی، شهید سیدنجف بلادیان،شهید محمد فراشبندی از شهدای انقلاب اسلامی در گچساران هستند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.