گروه: اخبار استان خبر: 112442 / تاریخ انتشار : 1397/8/19 ساعت : 08:56

احمدی جانشین خلف روحانی در وعده سرایی/مدیران نورچشمی استاندار؛ از صمت و گردشگری تا شلاقی ها!

عاملی اساسی در عقب راندگی هر چه بیشترِ استانِ محروم و مظلومِ کهگیلویه و بویراحمد، شخصِ اوّلِ اجرایی استان یعنی جناب "استاندار" می‌باشد،بدین خاطر که آقای احمدی در طول مدّت "یک" ساله‌ی سکان داری استانداری به مثابه فرزند خوانده‌ی آقای "حسن روحانی" کنشگری کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حمید آذربو دانشجوی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی طی یادداشتی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد وی را دلیل عقب راندگی و عقب ماندگی استان می داند. در این یادداشت آمده است:

 

سخن راندن از ظرفیت‌هایِ استانِ کهگیلویه و بویراحمد دیگر از حوصله‌یِ بحث خارج است، چرا که به کرّات در یادداشت‌هایِ مسبوق به آن اشاره شده است.
امّا عاملی اساسی در عقب راندگی هر چه بیشترِ استانِ محروم و مظلومِ کهگیلویه و بویراحمد، شخصِ اوّلِ اجرایی استان یعنی جناب "استاندار" است، بدین خاطر که آقای احمدی در طول مدّت "یک" ساله‌ی سکان داری استانداری به مثابه فرزند خوانده‌ی آقای "حسن روحانی" کنشگری کرده است.-قاطبه‌ی مردم ایران با تفکرات و جریان های فکری متفاوت به وعده سرایی صرفِ حسن روحانی اذعان دارند، حال آنکه استاندارِ استانِ ما در مدلی جزئی‌تر در "یک" سالِ گذشته رفتار و عمل کرده است!


وی با جدیّت شعار مبارزه با "استخدام‌های طایفه‌ای" را سر داد اما دریغ از اینکه یک مدیر را به دستگاهِ قضا معرفی کند،و عملاً ادارات تحتِ امرشان کَما فی سابق به حال خود رها شدند و جالب‌تر این است دو مدیری که توسطِ دستگاه قضا محکوم به استخدامِ فله‌ای شده‌اند در بالاترین سطح مدیریتی استانی هستند که استاندارِ آن شعار مبارزه با فساد سر داد و توسطِ همان استاندار منصوب به مدیریت شدند!


-استاندار خود را فردی علمی و اقتصادی لقب دادند،امّا چگونه مردم این استان در این یک سال هیچگونه استراتژیِ اقتصادی که بتواند در جهت بهبود وضعیت کسب و کار گشایش ایجاد کند از سکان‌دار استان ندیده‌اند؟


-مکرر می‌بینیم وی جلسات عدیده‌ای گذاشته و تصمیماتی میگیرند که مصداقِ آن را در"سنگ بزرگ نشون نزدنه" میبینیم! نمونه‌ِ آن زمین‌خواریِ گسترده است که می‌گویند برخورد میکنیم و امّا مشاهده میشود که این صحبت هم مانند شعارِ مبارزه با "استخدامِ طایفه‌ای" تنها یک شعارِ صرفِ دیگر بود که از روز اوّلِ مدیریتشان بیان میکردند اما در عمل پرونده‌ای تشکیل نشده و این موضوع توسطِ دادستان و دادگستری شناسایی و برخورد شده است.-جالب‌تر این است که استاندار استان در برخورد با مدیران کل خود دو نوع برخورد دارد که یا ملتمسانه است یا درد و دل گونه است.


دو مورد عینی آن رئیسِ سازمان صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری است و این دو سازمان سهمِ به سزایی در روند تحول اقتصادی هر استانی دارند و میتوانند اشتغالِ ویژه و رشدِ اقتصادیِ خوبی فراهم کنند،امّا چگونه است که آقای احمدی به رئیس سازمان صنعت‌معدن و تجارت که قریب به "شش" سال بر این اداره چنبره زده و آن را راکد نگه داشته و الحق که پدر صنعت و معدن استان را درآورده،برخوردی نمیکند و این مدیر را همچنان در سِمَت خود ابقا کرده و در مدیریت این سازمان تغییری ایجاد نمیکند؟-رئیس سازمان گردشگری این استان چه نقشی در تقویت و افزایشِ پذیرشِ گردشگر را فراهم کرده که آقای استاندار حکم وی را مجدداً تایید کرده است؟


وقتی استان ما با ظرفیت‌های ویژه‌یِ گردشگری بالقوه در این "پنج" سال تقریباً هیچ تغییر و تحولِ عمیقی نکرده،چطور می‌شود به این مدیران اعتماد کرد؟
این استان در فقرِ مدیرانِ "شایسته" به سر می‌برد مدیرانی که از مدیریت لزوماً علمِ چگونگیِ دادنِ شعارهایِ دل‌فریب را یاد گرفته! و از علمِ چگونگیِ انجامِ کارِ اجرایی بی‌بهره هستند! و تا زمانی که استاندار این استان این مدل را ادامه دهد همین روند است و بس.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.