گروه: اخبار استان خبر: 112430 / تاریخ انتشار : 1397/8/18 ساعت : 17:12
خطری که رانندگان را تهدید می کند:

دریاچه ای شهری در خیابان ترمینال یاسوج + تصاویر

شهر یاسوج زیر ساخت های زیادی در آن احداث شده است یکی از آنها وجود خیابان ها است، درصد زیادی از خیابان های یاسوج دارای پوشش آسفالت است اما گاهی مواقع عدم طراحی متناسب سبب می شود در طول زمان خیابان ها با تخریب و فرسایش مواجه شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهر یاسوج زیر ساخت های زیادی در آن احداث شده است یکی از آنها وجود خیابان ها است، درصد زیادی از خیابان های یاسوج دارای پوشش آسفالت است اما گاهی مواقع عدم طراحی متناسب سبب می شود در طول زمان خیابان ها با تخریب و فرسایش مواجه شوند.

طراحی مناسب خیابان ها از چند جهت حائز اهمیت است از جمله کاهش خطرات ناشی از تردد خود روها، کاهش ترافیک . نهایتا کمتر شدن هزینه ها در شهر است.

 

 

یکی از عواملی که سبب تخریب خیابان ها می شود کنده کاری ها برای احداث فاضلاب یا امکانات دیگر است، این مسئله در صورت اینکه با ترمیم به موقع و با کیفیت صورت نگیرد تخرب و فرسایش آسفالت را در مدت زمان بعد سبب خواهد شد.

درکنار عوامل مختلف و تکمیل کننده خیابان ها، طراحی جداول عبور آب است، این جدول ها آب را هدایت می کند تا در سطح خیابان کمترین مقدار آب جاری در سطح آن موجود باشد و خطرات ناشی از تجمع آب در سطح خیابان به عنوان مثال لیز خوردن و یا حتی واژگونی کاهش پیدا کند.

 

 

از جمله دیگر مزیت های جدول ها عبور آب حاصل از بارندگی از درون آن و هدایت به منابع آبی نظیر رودخانه ها ، ذخیره برای مصارف کشاورزی و استفاده برای جنبه های زیست محیطی و حتی گردشگری می شود قابل استفاده باشد به عنوان مثال در برخی شهر ها آب حاصل از باران را از طریق های مختلف ذخیره می کنند و در فصل های بعد و در مواقع کم آبی برای استفاده در واسیل خنک کننده نظیر کولر استفاده می کنند.

با توجه به موارد فوق  در خیابان اصلی و روبه روی شهر بازی و قبل از چراغ قرمز مسیر جدول که نقش هدایت آب را دارد پر شده است و بخش زیادی از خیابان و مسیر تردد  تجمع پیدا کرده است  که این مسئله خطرات را برای انحراف مسیر خودروها خواهد شد.

 

 

 

به نظر می رسد در چنین شرایطی باید ابتدا نسبت به پاکسازی جدول اقدام کرد و در آینده با اقدامی مناسب سعی شود برای جلوگیری از تجمع آب نسبت به افزایش عرض جدوال ها اقدام کرد.

در کنار این مسئله به احتمال طراحی نامناسب خیابان ممکن است به نوعی سبب تجمع آب در سطح خیابان شود که تبعات مختص به خود را دارد.

 

تصاویر زیر وضعیت تجمع آب در سطح خیابان را  نشان می دهد:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
---
 
 
 
 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.