گروه: اخبار استان خبر: 112426 / تاریخ انتشار : 1397/8/18 ساعت : 14:34
عدم توجه مدیران به مطالبات بانوان:

بانوان لنده ای جایی برای ورزش ندارند/ ضعف زیرساخت های محرومترین شهرستان کشور نیازمند اهتمام بنیاد مستضعفان کشور+تصاویر

زنان در توسعه فراگیر جامعه نقش محوری دارند و متولیان و مسئولان امر نیز باید برای شاداب سازی و ایجاد روحیه شاد در آنان از تمام ظرفیت ها برای پویایی آنان استفاه کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازخبرلنده، امروزه زنان به عنوان یک قشر تاثیرگذار در فعالیت های اجتماعی جامعه شناخته می شوند که توجه به فعالیت های آنان از مهمترین وظایف مسئولان و متولیان برنامه ریز در سطح خرد و کلان جامعه است.

زنان به دلیل مشغله های خاص تربیتی، خانه داری، همسرداری و تربیت فرزندان در جامعه از بیشترین فعالیت را  نسبت به همسران بهره مند می باشند که لازم است به همان اندازه که به فعالیت آنان در حوزه مسائل تربیتی و امورات روز مره زندگی از آنان انتظار داریم. می بایست متولیان جامعه نیز زمینه شاداب سازی روحیه آنان را با ایجاد بستر های لازم جهت تفریحات سالم را نیز فراهم نماییم.

 

 

مریم یکی از بانوان خانه دار است که به دلیل اضافه وزن و بیماری قند نیاز مبرم به محیطی برای ورزش پیاده روی دارد که در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: به دلیل نبود مکانی مناسب جهت ورزش بانوان خیلی نمی توانیم در معابر و پارک های شهر فعالیتی داشته باشیم.

وی افزود: عمده فعالیت پیاده روی ما رفتن به قبرستان و مجالس فاتحه خوانی است که همین مسئله نیز باعث تشدید بیماری ها به خصوص بیماری های روحی و روانی شده است.

 

 

یکی دیگر از بانوان در ادامه با گلایه از ضعف امکانات در محیط پارک های شهر گفت: متاسفانه امکانات موجود در پارک های شهر چندان متناسب به وضعیت شهروندان نیست.

وی تاکیدکرد: در پارک امید که یکی محیط خیلی خوب است چندان وسایل ورزشی و امکانات لازم وجود ندارد که انتظار می رود مسئولان شهرداری در این زمینه اقدامات لازم را فراهم نمایند.

 

 

لیلا یکی دیگر از بانوان شهرلنده است که با اشاره به وضعیت فرهنگی شهرگفت: اگر گذری کوتاه به فعالیت های فرهنگی در سطح شهر لنده بیاندازیم به خوبی خواهیم دید که متاسفانه هیچ گونه برنامه فرهنگی شاد و مفرح وجود ندارد و 100برنامه های فقط عزاداری است.

وی خاطر نشان کرد: در بیشتر برنامه ها اصلاً به مباحث روحی و روای و شادابی و طراوت و خنده مردم توجه نمی شود و چد گروهی که برنامه هم اجرا می کنند آن قدر تکراری است که خودش باعث زدگی می شود.

این بانوی لنده ای اظهارکرد: متاسفانه مردم ما خیلی به کتاب و کتابخوانی علاقه ندارند و آن مقداری هم که علاقه دارند چندان به دلیل برخی مباحث فرهنگی نمی توانند استفاده نمایند.

 

 

زینب یکی دیگر از بانوان لنده ای به نبود پارک و بوستان مخصوص برای بانوان اشاره کرد و گفت: نبود بوستان مخصوص بانوان یکی از مهمترین ضعف های فرهنگی در سطح شهرستان لنده است چرا که اگر چنین بوستان و پارکی وجود داشت بانوان در فضای صمیمی و امنی به ورزش و تفریحات دیگر می پرداختند.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از مهمترین چالش های این شهرستان عدم برگزاری همایش های تخصصی مخصوص بانوان، زنان خانه دارد و از این قبیل جهت آگاهی بخشی بیشتر زنان در زمینه های مختلف است.

این بانوی تحصیل کرده لنده ای اظهارکرد: اگر قدری به محیط شهری نگاه کنیم به خوبی می بینیم که هیچ گونه نیمکتی برای بانوان سالخورده و یا پیرمرد ها وجود ندارد که وقتی به بازار می رویم می بایست در کنار درب مغازه ها چند دقیقه ای استراحت کنند و بعد به حرکت خود ادامه دهند.

وی تاکید کرد: متاسفانه بیشتر مسئولان از ظرفیت عظیم بانوان به عنوان مشاورین و کسانی که در رشته های مختلف دارای تخصص و تعهد هستند استفاده نمی کنند به جز دو تا سه اداره که آن هم با توجه به تعداد زیاد بانوان واقعاً ناچیز است.

به هرحال باتوجه به حجم مشکلات مطرح شده از سوی بانوان توجه به فعالیت های فرهنگی و تفریحی سالم و ایجاد بسترهای لازم جهت فعالیت ورزشی خاص بانوان یکی امر ضروری است هرچند قدم های اداره ورزش و جوانان برداشته است اما امیدواریم سایر برنامه ریزان شهرستان به خصوص مسئولان ارشد به این امر مهم توجه کافی را داشته باشند تا معنی واقعی آرامش و شادابی را به زنان خانه دار و جامعه زنان این شهرستان  به درستی فراهم نماییم.

گزارش :سیده زینب جعفری

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.