گروه: اخبار استان خبر: 112405 / تاریخ انتشار : 1397/8/17 ساعت : 10:57
ویژه؛

نگهداری غیراصولی حیوانات اهلی در شهر صدای چرامی ها را درآورد/چرا شورای شهر چرام وارد نمیشود؟

نگهداری حیوانات اهلی مانند گاو و گوسفند هنوز هم در برخی از منازل در شهر چرام رایج است و موضوعی است که شهروندان چرامی از آن ناراضی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  چرام,چرام یکی از شهرستان های نوپا و رو به توسعه در استان کهگیلویه وبویراحمد محسوب می شود و این منطقه که در چند سال پیش از شهر به شهرستان ارتقاء یافت متشکل از شهر و  بخش است.

 

اما نگهداری حیوانات اهلی مانند گاو و گوسفند هنوز هم در برخی از منازل در شهر چرام رایج است و موضوعی است که شهروندان چرامی از آن ناراضی هستند.

 

ورود حیوانات سرگردان و خانگی در مناطق شهری، سطح خیابان و روستا های این شهرستان چهره زننده ای را در خاطر شهروندان ثبت کرده است.

 

این پدیده که باعث تخریب فضای سبز سطح شهر شده، مشکلات بسیاری را برای مسئولان مدیریت شهری و مردم به وجود آورده اند.

 

ر.د یکی از اهالی چرام در این خصوص گفت: سال هاست که پیگیر رسیدگی به این موضوع و جمع آوری این حیوانات از منازل توسط شهرداری و شورای شهر بوده ایم اما تاکنون شرایط تغییری نکرده است.

 

این شهروند چرامی افزود: وجود سم های مختلف زمین زراعی، پشه ها و مگس های فراوان ناشی از نگهداری این حیوانات در منازل و بوی بسیار بد آن ها از عمده مشکلاتی است که ما با آن روبرو هستیم و از مسئولان درخواست رسیدگی عاجل به این موضوع را داریم.

 

از طرفی این حیوانات سرگردان میتوانند با حمله به فضای سبز سطح شهر و معابر عمومی باعث میشود شهرداری در ایجاد فضای سبز لازم برای شهروندان دچار مشکل شود.

 

ان روی دیگر ماجرا،ورود حیوانات از جمله  مرغ، گاو و گوسفند در مسیر اصلی این شهرستان هم جان مسافران این جاده ها را به خطر می اندازد و باعث ایجاد خسارات مالی و جانی می شود.

 

اما مردم و صاحبان این حیوانات با همکاری شورای شهر میتوانند با کنترل آن ها و ایجاد آغل های جداگانه در بیرون از محیط شهری از ورود این حیوانات به اماکن عمومی جلوگیری به عمل آورند.

 

این درحالیست که بر اساس بند 20 ماده 55 قانون،شورای شهر و شهرداری‌ها با همکاری چند نهاد دیگر مکلف شدند از هرگونه پرورش و نگهداری دام و طیور در محدوده شهرهای با جمعیت مشخص ممانعت کنند.

 

از طرفی دیگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی هر جا صحبت از نگهداری حیوانات ودام در کنار انسان باشد، موظف هستند آئین نامه‌های بهداشتی مرتبط با شرایط را اعلام کنند و بر ضوابط بهداشتی نیز نظارت می‌کنند.

 

همچنین مسئولان هم می توانند به فرهنگ سازی و اتخاذ قوانین مناسب صاحبان این حیوانات را مجاب به کنترل آن ها کرده و فضایی زیبا و ایمن را برای شهروندان ایجاد کنند.

 

بر اساس این گزارش با توجه به تحقیقات خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی،چند جلسه پیرامون این موضوع صورت گرفته اما مردم برطرف شدن این مشکل را بصورت کامل مشاهده نکرده اند.

 

این پایگاه خبری بنابر وظیفه اطلاع رسانی و مطالبه گری، چنین مطلبی را که به نقل از اهالی شهر چرام هست را منتشر کرده و آماده انتشار هرگونه جوابیه از سوی مسئولان ذیربط است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.