گروه: اخبار استان خبر: 112386 / تاریخ انتشار : 1397/8/16 ساعت : 10:07
تکرار یک منظره از بی توجهی مسئولان:

مصلای گچساران غرق باران شد/امام جمعه:حداقل مسلمانی پیدا شود و به داد مردم برسد+فیلم

امام جمعه گچساران گفت:متاسفانه گوش شنوایی پیدا نمی شود و این هم وضعیت مصلای گچساران است که مردم با چند قطره باران اینگونه آواره می شوندحداقل یک مسلمانی پیدا شود وبه داد مردم گچساران برسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،پروژه تکمیل مصلی نماز جمعه گچساران که حدود دو دهه پیش آغاز و تا به امروز ادامه دارد، تنها به عنوان یک موزه! مورد بازدید بسیاری از مسئولان استانی ، شهرستانی و بعضا وزرای تبلیغاتی قرار گرفته است.

 

امید این می ‌رفت که دیگر با این ظرفیت مورد ادعای مسئولان در گچساران! که هر روز منتش را برسرمردم مظلوم این شهرستان می کوبند!شاهد این همه بی توجهی به تکمیل چنین پروژه‌ ای نباشیم، امیدی که رفته‌ رفته تنها به یأس تبدیل شد! گویی گچساران باید تا ازل خاستگاه پروژه ‌های ناقصی همچون مصلای نمازجمعه این شهر باشد.

 

داستان اتمام پروژه احداث مصلای بزرگ امام خمینی(ره)گچساران که البته فقط به تکمیل آن خلاصه نمی شود، ظاهراً پایانی نامعلوم دارد.با وجود تأکیدات امام جمعه گچساران و دغدغه‌های نمازگزاران این دیار نفتخیز مبنی بر اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه با حفظ استانداردهای لازم و همچنین مطالبه عمومی مردم، هنوز به‌طور شفاف معلوم نیست که پروژه مصلای این شهر چه زمانی خاتمه خواهد پذیرفت تا با حداکثر کارایی ممکن در خدمت این به ظاهرشهروندان! باشد؟.

 

این درحالی است که مصلای گچساران پس از گذشت دو دهه هنوز هم کامل نشده و در این سال‌ها مردم گچساران چشم به تکمیل پروژه ای دوخته‌اند که می توان گفت از مطالبات جدی و از اولویت های  نخست آن ها است،پروژه ای که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن با مشکلات زیادی روبرو شدو همچون گذشته به موانعی برخورد کرده و روند ساخت و تکمیل آن باز هم درهاله ای پراز ابهام قرارگرفته است.

هرچند ساخت مصلای‌ گچساران حکایت دور و درازی دارد، کلنگ ساخت مصلای این شهر برای حضور جمعیت‌های چندهزار نفری و برگزاری مراسمات عبادی، سیاسی، اجتماعی و انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی و آموزشی و همچنین به دلیل مشکلاتی که برگزاری نماز جمعه در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهر با آن مواجه بود، به زمین زده شد و حالا بعد از گذشت چندین سال پیشرفت فیزیکی این پروژه همچنان متوقف و پایانی برای این پروژه عظیم قابل تصور نیست.

 

تاکنون هیچ مسئولی از بهره برداری کامل این مکان عبادی سیاسی سخنی به میان نیاورده است و هنوز مصلای بزرگ امام خمینی (ره)گچساران که به نام آن یگانه دوران نیز مزین گشته است، فرم واقعی خود را پیدا نکرده است و جای این سوال را باقی می‌گذارد که چرا باید ساخت یک جایگاه نماز در بام نفت ایران، عمری به چنین درازا پیدا کند؟.

 

حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران پیشتردر این خصوص گفته بود:یکی از نگرانی‌های که من و همه نمازگزاران شهرستان گچساران داریم بحث مصلی است،پس از چند سال با چالش هایی که وجود داشت و هزینه‌هایی که انجام شد و انتقادهایی که ما کردیم و برخی‌ها ناراحت شدند و نگرانی‌هایی که به وجود آمد متاسفانه هنوز هم بزرگترین و مهم‌ترین دغدغه نمازگزاران تکمیل این مکان عبادی سیاسی است.

وی نیز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه در 6مردادماه سال گذشته نیز گفته بود:اینکه هر ساله عده ای بگویند میلیارد میلیارد برای مصلی اعتبار می آید اما خبری نیست و درحالی که پیمانکار می گویند پول بنزینم را حتی نداده اند و بنده اطلاع دارم که پول مصلی در جاهای دیگر خرج می شود.

 

حجازی نیز تصریح کرده بود:بنده معتقدم که نباید پول مصلی در جاهای دیگر خرج شود نباید پول حوزه علمیه حذف شود و جاهای دیگر داده شود و بعد بیایند گزارش بدهند که حوزه متوقف شد بنابراین باید به مردم راست بگویند،برخی سایت ها هم اینقدر دروغ پراکنی و اختلاف افکنی نکنند و راست و شفاف باشند.

 

این درحالی است که نژاد صفوی ،مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد چند روز پیش درجلسه بررسی پروژه  های راه و شهرسازی گچساران که درسالن فرمانداری این شهر برگزار شد، با اشاره به وضعیت مصلای گچساران اظهارکرد:متاسفانه اطلاعات دقیقی از پروژه مصلای گچساران در دست نداریم وبرای تکمیل و بازسازی مصلی گچساران نیاز به اعتبار جدیدی داریم، برای بازسازی گنبد مصلای گچساران هم اکنون مشاور برای برآورد هزینه و مهندسینی که سابقه کار در پروژه‌های بزرگ را دارند برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود:به دنبال مشاور برای مقاوم سازی ساختمان مصلی هستیم که با توجه به شرایط کنونی در کشورباید صرفه جویی در هزینه صورت بگیرد! که متاسفانه در دو پروژه راه و شهرسازی در گچساران صورت نگرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:ریشه کلی این مشکلات در ضعف مشاوران و طراحی ها بوده است که موجب به وجود آمدن مشکلات شده است،نقدینگی که در گچساران برای پروژه‌ها آمده است در کل کشور بی سابقه بوده است! و عدم رعایت عدالت در پرداخت نقدینگی یکی دیگر از مشکلات راه و شهرسازی در سطح استان است؟

 

با این تفاسیر امام جمعه گچساران درگفت و گوی اختصاصی با این پایگاه خبری تحلیلی در خصوص آخرین وضعیت این پروژه گفت:هیچ گوش شنوایی نیست ،بعد از گذشت 20سال از کلنگ احداث مصلای گچساران و بعد از اینکه مسئولین گزارش می دهند که نمی دانم راست است و یا دروغ است!، می گوید" حدود 7میلیارد تومان خرج کرده ایم"،حال نتیجه مصلی را خودشان بیایند و ببینند.

 

وی درادامه افزود:متاسفانه گوش شنوایی پیدا نمی شود و این هم وضعیت مصلای گچساران است که مردم با چند قطره باران اینگونه آواره می شوندحداقل یک مسلمانی پیدا شود وبه داد مردم گچساران برسد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.