گروه: اخبار استان خبر: 112385 / تاریخ انتشار : 1397/8/16 ساعت : 12:39
در یادواره شهدای دولت آباد یاسوج مطرح شد؛

روایتی از اتفاقاتی که ایران را ام القرای جهان اسلام کرد/انصاری: اگر دشمن فکر خطایی در ذهن داشته باشد، در آتش خشم ملت ایران خواهد سوخت

سرهنگ انصاری:ملت ایران در روز سیزده آبان با سیلی محکم به امریکا و استکبار، آن ها را عقب نشاندند یعنی مردم پای عهد و پیمان خود با انقلاب هستند و مسئولان مختلف استانی و کشوری باید تلاش کنند وضعیت اقتصادی کشور را بهتر مدیریت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان یادواره شهدای منطقه دولت اباد یاسوج  در مسجد قبا برگزار شد.

 

در این مراسم جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد ضمن تسلیت رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و همچنین امام رضا (ع) گفت: مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء کمتر از شهادت نیست، بنده اشاره می کنم این فرموده رهبر انقلاب بر چه اساسی است، در هر سال یک ماه محرم و صفر است که مسلمانان به یاد رشادت های امام حسین (ع) و یارانش عزاداری می کنند.

 

 

سرهنگ جهانگیر انصاری بیان کرد: از طریق گرامی داشت واقعه عاشورا  با حضرت ابا عبدالله حسین (ع)   تجدید عهد و پیمان می کنیم و در هشت سال دفاع مقدس راه امام حسین (ع) را ادامه دادیم و برداشت تمام دنیا این است که انقلاب اسلامی، استمرار واقعه عاشورا است.

 

وی افزود: معمولا در بین قوم عرب رسم است که وقتی پسری متولد می شود جشنی می گیرند اما وقتی امام حسین (ع) متولد شد پیامبر اسلام بر گلوی امام بوسه زد و اشک ریخت وقتی حضرت زهرا (س) این صحنه را مشاهده کرد سوال پرسید چرا گریه می کنید، پیامبر گفت جای نیزه ها را بوسه میزنم زیرا روزی در کربلا سر امام حسین (ع) را از تن جدا می کنند.

 

 

سرهنگ انصاری ادامه داد: در جنگ صفین و بعد از بازگشت  امام علی (ع) و یارانش و توقف در صحرای کربلا، امام لحظه ای به خواب می رود و بعد از مدتی بلند می شود و شروع به گریه می کند در این هنگام امام حسن (ع) از او می پرسد یا علی چرا گریه می کنی و امام جواب می دهد در خواب حسین (ع) را در خواب دیدم که در این دشت غرق خون است و هر چقدر طلب یاری می کند کسی او را یاری نمی کند در همین رابطه وقتی از امام حسین (ع) سوال می شود اگر این اتفاق رخ دهد چه کار خواهی کرد امام جواب می دهد صبر پیشه خواهم کرد.

 

 

جانشین فرماندهی سپاه فتح گفت: امام حسین (ع) از زمانی که متولد شد می دانست این واقعه اتفاق خواهد افتاد از طرفی  حضرت امام خمینی (ره) در سال 1332 در کتاب امام خمینی که نویسنده آن آقای حاجتی امام جمعه اهواز است در این کتاب تعریف میکند آیت الله شاه آبادی استاد امام اشاره می کند مطلبی را به شما عرض می کنم و تا پایان عمر این مطلب باید مخفی بماند و اینست که در جنوب کشور در سال 1359 جنگی رخ خواهد داد که نخل ها بی سر می شوند و افراد و مردم و جوانان زیادی کشته می شوند.

 

 

انصاری بیان کرد: در سال 1332 امام می دانست که جنگ هشت ساله رخ خواهد داد، که ایشان در آینده  سکان انقلاب را در دست می گیرد، قبل از شروع جنگ  انقلاب شکل گرفت و چند تن از علما مانند شهید بهشتی، مطهری و طالقانی  از امام می خواهند مواضع آرامتری در برابر رژیم نشان دهد و امام پاسخ منفی می دهد و بیان می کند مردم باید فردا در خیابان آمده و علیه حکومت قیام کنند تا سرنگون شود، این علما گفتند لشکر شانزده قزوین حرکت کرده است برای سرکوبی قیام ولی امام می گوید مگر می شود امام زمان (عج) دروغ بگوید و اعتقاد ما بر اینست که امام بدون از حساب و کتاب مطلبی را بیان نمی کرد.

 

وی افزود: باید اشاره کرد اگر در واقعه عاشورا حبیب بن مظاهرها به شهادت رسیدند در جنگ هشت ساله کشور خیلی از پیشکسوتان هم به شهادت رسیدند، اگر در واقعه عاشورا در هنگامی که حضرت امام حسین (ع) به لشکریان دشمن گفت اگر با من کار دارید با این طفل چه کار دارید اما لشکریان دشمن سفیدی گلوی حضرت علی اصغر (ع)  را نشانه میروند و او را به شهادت می رسانند.

 

سرهنگ انصاری ادامه داد: مانند همین اتفاق در خرمشهر رخ داد؛ وقتی سربازان بعثی صدای طفل شیر خواری را می شنوند که سرگرد بعثی دستور زنده به گور کردن او را می دهد اما سرباز شیعه اهل بصره او را به خانواده تحویل می دهد و می گوید با آمدن این کودک زندگی آنها متحول می شود اما سربازی دیگر گزارش این کار را به سرگرد بعثی می دهد و او دستور می دهد طفل شیرخوار را بیاورند، با آوردن طفل شیرخوار جفت پاهای او را می گیرد و محکم به سنگر می کوبد و کودک شهید می شود و بعد از مدتی خمپاره ای به محل اقامت سرگرد اصابت می کند و او را به درک واصل می کند و سرباز شیعه در بازرسی ها صورت گرفته از او جواب می دهد کشته شدن او توسط خدا صورت گرفت زیرا طفل مسلمان بیگناه را شهید می کند و خدا جواب ستم او را اینگونه داد.

 

وی گفت: اگر در واقعه عاشورا حضرت علی اصغر (ع) و  حضرت علی اکبر (ع) به شهاد رسید در جنگ هشت ساله بیش از پانصد هزار دانش آموز در جنگ هشت ساله شرکت داشتند و بنده در سن 17 سالگی در پایه اول دبیرستان بودم و در جنگ شرکت کردم از تعداد پانصد هزار دانش آموز ، سی و شش هزار دانش آموز نوجوان کم سن و سال این جامعه به شهادت رسیدند.

انصاری اظهار کرد: در جنگ هشت ساله ما دانش آموزان سردار ذکاوت بودیم و ما به سن اعزام به جبهه نرسیده بودیم و باید گفت  در سیره ذکاوت ها گنج هایی از جنگ نهفته است که انتظار می رود رسانه ها این ارزش ها را به  رشته تحریر درآورند و از رشادت های مردم استان کهگیلویه  و بویر احمد بیان کنند چه نقش و حماسه ای آفریدند.

 

جهانگیر انصاری افزود: راویان از واقعه عاشورا می گویند که وقتی حضرت اباعبدالله (ع)  را به شهادت رساندند و اسرا مانند حضرت زینب و امام سجاد (ع)  را به سوی شام روانه کردند در آن دوران سرهای بر نیزه را  به  اشخاص خارجی نسبت میدادند و این دو بزرگوار با خطبه خوانی روشنگری کردند و گفتند این سرهای نواده پیغمبر است که مردم متوجه شدند آنها دردانه حضرت زهرا (س) هستند.

 

وی افزود: ابوترابی در زندان های مخوف بعث اسیر بود وقتی نماینده صلیب سرخ از او در رابطه با شکنجه بعثی ها می پرسد او جواب منفی می دهد، بعد از رفتن نماینده صلیب سرخ، افسر بعثی از ابوترابی سوال می کند چرا حقیقت را نگفتی؟ در جواب می گوید روا ندانستم یک مسلمان شکایت برادر مسلمان خود را به سوی یک اجنبی ببرد و افسر بعثی می گوید چه درخواستی داری؟ ابوترابی می گوید اجازه دهید از سایر اسیران در زندان ها بازدیدی داشته باشم و روشنگری میکند و می گوید مقاوم و صبور باشید که پیروزی نزدیک است و می گوید به درستی که خداوند جان مومنان را می گیرد و در عوض بهشت را نصیب آنها می کند و یا شهید می شوند و یا میکشند که در هر حالت پیروز میدان هستید.

 

انصاری اضافه کرد:  مگر حضرت ابا عبدالله (ع) به ظاهر شکست نخوردند اما بعد از هزار و چهار صد سال، دو میلیون و 500 هزار نفر از ایران راهی مراسم اربعین می شوند و باید اشاره کرد بعد از گذشت هزار سال از این واقعه کسانی که مقابل امام ایستادند کجای تاریخ قرار دارند همچنین در جنگ هشت ساله صدام و یاران و تجهیزات  آنها به کجا رسید؟ واقعیت اینست جنگ هشت ساله استمرار واقعه عاشوراست و با قیاس این دو واقعه به این نتیجه می رسیم که انقلاب اسلامی استمرار واقعه عاشورا است.

 

 

سرهنگ انصاری اشاره کرد: استکبار همیشه با تهدید می گوید همه گزینه ها حتی گزینه نظامی روی میز است که در اویل انقلاب آمریکا هم تهدید می کرد، همچنین در جنگ هشت ساله از صدام حمایت میکرد، از طرفی رزمنده ها از شانزده کشور اسیر گرفتند و با چهل و شش کشور دنیا جنگ میکردند؛ باید اشاره کرد دشمنان در عملیات والفجرهشت با تمام تجهیزات و امکانات حاضر شدند اما سرنوشت جنگ به گونه ای دیگر رقم خورد که این مسائل گفتمان دشمن نسبت به انقلاب را تغییر داد.

 

انصاری اضافه کرد: کسانی در جنگ بودند که سن و سال زیادی نداشتند و این واقعیت را کمتر درک کردند که باید به این قشر گفت در جنگی نابرابر بیش از چهل و شش کشور دنیا به حزب بعث کمک می کردند که امریکا سلاح ها و مهمات به روز را در اختیار دشمن قرار می داد  اما شکست می خوردند و از سلاح کشتار جمعی استفاده می کردند، باید اشاره کنم سپاه در اوایل تاسیس خود به صورت ابتدایی و نوپا بود که مامور شد نیروها را با کمترین تجهیزات سازماندهی کند و وارد میدان جنگ کند و این در اوج شرایط تحریم تجهیزات جنگی ایران بود اما به حول و قوه الهی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس این شهیدان عزیز کارنامه ای زرین از خود بر جای گذاشتند و در تاریخ ثبت شد و اقتدار امروزی را این شهیدان به کشور هدیه دادند.

 جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: در شرایط امروزی شش کشور ابر قدرت به نمایندگی از سایر کشورهای دنیا با ایران مذاکره می کنند هر چند باید اشاره کرد در مذاکرات فعلی و برجام  رهبر انقلاب از این مذاکرات راضی نبوند اما دشمن از همین مذاکرات و قرارداد هم عقب نشینی کرد و به جنگ های نیابتی روی آوردند و گروهای مختلفی مانند داعش، القاعده و طالبان را سازماندهی کردند و در مسئله ترور دانشمندان هسته ای آنها هم سهم داشتند.

 

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در طول چهل سال انقلاب در هیچ کجا حرکت انقلاب متوقف نشده است و چند روز پیش در جمع دانش آموزان فرمودند در طول چهل سال مبارزه با استکبار بازنده این نبرد آمریکایی ها هستند و راهبرد آنها سرنگونی انقلاب بود اما در عرصه مختلف جنگ سخت و نرم  و جنگ اقتصادی شکست خورند و ملت ایران در  روز سیزده آبان با سیلی محکم به امریکا و استکبار، آن ها را عقب نشاندند یعنی مردم پای عهد و پیمان خود با انقلاب هستند و مسئولان مختلف استانی و کشوری باید تلاش کنند  وضعیت اقتصادی کشور را بهتر مدیریت کنند و اگر منویات رهبری را اجرا کنند در این جنگ اقتصادی حتما پیروز خواهیم شد.

انصاری اظهار کرد: در گذشته رژیم پهلوی  را ژاندارم منطقه نام گذاری کردند اما امروز این کشور ایران است که ام القرای جهان اسلام است، حضرت امام خمینی (ره) فرمودند در جنگ هشت ساله، انقلاب اسلامی را به جهان صادر کردیم و امروز در کشورهایی مانند چین شعار های ایران را مقابل آمریکا به کار می برند و با همین استقلال دارای امکانات و اقتصاد خوب هستند و در رتبه های برتر دنیا قرار دارند، با اینکه یک کشور ابر قدرت در سلاح و تجهیزات و مهمات نیستند.

 

جهانگیر انصاری بیان کرد: کشور ما در اوج اقتدار و صلابت است و اگر دشمن فکر خطایی در ذهن داشته باشد، در آتش خشم ملت ایران خواهد سوخت و باید اشاره کنم وقتی  در زمان پهلوی ایران را با حمایت آمریکا ژاندارم منطقه نامیدند شاید فکر نمی کردند امروز ایران استقلال یافته تبدیل به ام القری جهان اسلام شود، بنابراین امروز با حمایت عربستان سعی دارند با فروش سلاح و مهمات و تجهیزات این کشور را به ژاندارم منطقه تبدیل کنند.

 

 

وی بیان کرد: به استان کوچک کهگیلویه و بویر احمد باید اشاره کرد که با کدام انگیزه به میدان جنگ رهسپار می شدند که جوان یازده ساله ای از روستاهای محروم سیلاب کلوار که جاده مناسبی هم نداشتند در بسیج ثبت نام می کند و در جبهه های جنگ شهید می شود که این نشان از الگو گرفتن از فرهنگ عاشورایی است و بر همین اساس رهبر معظم انقلاب می فرمایند زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و امثال شهید حججی با توسل به ائمه اطهار و حلالیت طلبیدن از خانواده و اجازه گرفتن از آنها رفت که با دشمنان خدا جنگ کند و امروز امثال حججی ها فراوان در کشور داریم و اگر از دشمن خطایی سر زند با وجود انبارهای باروت در منطقه،  خود او در آتش خواهد سوخت.

 

جهانگیر انصاری در پایان گفت: بنده به عنوان یک سرباز از مردم استان کهگیلویه و بویر احمد به ویژه شهر یاسوج به جهت حضور در راهپمایی سیزده آبان که  سیلی محکمی به دهان یاوه گویان و استکبار جهانی وارد کردند تشکر می کنم.

 

تصاویر بیشتری از این مراسم را در ادامه مشاهده می کنید و فیلم کوتاهی از آن نیز تا دقایقی دیگر منتشر می شود:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.