گروه: اخبار استان خبر: 112376 / تاریخ انتشار : 1397/8/15 ساعت : 23:32
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی:

دست خالی اداره اوقاف بهمئی به دلیل نبود موقوفه درآمد زا/لزوم روی آوردن خیرین بهمئی به وقف منفعتی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی با اشاره به نبود موقوفه درآمد زا در این شهرستان،این عامل را باعث خالی بودن دست مسئولان اوقاف برای کمک به امور خیریه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛رئیس اداره اوقاف بهمئی ظهر امروز به مناسبت فرا رسیدن دهه وقف در نشست رسانه ای با گرامیداشت دهه وقف و تسلیت فرارسیدن رحلت نبی اکرم (ص)، به تبیین جایگاه وقف در این شهرستان پرداخت.

ایوب افشار با بیان اینکه امروز همزمان با روز وقف، دهه وقف آغاز می شود، افزود: عنوان اولین دهه وقف،"وقف، رسانه، ترویج موقوفات مشارکتی" است.

وی افزود: روزهای بعد این دهه به ترتیب از ۱۶ آبان همزمان با رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع) بعنوان "وقف ترویج فرهنگ قرآن و عترت"،همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) بعنوان "وقف، بقاع متبرکه، ترویج فرهنگ زیارت" و همزمان با هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه با عنوان "وقف، انتظار و مهدویت" نامگذاری شده است.

افشار تصریح کرد:۱۹ آبان همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با عنوان "وقف، توسعه علم و فناوری و حمایت از نخبگان" نامگذاری شده است.

وی ادامه داد:وقف عدالت اجتماعی و اجرای امینانه نیات واقفین"، وقف، محیط زیست، ‌بهداشت و سلامت"،" وقف، صیانت از موقوفات، تجلیل از واقفین" و "وقف، اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی" نامهای ایام دیگر این دهه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی خاطرنشان کرد:۲۴ آبان همزمان با آخرین روز  هفته وقف و روز کتابخوانی بعنوان"وقف، تحکیم بنیان خانواده، سبک زندگی اسلامی"، نامگذاری شده است.

افشار تصریح کرد: مراسم نصب ضریح امامزاده بابا احمد(ع) در دهه وقف انجام می گیرد.

وی افزود:ضریح جدید امامزاده بابااحمد(ع) با اعتبار550میلیون ریال توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی غبارروبی گلزار شهدا و امامزادگان شهرستان، دیدار با امام جمعه و فرماندار را از دیگر برنامه های دهه وقف در شهرستان بهمئی عنوان کرد.

افشار با تقدیر ویژه از استقبال بالای مردم بهمئی از پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی از شهر لیکک به سمت امامزاده بابا احمد(ع) همزمان با اربعین، از کلیه افرادی که در شکل گیری این حرکت عظیم مردمی نقش داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین جایگاه وقف در بهبود زندگی اجتماعی به خصوص در مناطق محروم، گفت: در صورت وجود موقوفات درآمدزا در مناطق محرومی مانند شهرستان بهمئی، می توان خدمات خیریه رایگانی را به مردم ارائه کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بهمئی با بیان اینکه وقف آثار و برکات بی شماری برای واقف و تاثیر زیادی در توسعه مناطق محروم دارد .

وی در پایان با اشاره اینکه وقف منفعتی وقفی است که منافع آن صرف کارهای خیری همچون کمک به ایتام،ازدواج جوانان،مساکین،ترویج قرآن،حوزه های علمیه و یا هر کار خیر دیگر بر اساس نیت واقف می شود، گفت: در شهرستان بهمئی هیچگونه موقوفه منفعتی نداریم  و به همین دلیل دست ما برای کمک به امور خیریه خالی است که از مردم خیر بهمئی خواستاریم در این زمینه اهتمام بورزند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.