گروه: اخبار استان خبر: 112347 / تاریخ انتشار : 1397/8/15 ساعت : 10:52

آخرین وضعیت بازگشایی راههای روستایی و خسارات وارده باران از زبان مدیرکل بحران استانداری/وضعیت آب و هوایی استان طی روزهای آینده چطور است؟

محمدی تبار: همه راه های روستایی باز است و تا این ساعت هیچ گونه گزارشی مبنی بر حادثه ی خاصی گزارش نشده است و همچنان شاهد بارندگی و رحمت الهی در استان هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در ارتباط با بارش های اخیر و آماده باش دستکاه های اجرایی استان گفت:  به دستگاه های اجرایی اطلاع داده ایم  که آمادگی لازم را داشته باشند و نزدیک به چهار روز است که در طول شبانه روز کشیک مستقر کرده ایم و خداراشکر هنوز مشکل خاصی پیش نیامده است.

 

محمدی تبار عنوان کرد: همه راه های روستایی باز است و تا این ساعت هیچ گونه گزارشی مبنی بر حادثه ی خاصی گزارش نشده است و همچنان شاهد بارندگی و رحمت الهی در استان هستیم.

 

وی در ادامه بیان کرد: اما طی بارندگی قبلی در استان و در شهرستان گچساران، باشت، دهدشت و دیشموک مشکلاتی ایجاد شد و تنها خانه هایی که در نزدیکی امامزاده سید فخرالدین احمد که در نزدیکی شهرستان باشت واقع شده بودند و شامل 10 یا 15 خانوار میشدند دچار خساراتی شدند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری افزود: میزان برآورد خسارت مربوط به بارندگی قبلی در استان درحال جمع بندی است که نهایتا برای تهران ارسال خواهد شد، نمی توان بصورت دقیق میزان خسارت را اعلام کرد و مرتبا در حال جمع بندی هستیم چراکه آمار خساراتی که به دست ما می رسد بصورت کلی است و باید دوباره این فرم ها ارسال شود و طبق فرم هایی که سازمان بحران ارسال می کند به امضای فرمانداران برسد و مجددا ارسال شود.

 

وی گفت: درعین حال همه دستگاه های استان پای کار هستند و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد، شاکر خداوند به خاطر نزولات آسمانی هستیم و چند روز قبل نیز هشدارهای لازم و نامه های رسمی را از سازمان بحران برای دستگاه های اجرایی ازجمله شهرداری ها، بخشداری ها فرمانداری های سراسر استان ارسال شده است.

 

محمدی تبار در پایان تصریح کرد: ما نباید منتظر خسارت باشیم و بگوییم که هنوز خسارتی اعلام نشده چراکه این خود یک بار روانی داشته و آرامش مردم را تحت الشعاع قرار می دهد لذا باید آرامش را برای مردم استان به ارمغان بیاوریم تا مانند ماجرای زلزله شهروندان دچار ترس و دلهره نشوند.

 

همچنین آخرین وضعیت جوی و بارشی استان در گفت و گو با کارشناس هواشناسی استان به شرح زیر آمده است:

 

با بررسی پیش یابی هوا شناسی و با ورود سامانه بارشی به جو استان،  طی سه روز آینده آسمان نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات وزش بادشدید، در برخی نقاط بارش باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

اوج فعالیت این سامانه فردا می باشد، که سبب بارندگی های فراگیر، رعد وبرق، درنقاط مستعد بارش تگرگ، بارش برف در نقاط مرتفع و تند باد لحظه ای خواهد بود.

باتوجه به بارش های اخیر در استان تا ساعت6.5 صبح امروز 15 آبان 97 میزان بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد به صورت زیر گزارش شده است:

چرام 25

سرآسیاب یوسفی 24

سوق 20.2

قلعه رئیسی 19

لوداب 19

لیکک 19

لنده 18

سادات امامزاده علی 18

دیشموک 18

جاورده  13

دهدشت 10.4

بوستان 7

سراب ننیز 7

باشت 6

سرفاریاب 6

گنجه ای 6

دوگنبدان 5

یاسوج 4.4

سی سخت 4.4

وزگ 4

امام زاده جعفر3.5

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.