گروه: اخبار استان خبر: 112336 / تاریخ انتشار : 1397/8/14 ساعت : 22:45
با حضور خادم حرم مطهر رضوی برگزار شد؛

مراسم معنوی زیر سایه خورشید و رونمایی از پرچم متبرک استان قدس امام رضا(ع) در یاسوج+تصاویر

شامگاه امشب مراسم معنوی زیر سایه خورشید با حضور خادم حرم مطهر رضوی و پرچم متبرک استان قدس امام رضا(ع) در مسجد الغدیر دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، شامگاه امشب مراسم معنوی زیر سایه خورشید با حضور خادم حرم مطهر رضوی و پرچم متبرک آستان قدس امام رضا(ع) در مسجد الغدیر دانشگاه یاسوج برگزار شد که توزیع غذای متبرکه حرم مطهر امام رضا(ع) در بین دانشجویان و دوست داران اهل بیت از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود‌.

 حجت الاسلام والمسلمین حسینی خطیب جمعه شهر دهدشت در این مراسم گفت:وقتی کن پیامبر(ص) و اما به شهادت میرسد و یا رحلت می کند همه عالم غمبار و نالان اند.

وی گفت: خداوند هدفی در خلقت نظام داشته است و ان هدف است که این نظام را هدایت و حفظ می کند، همانگونه که اعضاء بدن حیات او را تضمین می کند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه در روایات خطاب به پیامبر آمده است که اگر تو نبودی این جهان را حلق نمی کردیم، گفت: اگر پنج تن آل عبا نبود این جهان نیز خلق نمی شد.

 

 وی افزود: دونقش حیاتی را امام و نبی ایفا می کند یکی نقش در نظام حیات  و دیگر نقش نظام تشریع است یعنی قانون خدا، فلسفه خلقت انسان عبودیت است، که انسان را برای خوردن و خفتن خلق نکرده است، که اگر اینگونه بود حیوانات بالاتر بودند، پس انسان برای عبودیت و عروج و بندگی خلق شده است.


وی با تاکید براینکه انسان گمراه باید تذکیه نفس شود گفت: انسان به برکت دین و احکام آن  متعالی شده است، همانطوری که مال حرام انسان را تهی می کند مال حالا به انسان انرژی مثبت می بخشد. 

 


حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: بالاترین تذکیه، تذکیه فکری و اخلاقی است، بالاترین انحراف و آلودگی آلودگی عقیده است، بالاترین گناه شرک است، تنها گناهی که در نظام عالم بخشیده نمی شود شرک است، و این گناه ها و شرک ها به برکت وجود پیامبر(ص) برچیده شد.وی با بیان اینکه پیامبر اسلام خاتم انباست گفت: تمام کتاب های آسمانی در قرآن است و تمام قرآن در سوره حمد خلاصه شده است به هم دلیل در نماز های ما سه حمد واجب شده است، به گونه ای که نماز که می خوانیم انگار تمام کتاب های آسمانی را قرائت کرده ایم.وی افزود: دین اگر نباشد فطرت ها سرکوب می شوند که یکی از ابزارهای خدا شناسی فطرت است و دین است که انسان را هدایت می کند و به سر منزل مقصود می رساند.


خطیب جمعه دهدشت در مراسم معنوی زیر سایه خورشید گفت: با اهل سنت در مسائل فقهی و موضوعات کلان اختلاف نظر داریم ولی همه ما استناد می کنیم به قران، قرآن آمده است که وحدت ایجاد کند، ضرورت وجود امام معصوم است که بتواند احکام دین را برای انسانها تبیین کند، امام است که می تواند پاسخ شبهات را پس از نبی بدهد.وی با بیان اینکه تنها راه نجات انسان ها ولایت است که همه نظام عالم بر آن استوار است‌، گفت: همه نظام عالم وابسته به امام معصوم است، خوشبحال آنان که در این مسیر هستند.


تصاویر مربوط به این مراسم معنوی در زیر آمده است:

 

---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.