گروه: اخبار استان خبر: 112320 / تاریخ انتشار : 1397/9/7 ساعت : 09:33
به همت جوان بسیجی؛

تحقق اقتصاد مقاومتی با دستان خالی اما همتی بلند/درآمدزایی جوان روستایی با پرورش مرغ محلی در بهمئی+تصاویر

جوان بهمئی با راه اندازی واحد تولیدی مرغ بومی تخمگذار توانست برای خود ایجاد شغل کرده و بخشی از نیاز شهرستان بهمئی به تخم مرغ را تامین کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ در شرایطی که همه دم از مشکلات اقتصادی می زنند، در این میان کم نیستند کسانی که با بالا زدن آستین همت ، علاوه بر چرخاندن چرخ اقتصادی خانواده شان، به اقتصاد کشور نیز کمک می کنند و فعل "ما می توانیم" را در عمل  صرف کرده اند.

 

آنچه که در حال حاضر کشور ما به آن سخت نیازمند است توجه به اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام‌ معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته و نیازمند اقدام وعمل برای تحقق آن هستیم.

 

به قول امام جمعه شهر لیکک باید فرهنگ کار عوض شود و به جای توجه به مشاغل پشت میز نشینی، کارجویان به فکر مشاغل تولیدی و کارآفرینی باشند و هر کس به اندازه توان در این زمینه تلاش کند.

پرورش مرغ بومی یکی از مطلوب‌ترین راه های ایجاد کسب و کار کوچک با درآمدی راضی کننده است که در سالهای اخیر از مشاغل پیشنهادی بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و امروز یک جوان بهمئی از اهالی روستای قلات توانست با راه اندازی یک واحد 250 قطعه ای از آن، به مرحله تولید تخم مرغ برسد.

 

داموغ به خبرنگار ما گفت:این شغل از این جهت مطلوب است که پرورش مرغ‌بومی در سطح صنعتی و مرغداری‌های بزرگ در شهرستان های کوچک توجیه اقتصادی ندارند اما با راه اندازی بنگاه های کوچک تولیدی می توان کسب در آمد خوبی داشت.

وی افزود:مورد دیگری که پرورش مرغ بومی در شهرستان بهمئی را قابل توجیه می کند این است که مرغ های بومی در برابر بیشتر بیماری ها به خصوص گرمای بالا مقاوم هستند.

 

داموغ با تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شهرستان بهمئی اقدام به پرورش مرغ بومی و محلی تخم گذار در روستای قلات کرد به گونه ای که امروز نه تنها نیاز خانواده خود را تامین می کند بلکه فروش تخم مرغ بومی را در سطح شهرستان آغاز کرده است.

 

این جوان کارآفرین در گفتگو با آوای ماغر تصریح کرد: با توجه به اینکه پستی بلندی های زیادی در این کار وجود دارد اما بنده با علاقه زیادی این کار را انجام دادم و از این کار و درآمدم راضی هستم.

 

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی شهرستان دریافت کردم، گفت: در کنار این تسهیلات خودم هم هزینه کردم و به تولید و پرورش مرغ بومی پرداختم.

 

این کارآفرین بسیجی با بیان اینکه پایه اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی و اعتماد به نسل جوان است، اظهار کرد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی که از سوی بسیج سازندگی و سپاه به کارآفرینان تعلق می گیرد، کمک شایانی در ایجاد اشتغالزایی و کمک به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی خانواده ها می کند به گونه ای که با صراحت می توان گفت این تسهیلات تاکنون واحدهای تولیدی و اقتصادی زیادی را از معرض ورشکستگی و تعطیلی نجات داده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در بازدید از این واحد تولیدی با تقدیر از خانواده داموغ، گفت: براساس بررسی‌های کارشناسی با راه‌اندازی یک واحد کوچک پرورش مرغ‌بومی با صرف‌نظر از هزینه تهیه مکان نگهداری، بین ٤,٥ تا ٦‌میلیون تومان هزینه دارد و به گفته کارشناسان از دوره دوم پرورش به بعد تقریبا به سوددهی خالص و صد درصد می‌رسید.

سرگرد پاسدار باقر پسنده با بیان اینکه بسیج در راستای تحقق سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی و پیرو منویات مقام معظم رهبری گام برمی دارد، گفت: تکیه بر دانش بومی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است و بسیج سازندگی وظیفه دارد از بنگاه های تولیدی زود بازده برای تولید محصولات بومی حمایت کند.

 

وی با تاکید بر اینکه بهترین و مفیدترین راه مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان تکیه بر اقتصاد مقاومتی است، افزود: تعیین شعار سال با محوریت اقتصاد بار دیگر تاکید مقام معظم رهبری بر این مقوله مهم را می رساند و از آنجا که تاکنون منویات ایشان درباره اقتصاد عملی نشده، معظم له بار دیگر براین موضوع مهم و اساسی جامعه تاکید دارند و در این بین می بایست با هم افزایی و مشارکت در راستای تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.