گروه: اخبار استان خبر: 112296 / تاریخ انتشار : 1397/8/13 ساعت : 20:05
تریبون آزاد دانشجویی 13 آبان(بخش اول):

شعرخوانی ستار هدایتخواه در تریبون آزاد/ایستادگی و مقاومت راز موفقیت ما در مبارزه با استکبار است/اگر کسی نسبت به ستم بی تفاوت باشد شریک در ظلم است

نماینده سابق مرد شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس گفت: انقلاب ما انقلابی است که به ملت ایران هویت بخشیده است و همین روحیه و حفظ آن می طلبد که در برابر استکبار بایستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عصر امروز تریبون آزاد دانشجویی با موضوع " چهل سال ایستادگی مقابل استکبار " با حضور نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد.

ستار هدایت خواه در جمع دانشجویان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و دانشجو به اشاره به یوم الله 13 آبان گفت: امروز سالروز تبعید امام راحل به خارج از کشور به دلیل نپذیرفتن لایحه ننگین کاپیتولاسیون و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و همچنین روز دانش آموز و شهادت تعداد زیادی از دانش آموزان است.

وی با اشاره به مبانی ایستادگی در برابر امریکا و نظام سلطه و استکبار جهانی اولین مبنای انسانیت است گفت: براین اساس اگر مسلمان نباشیم انسانیت ما ایجاب می کند که در برابر ظلم و ستم هم نوعان خود مقاومت کنیم ونسبت به این ظلم و ستم حساس باشیم.

نماینده سابق مردم شهرستان های بویراحمد و دنا تصریح کرد: سعدی می گوید: بنی آدم اعضای یک پیکرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار، تو که از غایت دیگران بی غمی، نشاید که نامت نهند آدمی، کسانی در این دنیا شاهد ظلم و ستم هایی هستند که ریشه آن در استکبار جهانی است چه ظلم هایی در آفریقا و دیگر کشور های دنیا روی می دهد و اگر در مقابل این ستم نایستند نشاید که نامت نهند آدمی.

هدایتخواه اظهارکرد: آن رژیمی که مانند پلنگ چنگ باز کرده است و در حال کشتار بی رحمانه ملت های مظلوم است باید در برابر آن ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: کفر به طاغوت مقدم بر ایمان به خدا است، اشدا علی کفار و رحماء بینهم. نسبت به کفار شدید و سخت گیر و نسبت به خودشان رحیم و مهربان.

این نماینده سابق مجلس گفت: مظهر ستم و ظلم کیست؟ مگر می شود کسی ایمان به خدا داشته باشد و در برابر شیاطین مقاومت نکند، همان گونه که قرآن کریم می فرماید: پیکار کنید با یاران شیطان،  پس همانا خود امریکا خود شیطان و به فرمایش امام راحل شیطان بزرگ است.

وی خاطر نشان کرد: وصیت نامه ای که امام علی(ع) فرمود: این وصیت نامه برای فرزندانم است دشمن ستمگر باشید و یاور ستم دیده و مظلوم، علاوه بر اینکه مسلمان هستیم ایرانی هستیم، از سالها قبل از انقلاب و تا امروز اهانت ها و تهدید هایی که کرده اند و گفته اند که باید ریشه ایران را بخشکانیم، چه کسی در دوران ایران توانسته اینگونه تهدید کند و بگوید که ژن ایرانی ها خراب است.

هدایت خواه تصریح کرد: طبیعی است اگر کسی نسبت به ستم بی تفاوت باشد شریک در ظلم است بر همین اساس بر مبنای اعتقادی موظفیم در برابر ستمگر بایستیم.

وی تاکیدکرد: انسانیم و انسانیت می طلبد که در برابر ستم بایستیم، مبانی اسلامی می گوید: که در برابر ظلم بایستیم، غیرت ملی میگوید که در برابر ظلم بایستیم و روحیه انقلابی ایجاب می کند که با ظلم بجنگیم.

نماینده سابق مردم شهرستان های بویراحمد و دنا خاطر نشان کرد: انقلاب ما انقلابی است که به ملت ایران هویت بخشیده است و همین روحیه و حفظ آن می طلبد که در برابر استکبار بایستیم.

وی تاکیدکرد: اگر کسی به هر عنوانی بگوید که ایستادگی در برابر آمریکا نداشته باشیم و سازش داشته باشیم نه بویی از انسانیت دارد نه بویی از اسلام برده است و نه ارق ملی دارد و نه روحیه انقلابی.

وی خطاب به برخی از سازش کاران گفت: ایستادگی هزینه هایی دارد و و کسانی که ایستادگی کنند بدون شک از موفقیت های بهتری برخوردار هستند تا آنانی که سازش می کنند.

انتهای پیام/

                                            

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.