گروه: اخبار استان خبر: 112284 / تاریخ انتشار : 1397/8/13 ساعت : 14:19
تجمیعی سخنرانان مراسم 13آبان استان:

شعار مرگ بر امریکا یک ایدئولوژی است/ ذخایر عقل استراتژیک آمریکا فشل شده است

سخنرانان مراسم یوم الله 13آبان در جای جای استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن اشاره به اقدامات خصمانه امریکا در طول 40سال گذشته شعار مرگ بر امریکا را به عنوان یک ایدئولوژی در جهان مطرح کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، همزمان با سالروز مبارزه با استکبار جهانی سخنرانان مراسم یوم الله 13آبان در جای جای استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن اشاره به اقدامات خصمانه امریکا در طول 40سال گذشته شعار مرگ بر امریکا را به عنوان یک ایدئولوژی در جهان مطرح کردند.

فرمانده سپاه فتح استان در جمع مردم دهدشت: بهترین پدافند و حمله به دشمن خدمت گذاری به مردم است

فرمانده سپاه فتح استان با شرکت در راهپیمایی 13 آبان در دهدشت گفت: با نیروی مسلح مقتدر و با رهبری مولا و مقتدایمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای این گونه در مقابل دشمن صف آرایی کرده ایم، نه یک روز و یا دو روز، بلکه چهل سال است، دشمن به زعم باطل خود می خواهد ما چهل سالگی انقلاب را نبینیم اما به حول قوه الهی و با رهبری فرزانه انقلاب اسلامی این انقلاب به انقلاب مهدی موعود متصل خواهد شد.سرهنگ حمید خرمدل بیان کرد: در 13 آبان ما آمریکا را تحقیر کردیم و این الگویی برای همه عالم شد که امروز حتی مردم اروپا، ژاپن، کره، روسیه، چین و بخش عمده آمریکا، مخالف آمریکا هستند، هرچند سردمدارانی سر سپرده دارند و این به برکت اتفاقی است که در 13 آبان ماه صورت گرفت.

 

وی افزود: آمریکا دو دروغ بزرگ دارد، یکی دموکراسی و دیگری حقوق بشر که هرجا بخواهد حمله کند با این دو شعار ورود می کند، از یک طرف شعار دموکراسی می دهد و در نیم قرن گذشته صد کودتا توسط آمریکا در دنیا اتفاق افتاده حتی در کشور خودمان شعار دموکراسی می دهد اما کشورهای حاشیه خلیج فارس در دل استبداد هستند مانند عربستان، امارات متحده عربی و بحرین نمونه هایی از این دست هستند که شعار حقوق بشر می دهد و میلیون ها آدم را به قتلگاه می فرستد.سرهنگ خرمدل در ادامه اظهار کرد: در جنگ ویتنام 4 میلیون ویتنامی را قتل عام کردند، در جنگ عراق یک و نیم میلیون نفر از مردم عراق را کشتند، در جنگ تحمیلی که علیه ما تحمیل شد 240 هزار نفر از مردم ایران به شهادت رسیدند، 17 هزار شهید ترور داریم که آمریکا از همین تروریست ها حمایت می کند، اینها حقوق بشر آمریکایی است!

 

وی افزود: اولین کشوری که بمب اتم را آزمایش کرد آمریکا بود و دو شهرِ ژاپن را با خاک یکسان کرد، این نتیجه دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی است، دو دروغ بزرگ که دنیا را محصور خودش کرده اما انقلاب اسلامی باعث شده هیمنه این رژیم پوشالی شکسته شود، اینکه هر روز علیه ایران قطعنامه صادر می کنند و فشار می آوردند و به اصطلاح خودشان تحقیر می کنند ثمره نفوذ و قدرت شما است.فرمانده سپاه فتح استان تصریح کرد: امروز در شعاع 2 هزار کیلومتری هیچ کشوری نمی تواند به جمهوری اسلامی ایران دست درازی کند که به برکت خون شهدا و شهدای این شهرستان و کشور است، قطره قطره خون شهیدانی که در طول تاریخ برای اعتلای اسلام ریخته شده است امروز در حال بارور شدن است؛ هیمنه آمریکا را شکسته ایم.وی گفت: این را بدانید که آمریکا می خواهد مردم ما را با تحریم، تخریب و عملیات روانی از این انقلاب نا امید کند، اما امروز حضور هوشمندانه شما ثابت کرد در این موضوع هم شکست خوردند، شاید در سال های گذشته مردم  به این شکل حضور پیدا نمی کردند و فقط مختص دانش آموزان بود، اما اینها برای ایام الله ها برنامه دارند و گفتند در 13 آبان تحریم ها را اضافه می کنیم؛ شما هر کاری می توانستید کردید برای 16 آذر، 9 دی و 22 بهمن برنامه دارند، و به اذن خدا در همه ایام الله ها حضور مقتدر و توانمند مردم در صحنه را خواهند دید و مسئولین باید شکرگزار و قدردان شما باشند و شما وظیفه تان را به نحو کامل به انجام رساندید.سرهنگ خردمدل بیان کرد: مردم این استان با خون نزدیک به 2 هزار شهید حماسه آفریدند، همین امروز رزمنده های شما در مرزها مرزداری می کنند، با بیش از 400 شهید از این شهرستان، دیگر وظیفه و هدف تان را برای این انقلاب به نحو شایسته ای به انجام رسانده اید، مسئولین باید قدردان شما باشند.فرمانده سپاه فتح استان عنوان کرد: دشمن امروز روح و روان مردم را هدف قرار داده، بهترین پدافند و حمله به دشمن خدمت گذاری به مردم است، قدر دانی و تکریم مردم است که باید اولویت فعالیت مسئولین باشد، ما دشمنی داریم که دندان تیز کرده است و به هیچ وجه قبول نخواهد کرد که این انقلاب به اعتلای حد نهایی خود برسد و دشمنی خواهد کرد، چراکه از دشمن، دشمنی بعید نیست، مردم با عزت و با شرف ما هرجا که لازم بوده حماسه آفریده اند امروز مسئولین زحمتکش ما باید قدردان این مردم باشند، انقلاب خمینی کبیر به انقلاب مهدی موعود متصل خواهد شد و وظیفه داریم هر کس در هر پست و مقام و لباسی که هستیم نقش آفرینی کنیم تا روزی که اگر زنده بودیم و این حماسه را دیدیم در برابر مقتدا و مولایمان با افتخار اعلام کنیم ما نیز قدمی در جهت اعتلای این انقلاب و نظام برداشته ایم.وی در پایان گفت: امروز شما در اینجا حضور پیدا کرده اید تا به دشمن یک " نه " بزرگ بگویید و به قول شهید بهشتی بگوییم: «آمریکا از ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» امروز مردم حماسه آفرین ما در سراسر کشور دست در دست و دوشادوش همدیگر و مسئولین این پیام و این شعار را انعکاس بدهیم که مردم ما با همه مشکلات و مصائب کشور خودشان را دوست دارند و ذره ای حاضر نیستند از ولی امر خود و خون شهدا منحرف شوند، امیدواریم که شاهد روزی باشیم که دشمنان ما به ذلت و خواری بیشتری بیفتند و پرچم اسلام در سراسر دنیا به احتزاز دربیاید.
 

*********************************************

امام جمعه چرام در جمع مردم لنده: شعار مرگ بر امریکا یک ایدئولوژی است/ایستادگی و مقاومت رمز پیروزی ما در چهل سال گذشته است

حجت الاسلام سید نورالله افشار در سخنرانی یوم الله 13 آبان در جمع مردم شهرستان لنده با اشاره به دشمنی امریکا با ملت ایران گفت: دشمن با ما خصومت گرگ صفتی دارد که دستاورد های چهل ساله ما بهترین نتیجه برای ایستادگی در مقابل خوی استکباری آن بوده است.

وی افزود: اگر با داعش در سوریه مبارزه نمی کردیم امروز بیش از بیست میلیون نفر نمی توانست راهی کربلا شوند.

سخنران مراسم یوم الله 13آبان تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار وعظمت است چرا که کشورهای مستکبر به خوبی به این مقوله پی برده اند.

وی افزود: تطهیر دوران شوم پهلوی و جدایی بحرین از ایران نشانه ای از انزوال قدرت ایران بود ولی امروز اقتدار و عظمت ایران در منطقه و جهان هویدا است.

وی تاکیدکرد: نوع نگاه امروز ترامپ به عربستان و تبدیل کردن آن به عنوان گاو شیرده همان نگاهی است که قبل از انقلاب امریکا به ایران داشته است.

افشار گفت: امروز بیشتر توانمندی های نظامی ما بومی شده است و این اقتدار در موشک،زیر دریایی و سایر توانمندی ها در سایه مبارزه علمی و عملی به دست امده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی ها در تریبون مجلس ندا می دهند که نظام باید از سیاست ها منطقه ای کوتاه بیاییم که این ننگ است و اگر عبدالله الحسین(ع) در مقابل زیادخواهی کوتاه آمد ما هم کوتاه می آییم ولی شعار امام حسین(ع) هیهات من الذاله است.

امام جمعه چرام اظهارکرد: اگر امام حسین(ع) به جای مبارزه، مذاکره را انتخاب می کرد امروز نامی از امام حسین نبود و اگر نظام ما امروز به جای رسیده است ناشی از همین تفکر حسینی است.

وی تاکیدکرد: امروز کشور و انقلاب ما همانند درخت تنومندی است که ریشه آن در عاشورا است.

خطیب مراسم یوم الله 13آبان لنده خاطرنشان کرد: روزی وزیر امورخارجه امریکا همواره می گفتند: که خاورمیانه ابستن حوادث خواهد بود و با راه اندازی جریان داعش به این ایده منحوس خود قدرت بخشیدن ولی محور مقاومت با تاسی از همین روحیه شهید وشهادت داعش را به انزوال فرستاده است.

وی افزود: اگر مبارزه و ایستادگی کنیم قطعا مددالهی یاری گر ما خواهد بود و اگر نگاهی کوتاه به جنگ های زمان پیامبر(ص) نگاهی کوتاه بیاندازیم خوب می بینیم که هرکجا ایستادگی بود افتخار همراه آن آمده است.

افشار گفت: امروز دنیا بیدار شده است و جریان مقاومت بیدار است و جهان نیز در حال بیداری است و کشتار شیعیان نیجریه امروز نقشه شوم وهابیون است که با چراغ سبز امریکا و اسرائیل صورت گرفته است.

امام جمعه چرام گفت: امروز شعار مرگ بر امریکا یک ایدئولوژی است و در دنیای که گرگ ها حاکم هستند باید مبارزه باشد چرا که باید در مقابل گرگ باید ایستاد.

وی تاکیدکرد: جمهوری اسلامی با اقتدار جشن چهل سالگی خود را جشن خواهدگرفت و در روز ۲۲بهمن مضاف بر خلق حماسه ملت در یوم الله ۱۳آبان پرشورتر حضور خواهیم یافت.

 

*********************************************

 

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور در جمع مردم گچساران: ذخایر عقل استراتژیک آمریکا فشل شده است/با وحدت و استقامت از مشکلات عبور می کنیم
 

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور گفت:امروز ذخایر عقل استراتژیک آمریکا فشل شده است و هرجایی که عقل آمریکایی بکار برده می شود نفعش به ما می رسد.

سرهنگ فرامرز رضوی،مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور در سخنرانی پایانی راهپیمایی 13آبان در گچساران با اشاره به مناسبت های 13آبان گفت:این روز بزرگ یادآور سه حادثه بزرگ است و امروزحادثه چهارمی افزوده شده و آنهم تحریم های آمریکای جنایتکار است.

شکل گیری خباث های آمریکا از سال 32

وی افزود:خباثت هایی که آمریکا از سال 1332تاکنون برملت ایران روا داشته است امروز هم به آنها افزوده شد و متاسفانه برخی از خودی ها هم براین عقدیده اند که دوران مرگ برآمریکاگفتن گذشته است که باید گفت افرادی که چنین برداشتی دارند یا قرآن نمی دانند و یا تاریخ نخوانده اند که دشمنی ریشه درخلقت بشردارد.

رضوی تصریح کرد:ما دارای سه دشمن درونی ،نامرئی و منافقین و کفار هستیم و امروز غارتگران و استکبار جهانی همیشه بوده و خواهد بود و تاریخ بشریت این موارد را به خوبی نشان می دهد و تاریخ 40ساله انقلاب اسلامی پر است از این ناجوانمردی ها و خیانت های دشمنان.

خیانت های آمریکا علیه ایران

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور اظهارکرد:امروز یکبار دیگر جمع شده ایم تا تاریخ استکبار را یادآوری کنیم ،برای نسل جوان مطالعه تاریخ معاصر به عنوان یک زندگی عزتمندانه است تا بدانیم چه بر سرزمین مان گذشته است که آمریکا با ما چه کرده است.

بد عهدی آمریکایی ها درمذاکرات

وی تصریح کرد:بارهای بار با آمریکا مذاکره شد،از همان ابتدای دولت موقت با آمریکا مذاکره شد اما نتیجه چه شد؟درتوافقنامه الجزایر بازهم مذاکره شد اماکدام یک از اموال و دارایی های ما که بلوکه شده بودند، آزاد کردند؟،در قضیه افغانستان و عراق باز هم مذاکره شد اما عملی صورت نگرفت!.

دشمنی آمریکا علیه ایران برسر ایدئولوژی است

رضوی گفت:جنس  دشمنی ما با آمریکا از جنس ایدئولوژی و راهبردی است و تا زمانی که ما اسلام انقلابی را داشته باشیم هیمنه آمریکا را به زیرکشانده ایم،کور خوانده اند کسانی که فکر می کنند با مذاکره و دست دوستی با آمریکا دادن مشکلات کشور حل خواهد شد.

مسئولان کشور باید انقلابی عمل کنند

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور افزود:نه آب ما و نه نان ما دست آمریکاست،درحالی که مدیریت خودمان باید انقلابی باشد و امروز مسئولین ما با اتحاد و انسجام به این نتیجه رسیده اند که دیگر نمی شود به این کدخدا اعتماد کردباید دست در دست هم برای پاسخگویی به مطالبات به حق مردم جلو برویم و اقتصاد مقاومتی را شکل دهیم.

ملت بزرگ ایران در حال له کردن آمریکا است

رضوی تصریح کرد:امروز در دنیا توانسته ایم هیمنه آمریکا را به چالش بکشانیم و امروز در صحنه های مختلف قدرت پوشالی آمریکا روز به روز نمایان تر می شود ،امروز در سوریه داعشی شکل گرفت که ظرف یکماه باید رژیم اسد را متلاشی می کرد اما امروز آمریکا باید از دست ما عصبانی باشد و امروز ملت بزرگ ایران در حال له کردن آمریکا است.

قدرت امریکا پوشالی است

وی افزود:امروز همه باید باور کنیم که آمریکا پوشالی شده است ،در حالی که ادعا می کرد فروش نفت ایران را به صفر برساند و درزمان اوباما 6کشور معاف شدند ولی "ترامپ" با این ادبیات سخیفش مجبور شده است بگوید 8کشور استثناء شده اند.

ذخایر عقل استراتژیک آمریکا فشل شده است

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور بیان کرد:امروز ذخایر عقل استراتژیک امریکا فشل شده است و هرجایی که عقل آمریکایی بکار برده می شود نفعش به ما می رسد چون نمی توانند و ذخایرعقل استراتژیک آمریکا به پایان رسیده است ،و امروز در سایه رهبری مدیر، مدبر، شجاع و ژرف نگر از گردنه های سخت و خطرناک عبور کرده ایم و امروز در قله پیشرفت هستیم.

نبرد تا مرزهای مدیترانه

وی تصریح کرد:امروز به برکت انقلاب اسلامی امنیت، آزادی ، استقلال و کرامت نصیب ما شده است و در منطقه ناامن جهان امن ترین کشور هستیم آنهم به برکت خون شهدا ،نبرد را امروز از قلب سرزمین خود کیلومترها به آن ور مرزهای مدیترانه برده ایم.

آمریکا در حاشیه تحولات قرار گرفته است

رضوی گفت:آمریکا در حاشیه تحولات قرار گرفته است و در سوریه التماس به روسیه می کند که به ایران بگوید که در قضیه سوریه هم حل و فصل کند!و رژیم آل سعود که تا بن دندان ،مسلح به سلاح های غرب است در گل و لای مانده است .

وی افزود:هزاران موشک مابه سمت رژیم صهیونیستی نشانه رفته است و منتظر تنها یک دستور است، در دوران دفاع مقدس شعارمان این بود که "کربلا کربلا ما داریم می آییم" و امروز اجتماع میلیونی اربعین را نظاره گر در تحقق این هدف باشیم.

ملت با اتحاد از مشکلات عبور می کنند

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور اظهارکرد:آمریکایی ها هر روز از ابتدای انقلاب یک شیطنتی علیه ایران انجام داده اند اما به اتحاد ،همت و صبرملت بزرگ ایران اسلامی شکست خورده اند،امروز هم با این اقتدار و عزت این مشکلات پیش پا افتاده ای که همه امکاناتش در کشور مهیا است؛ از این گردنه هم عبور کنیم.

کشتن 8میلیون انسان بی گناه توسط آمریکا

رضوی افزود:آمریکایی ها تا الان به واسطه جنگ هایی که در منطقه راه انداخته است و برای تسخیر منابع انرژی در منطقه 8میلیون انسان بی گناه را در مناطق غرب ،میانه و شرق آسیا کشته اند!و باز هم با این همه جنایات بعید است حکام خبیث وکم عقل حاشیه خلیج فارس به خودشان بیایند.

ترس امریکا از پیشرفت ملت ایران

وی گفت:فکر باطلی است که دشمن بتواند مشکلات ما را حل کند،علی رغم ترور دانشمندان هسته ای کشورمان باز هم در ماهواره درمنطقه حرف اول را می زنیم و درموشک هم حرف اول را می زنیم و امریکایی ها واقعا از این پیشرفت ها ترس وحشت دارند.

بازگشت آل سعود به عصر حجر

مسئول سیاسی ستاد فرماندهی کل سپاه کشور اظهارکرد:اگر ما حتی یک موشک در یکی از تاسیسات نفتی عربستان سعودی بزنیم بدون شک عربستان به عصر حجربرخواهد گشت، چرا تمام تکنیسین های آنها خارجی هستند و با یک موشک فرار خواهند کرد و آنها مجبور می شوند همچون گذشته سوار برشتر شوند.

جای پای آمریکایی ها را تنگ کرده ایم

رضوی تصریح کرد:آمریکایی ها دم از حقوق بشر می زند اما درزندان های مخوفشان انسان ها را برهنه می کنند و سگ به جانشان می اندازند؛ما جغرافیای انقلاب اسلامی را امروز از شمال آفریقا تا شرق دریای مدیترانه گسترش داریم و این یعنی جای پای آمریکایی ها را هر روز تنگ تر کرده ایم و هر روز برافول آمریکا با همت مردم صبورو جوانان انقلابی افزوده خواهد شد.

 

*********************************************

 

امام جمعه سی سخت در جمع مردم شهرستان دنا: روزگار افول آمریکا فرا رسیده است

حجت الاسلام مصباح نژاد خطیب جمعه شهر سی سخت در سخنرانی روز 13آبان سی سخت گفت: تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 با شهامت و شجاعت، سفارت آمریکا را که لانه جاسوسی آنها بود را تسخیر کردند و نیرو های آن را با خفت و خواری دستگیر و اسناد و مدارک مهمی را کشف کردند.


وی گفت: اگر آن اسناد به دست ملت ایران می رسید خیلی از توطئه ها در نطفه خفه می شد و خیلی از جاسوسان ماهیت آنها فاش می شد‌، بسیاری از اسناد را دانشجویان خط امام احیا کردند و سازمان حفط اسناد ایران آنها را به چاپ رسانده است.


خطیب جمعه سی سخت افزود: ما به دنبال سلطه نیستم و سلطه را از هیچ کشوری نمی پذیریم، جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را حق همه مردم می داند و در عین خودداری از دخالت در امور داخلی کشور های دیگر، از حقوق مظلومان و انسان های زیر ستم در هر کشور حمایت می کند.


حجت الاسلام مصباح نژاد گفت: عزت و اقتدار ایران را حاکمان بی لیاقت دهه های گذشته پایمال کردند.


وی‌گفت: آمریکا چون در این مملکت منافع فراوان داشت و انقلاب اسلامی در بهمن 57پایان دهنده سلطه آن بود، از آن پس شروع به دشمن با ایران کردند ودانشجویان فهیم ما فهمیدند که آمریکا قصد مسامحه و خیر خواهی ایران را ندارد.


مصباح نژاد عنوان کرد: آنها اولین اقدامی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند این بود که تلاش کردند امنیت را از ایران بگیرند با اختلافات قومی و قبیله ای و گروهک های منافق و تجزیه پذیر این کار را انجام دادند‌ که با شکست مواجه شدند، دومین حرکت آمریکایی های در دشمنی آشکار، طراحی کودتا و حمله های نظامی بود.


وی به سومین دشمنی آشکار آمریکا علیه ایران تحت عنوان تجهیز و حمایت از صدام در مقابل ایران اشاره کرد و گفت: چهارمین فشار آمریکا تحریم های اقتصادی و مالی بود که از سال 1980 تا کنون بر ایران اعمال کرده است.امام جمعه سی سخت گفت: حمایت از گروه های تروریستی و معاندان جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات خصمانه آمریکا بود ، به گونه ای که هر قوم و قبیله ای که با این نظام مخالف بود را اجیر می کرد و بر علیه ایران می شوراند و ایجاد گروهک های تروریسی داعش، النصره، بوکوحرام  از این قبیل بوده است.


وی گفت: حمله به هواپیمای مسافربری با 300سرنشین در سال1367 از دیگر دشمنی های آشکار امریکاست، مخالفت با توسعه فناوری و انتقال انرژی و خروج یک طرفه از برجام که صدمات زیادی به اقتصاد ما وارد کرد از دیگر دشمنی های امریکاست، به این دلایل است که ما می گوییم مرگ بر آمریکا.مصباح نژاد گفت: آنها چهل سال در برابر ایران توطئه کردند و دشمنی های فراوان داشتند اما روزگار افول آمریکا فرا رسیده است، مردم ایران بهترین مردمند، جوانان و دانش آموزان باید توجه کنند که سرنوشت و مقدرات این کشور در دست شماست.وی افزود: امروز دشمنان ما در نقطه ضعف هستند، و شکست استراتژی در عراق و افغانستان نشانه ضعف انهاست، ما از لحاظ قدرت نرم افزاری، فرهنگ، اتحاد و اعتقاد راسخ دست برتر را داریم.


خطیب جمعه شهر سی سخت در پایان گفت: حالا رئیس جمهور آمریکا که 13آبان تماشایی را از رسانه ها نگاه می کند می فهمد که تمام نقشه هایش نقش بر آب شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.