گروه: اخبار استان خبر: 112194 / تاریخ انتشار : 1397/8/10 ساعت : 19:30
وعده های که خیال تحقق ندارند:

حسرت10ساله دانشجویان لنده ای برای ساخت ساختمان نیمه کاره دانشگاه پیام نور+تصاویر

سال های سال است که دانشجویان دانشگاه پیام نور لنده حسرت حضور در ساختمان نیمه کاره این دانشگاه بر دلشان مانده و برخی فارغ التحصیل شده اند و عده ای نیز همچنان چشم انتظار همت مسئولان برای تکمیل ساختمان این دانشگاه.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از خبرلنده، شاید همه ما بر این باوریم که با اتمام دوره دانش آموزی آغاز راهی جدید در دانشگاه را برعهده داریم که متولیان این راه بدون شک باید این مسیر را چنان هموار کنند که آینده سازان ایران اسلامی بدون کوچکترین دغدغه ای به علم اندوزی مشغول شوند آینده ای روشن را برای ایران و ایرانی بسازند.

بدون شک همان گونه که امام امت فرمودند: دانشگاه مبداء تحولات است. همه ما باید بپذیریم که با قشری سر و کار داریم که فرهیختگان جامعه ای هستند که شاید به دلیل فقر فکری گاهی چنان نهله های فرهنگی بر آن تاثیرگذار است که می بایست قشربیدار جامعه آنان را روشنگری نمایند تا این نهله ها در جامعه نفوذ نکند.

با این مقدمه به نقش بی نظیر دانشجویان در بازتاب مسائل جامعه و نقش پر رنگ آنان اشاراتی کوتاه شده است ولی آیا برای رسیدن به قله های افتخار این دانشجویان ابزاری و نیازمندی های لازم نیست.

 

 

دانشگاه پیام نور شهرستان لنده در سال 88 به همت هیئت مؤسس با دو رشته تحصیلی مشاوره و مدیریت بازرگانی در این شهرستان راه‌اندازی شده است که روزهای ابتدایی آن با مشکلات فراوانی از قبیل کمبود فضای فیزیکی، تجهیزات اداری وفنی و غیره همراه بود.

این دانشگاه در سال نخست راه اندازی تنها 75 دانشجو در دو رشته تحصیلی پذیرش کرد و در ادامه تا امروز که با بیش از 300 دانشجو دارد با پنج رشته در حال فعالیت است.

 

 

متاسفانه به وجود ضروری بودن دانشگاه برای یک شهرستان هنوز که هنوز است ساختمان این دانشگاه با پیشرفتی 80درصدی چشم انتظار همت از دست رفته مسئولان است.

 

 

بیش از 10 سال است که دانشجویان این دانشگاه حسرت استفاده از این ساختمان را با اتمام دوره دانشجویی خود به پایان رسانیده اند و در جاهای مختلف مشغول به کار شده و عده ای نیز بیکاراند و هنوز خشت های این ساختمان به اتمام نرسیده است.

بیش از 10 سال است که دانشجویان دانشگاه پیام نور لنده با تعامل خوب اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده از این مدرسه به آن مدرسه نقل مکان می کنند تا دانشجویان از این فرصت طلایی یعنی تحصل ارزان در کنار خانواده بهره لازم را ببرند  ولی این امتیاز مهم را از دست ندهند چرا که چند سالی است سیاست پیام نور تمرکز گزینی مراکز آموزشی است.

 

 

امروز نیز این دانشگاه به مدرسه امام خمینی(ره) در جاده سرآسیاب نقل مکان کرده است تا شفیت صبح دانش آموزان ابتدایی از آن استفاده و عصر ها دانشجویان از این فضا جهت کسب علم استفاده کنند و دفتر دانشگاه نیز در فضای سرایداری این مدرسه ساکن است تا با همه مشکلات خدشه ای به آموزش دانشجویان وارد نشود.

کمبود نیروی انسانی در این دانشگاه چند سالی است که حقیقتاً زحمت این دو نیروی دانشگاه را مضاعف تر کرده است و این در حالی است که در سایر دانشگاه های مشابه چندین نفر مشغول به کار هستند.

 

 

جالب است در بازدیدی که عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده از ساختمان این دانشگاه داشتند قول مساعد جهت رفع بخشی از مشکلات این دانشگاه را وعده دادند که بخشی تحقق یافت و بخشی دیگر چشم انتظار همت مسئولان دانشگاه پیام نور در مرکز کشور و استان است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.