گروه: اخبار استان خبر: 112192 / تاریخ انتشار : 1397/8/10 ساعت : 16:48
پنج شنبه با شهدا:

وصیت شهید کهگیلویه وبویراحمدی به مادرش+تصویر

پنج شنبه که می شود مادران به عشق دیدار فرزندشان با شاخه ای گل و مقداری گلاب راهی گلزارشهدا می شوند تا لحظاتی را عاشقانه با فرزندشهیدشان به گفت وگو بنشینند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می‌تواند زمینه رشد همدلی و هم‌زبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا به‌عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه دانش آموز شهید ناصر عابدی خواهیم پرداخت:

  شهید ناصر عابدی در سال 1342 در خانواده‌ای مؤمن و متدین از طایفه کرائی در شهر بهبهان از توابع استان خوزستان دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی علاقه زیادی به درس و کتاب داشت و تا دوره دبیرستان در شهربهبهان مشغول تحصل شده و از همان دوران نیز با استعداد سرشاری که داشت نزد دانش آموزان همکلاسی خود همواره مورد تحسین قرار گرفته است.

 این شهید والامقام علی رغم عشق و علاقه ای که به تحصیل داشت با شروع جنگ تحمیلی همراه سایر دوستان خود وجمعی از اهالی روستای ایدنک چندین مرحله در عملیات های مختلف شرکت کرد و در دفاع از ایران اسلامی راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

 شهید ناصرعابدی با شروع جنگ تحمیلی و پس از چندین مرحله حضور فعال در مناطق مختلف عملیاتی سرانجام در تاریخ 21 بهمن ماه 1360 در منطقه عملیاتی چذابه خوزستان همانند سایر همرزمان شهیدش باردیگر درخت تونمند ایران اسلامی را با خون خویش آبیاری کردند تا امروز ما طعم شیرین امنیت را بچشم.

 قسمتی از پیام شهید والامقام هیبت اله هیبتی:

 

هم اکنون در حال آماده شدن برای جنگ هستیم و من با دلی شاد و روحیه ای گشاده به جبهه نبرد قدم خواهم گذاشت، من امشب به میهمانی امام حسین(ع) خواهم رفت و سلام همه شما را به سالار کربلا خواهم رساند. مادر، وصیت من این است که در مرگ من گریه نکنی و بدان که فرزندت را در راه امام حسین(ع) داده ای.

 

 

« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.