گروه: اخبار استان خبر: 111985 / تاریخ انتشار : 1397/8/3 ساعت : 16:15
در آستانه بزرگترین مراسم مذهبی جهان:

حال و هوای خادمین لنده ای در موکب باب الحوائج شلمچه/روزانه بیش از 30هزارنفر پذیرایی می شوند+تصاویر

اربعین حسینی فرصتی برای ابراز محبت و ارادت همه ما به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای دشت کربلا است که مردم شهرستان لنده با برپایی موکب باب الحوائج دو سالی است که به بهترین سبک ممکن در حال خادمی زائران اربعی حسینی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، اربعین حسینی در راه است و همه از سراسر ایران اسلامی و سایر ممالک اسلامی با جان و دل و گاهی هم پیاده و سواره در حال رسانیدن خودن به بزرگترین مراسم جهان هستند تا بار دیگر این اجتماع بیادماندنی بشر را در تاریخ به نام اباعبدالله الحسین(ع) به ثبت برسانند.

 

 

امروز زنان و مردان به شوق خدمت به زائران امام حسین(ع) با همه وجود برای رفاه حال زائران در حال خدمت رسانی هستند.

 

 

شیرزنان لنده ای با پخت بیش از یکصد هزار نان محلی در چندین نوبت در حال خدمات رسانی به زائرین و انتقال آنان به مرز شلمچه و موکب باب الحواج هستند و در کنان این شیر زنان مردان نیز در حال ارسال نذورات و تجهیزات به موکب جهت پذیرایی از زائرین سیدالشهدا هستند.

 

 

در این بین نیز سید محمد طلا میری مسئول ستاد عتبات و عالیات شهرستان لنده به همراه جمعی از اعضای این ستاد در عمود259مرز شلمچه بساط موکب را برپا کرده و با حضور خادمان افتخاری که غالباً جوانان هیئات مذهبی شهرستان لنده هستند شبانه روز در حال خدمات دهی به زائرین سید الشهدا هستند.

 

 

 

از روز گذشته نیز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده با حضور در موکب باب الحوائج شهرستان لنده به صف خادمان زائرین اضافه شد تا هم ردیف سایر خادمان به زائرین اربعین خدمات رسانی کنند.

 

 

چه زیبا است شور و حال پیاده روی اربعین به خصوص آن مادری که طفل شش ماهه اش را بغل کرده و یا آن پدر پیری که با عصای سفید و چشمان با بصیریت خود به شوق دیدار ارباب آرام و قرار ندارد.

 

 

کودکان و دانش آموزان نیز در کنار پدران و مادران خود به شوق دیدار امام مهربانی برای اثبات حقانیت اسلام در برابر کفر در کارزار کربلا سر از پای نمی شناسد و عاشقانه علم سرخ حسینی را به دوش می کشد و هرکجا خسته شد علم را به دست مادرش می سپارد تا علم زمین نماند.

آری همه آمدند تا افتخار خادمی زائرینی را به برعهده بگیرند که راه کربلا را پیاده می پیمایند تا راه را گم نکنند و روز  به روز به عشق و دلدادگی خود به سیدالشهدا افزوده شود.

 

 

موکب باب الحواج شهرستان لنده سال گذشته افتخار این را دارد که میزبان بیش از 650هزارنفر بوده است و به عنوان یکی از بهترین موکب های داخل خاک ایران به لحاظ ارائه بهترین خدمات نیز شناخته شده است.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.