گروه: اخبار استان خبر: 111954 / تاریخ انتشار : 1397/8/3 ساعت : 11:43

پارک جنگلی نیازمند فریادرسی توانا/شهردار یاسوج چه برنامه ای برای پارک جنگلی دارد؟

امکانات رفاهی یکی از پارامترهایی است که در زمینه جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند کسب درآمد مهمی برای جوانان این شهرستان باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در ایران پارک های جنگلی بسیاری وجود دارند که فضای مناسبی برای گردش و تفریح مردم در اوقات فراغت را فراهم آورده است، پارک جنگلی یاسوج یکی از این پارک ها است، پارکی که باید توجه بیشتری به آن شود تا مکانی مناسب و امن برای گردشگرانی باشد که به صورت خانوادگی برای سیاحت از این پارک از گوشه و کنار ایران و یا حتی جهان می آیند.

 

شهرستان بویراحمد به خاطر داشتن موقعیت متنوع طبیعی و پوشش گیاهی از ظرفیت های خوب و جذابی برای طبیعت گردی و گذراندن یک روز تعطیل برخوردار است.

امکانات رفاهی یکی از پارامترهایی است که در زمینه جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند کسب درآمد مهمی برای جوانان این شهرستان باشد.

اما آنچه که مشاهده می کنیم برعکس موضوعی است که انتظار داریم چرا که در این پارک خانه هایی برای اسکان مسافرین وجود دارد که دارای مشکلاتی اعم از نبود روشنایی کافی، و خرابی سقف آن ها بوده مانند تصاویری که در زیر می بینید شاهد این ادعا است که خانه ها سقف مناسبی برای مستقر شدن گردشگران وجود ندارد.

 

 

پیش تر توسط همین رسانه و رسانه های دیگر از مشکلات این پارک جنگلی انتشار داده شد، گرچه اقداماتی در جهت تامین رفاه حال گردشگران صورت گرفته اما کافی نبوده و شهرداری یاسوج باید این موضوع را به جد پیگیری کرده گردشگران با خیال راحت تری در این مکان حاضر شوند.

فرماندار بویراحمد نیز در گفت و گو با این پایگاه خبری گفته بود که برای استقبال بیشتر مردم از این پارک نیاز است که شهرداری یاسوج از سایر  دستگاه ها نیز کمک بگیرد و برای زیبا سازی مسیر این پارک و ایجاد سرویس های بهداشتی اقدام کند هر چند که بخشی از پارک واگذار شده است و وزارت نفت ساخت و سازهایی را در آن خواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: بخشی از پارک از منابع طبیعی به شهرداری واگذار شده است که باید تمهیدات لازم را داشته باشد البته اگر مردم  در پارک حضور پیدا کنند بدون شک امنیت نیز از طریق نیروی انتظامی برقرار می شود.

علاوه بر این نباید از پارک جنگلی که از سرمایه های بسیار عظیم در زمینه گردشگری در استان است، غافل شد همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
فرهاد
1397/8/4 - 12:32
مگه یاسوج شهردار داره
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.