گروه: اخبار استان خبر: 111942 / تاریخ انتشار : 1397/8/3 ساعت : 08:12

فرماندار و شهردار جمعه بازار یاسوج را به کجا می کشانند؟

فرماندار بویراحمد و شهردار یاسوج هر دو بر روی این موضوع که جمعه بازار باید جمع شود توافق دارند اما گویا در این میان تناقض هایی نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گاهی پروژه هایی در سطح شهر یاسوج اجرا می شوند که نه تنها گره گشا نیستند بلکه به یک مشکل بزرگ تبدیل می شوند پارک بانوان یاسوج به دلیل موقعیت بدی که دارد اکنون یک مشکل بزرگ است یا 13 سال قبل جمعه بازار یاسوج در منطقه شرف آباد راه اندازی شد و اکنون گریبان گیر مشکلات زیادی است.

 

جمعه بازار یاسوج مدتی است که موضوع محافل و مجلس های مختلف شده است، در گذشته موضوع جمعه بازار اندکی وجود داشت اما از وقتی که دچار آتش سوزی شده است تا کنون  به یک مسئله سخت و مهم برای مسئولان استانی به ویژه شهردار و فرماندار بویراحمد تبدیل شده است مسئله ای که اعداد آن با هم جور در نمی آید، شهردار به  یک جواب و فرماندار نیز به یک جواب دیگر می رسد.

 

شهردار یاسوج در یک ماه اخیر و بعد از آتش سوزی  که بیش از 20 غرفه آن سوخت  صحبت هایی را مطرح کرده است از جمله اینکه ما قبلا هشدار داده بودیم جمعه بازار باید تعطیل شود و یا اینکه  به دلیل بی توجهی غرفه داران اگر در آینده اتفاقی رخ دهد هیچ تعهدی در قبال آن ندارم.

از یک طرف غرفه داران از وضعیت کرایه ها و قیمت غرفه های جدیدی که قرار است شهرداری در اختیارشان بگذارد می ترسند و از طرف دیگر می ترسند اینجا نیز خاله خورزویی شود و کار و کاسبی شان را از دست بدهند و آنها بمانند و خانواده های چشم به راهی که مدتی از این غرفه ها درامد کسب می کردند.

 

شهردار یاسوج نیز معتقد است که نباید برای جا به جا کردن غرفه داران جمعه بازار از قوه قهریه استفاده کرد از طرف دیگر فرماندار بویراحمد نیز معتقد است که جمعه بازار یاسوج باید جا به جا شود چرا که ممکن است در آینده خطرات بیشتری وجود داشته باشد.

 

کناری فرماندار بویراحمد می گوید که قیمت غرفه های جدید منصفانه است و برای واگذاری کسبه جمعه بازار یاسوج در اولویت قرار دارند و جمعه بازار یاسوج باید ساماندهی شود.

اکنون این دو مسئول نمی دانند چه کنند فرماندار می گوید باید حتما ساماندهی و جمع شود و شهردار معتقد است نباید با قوه قهریه وارد کار شد در حالی که طبق گفته شهردار یاسوج  30 نفر از شهرداری مسئول خدمات رسانی به جمعه بازار هستند.

 

اکنون جمعه بازار به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است این منطقه از 50 غرفه در عرض چند سال به حدود 900 غرفه رسیده است و قطعا از این آمار نیز بیشتر است یعنی چندین خانواده از این طریق نان می خورند اکثر غرفه دارن توانایی مالی کمی  دارند و خرید غرفه جدید در توانشان نیست و از انتقال به منطقه جدید خودداری می کنند.

در ابتدا و قبل از آتش سوزی 90 میلیون تومان قیمت بر روی غرفه ها گذاشته شده بود که نارضایتی شدید غرفه داران را به دنبال داشت اکنون شهردار و فرماندار هر دو می گویند یک کارشناس باید قیمت غرفه ها را مشخص کند اما هنوز گویا این کارشناس پیدا نشده است.

 

اکنون اینکه فرماندار و شهردار می خواهند چه کاری انجام دهند جای سوال دارد؛ کناری می گوید شهرداری از این غرفه ها کسب درآمد دارد و باید مشکلش را حل کند شهردار می گوید ما مسئول اشتغال نیستیم اما برایمان مهم است که نگذاریم کسی بیکار شود و جمعه بازار باید جمع شود.

 

برای حل مشکل جمعه بازار یاسوج نیاز است که کارشناسی های لازم انجام شود، شهردار و فرماندار بویراحمد هر کدام کارشناسانی را مشخص کنند قیمت هر غرفه مشخص شود در صورت نیاز به آنها تسهیلات با بهره کم  بدهند، انتظار می رود که با توجه به حواشی ایجاد شده هر چه زودتر مشکل این بازار بر طرف شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
نگین دنا
1397/8/3 - 22:57
مقدم رو بردارید تا بیشتر از این آبروی شهرداری رو نبرده
rateup 0
 ratedown 1
فرهاد
1397/8/14 - 16:34
خدایی شهردار یاسوج سی من دبیرخونه شهرداری هم نخوبه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.