گروه: اخبار استان خبر: 111894 / تاریخ انتشار : 1397/8/5 ساعت : 12:52

آزمون بزرگ دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برای مبارزه با بدهکار بانکی / آیا قدرت قضایی بر نفوذ سیاسی غلبه خواهد کرد؟

دستگاه قضایی با پیگیری جرم متخلفان در جامعه نقش بسزایی در تامین امنیت اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی دارد، یکی از موضوعات مهم امروز جامعه که هم توسط مردم و هم دلسوزان انقلاب پیگیری می شود، نظارت بر امور اقتصادی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گروه اجتماعی - در جامعه امروز شفافیت و آگاهی از تحولات جامعه حق همه شهروندان است، از طرفی دفاع از منافع ملت در برابر سودجویان و ثروت اندوزان و رانت خواران داخلی در بسیاری از موارد توسط نهاد های قضایی صورت می گیرد.

 

دستگاه قضایی با پیگیری جرم متخلفان در جامعه نقش بسزایی در تامین امنیت اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی دارد، یکی از موضوعات مهم امروز جامعه که هم توسط مردم و هم دلسوزان انقلاب پیگیری می شود، نظارت بر امور اقتصادی است.

 

بر همین اساس مدتی بود که اسامی مختلفی در بخش های مختلف کشور به گوش میرسید که مرتکب اختلاس، فساد مالی و یا التهاب در بازار شدند.

 

باید اشاره کرد سیستم نظارتی بر تراکنش های مالی کشور به قدری باید قوی باشد که جنبه بازدارنگی داشته باشد تا امکان نقض قوانین و سوءاستفاده از منابع مالی صورت نگیرد.

 

در استان کهگیلویه و بویر احمد به دلیل بافت ایلی و قبیله ای، نگرانی های زیادی برای برخورد با دانه درشت ها و رانت خوران وجود دارد. یعنی احتمال برخورد با این قشر ممکن است به دلیل گستردگی روابط قومی و قبیله ای در حاشیه قرار گیرد.

 

دادگستری مرجع رسیدگی کننده به مطالبات حقوقی و قضایی مردم است، بر همین اساس وقتی کسی در استان کهگیلویه و بویر احمد با نفوذ و قدرت فراوان،و رانت، وام های میلیاردی دریافت کرده است این وظیفه دادگستری است که نسبت به مطالبات مردم برای پاسخگویی به چنین مسائلی پیگیر و اقدامات کافی را در این زمینه داشته باشد.

 

در چند روز گذشته خبر هایی در رابطه با یکی از بدهکاران میلیاردی استان بر روی برخی از سایت های خبری کهگیلویه و بویر احمد قرار گرفت و قشر های مختلف مردم آماده شنیدن صحت و سقم خبر منشر شده هستند.

 

رئیس دادگستری استان کهگیلویه وبویر احمد در رابطه با بدهکار بانکی با نام  "لهراسب باقری"  به اسم مستعار بهنام، اظهاراتی کرده است و فرد مذکور در اقدامی متقابل اتهاماتی را به ریاست دادگستری استان نسبت داده است.

 

در شرایط ذکر شده باید ابتدا این نهاد قضایی پیگیر اتهامات و اثبات آنها باشد و و درصوت تایید اتهامات ثانیا باید پرسید، آیاشاهد متهمی دانه درشت تر در استان هستیم ؟ آیا برای اولین بار  مجازات متهمان دانه درشت های مالی صورت خواهد گرفت؟

 

این احتمال وجود دارد افراد و اشخاص سیاسی برای تاثیر گذاشتن بر عدم پیگیری این موضوع در صدد اعمال نفوذ باشند بنابراین باید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد جدیت و نظارت کافی بر این موضوع داشته باشد.

 

در پایان باید گفت در استانی که بسیاری از مردم در رنج و سختی و محرومیت هستند توجیهی ندارد برخی افراد به بهانه های ایجاد شغل و تولید و رونق اقتصادی، وام های میلیاردی با رانت دریافت کنند و اثر چندانی بر رشد و توسعه اقتصاد استان و رفع محرومیت مردم نگذارند، بنابراین امروز دادگستری استان برای پیگیری موضوع مذکور در آزمون بزرگی بسر می برد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.