گروه: اخبار استان خبر: 111890 / تاریخ انتشار : 1397/8/1 ساعت : 07:55
واکنش رییس کل دادگستری استان به صحبتهای لهراسب باقری:

لهراسب باقری ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد/تردد وزیر با خودروی شخصی لهراسب در یاسوج/بهنام نام مستعار لهراسب/داستان رانت گرفتن از پست بانک و داماد لهراسب

سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به صورت مستند به ما داد این بود که لهراسب باقری که اسم مستعاری به نام بهنام نیز دارد، با استفاده از عنوان سایر افراد خانواده اش که شاید در جریان کارهای او هم نبوده اند، تسهیلاتی دریافت کرده است و اکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عصر روز گذشته لهراسب باقری سرمایه گذار کهگیلویه و بویراحمدی با انتشار بیانیه ای مطالبی را علیه رییس کل دادگستری استان مطرح کرد که به منظور روشن شدن ماجرا با حجت الاسلام مزارعی گفتگویی انجام دادیم که در ادامه آمده است:

 

ضمن اینکه رییس کل دادگستری استان رضایت چندانی به انجام مصاحبه به دلیل کوچک بودن موضوع نداشت اما از آنجاییکه مخاطبان و مردم می بایست نسبت به برخی موضوعات اشرافیت پیدا کنند این مصاحبه انجام شد.

 

رییس کل دادگستری در گفتگو با صبح زاگرس گفت: اموراتی که در برخی رسانه ها منتشر شد را سخیف و بی اعتبار می دانم و به همین دلیل ارزش پاسخگویی ندارد که بخواهیم خودمان را هم سنگ آدمی بدانیم که حتی برخی از زندگی اش مربوط به بیت المال و مردم است.

 

وی افزود: از روزی که به این استان آمدم، سیاست من برخورد با کسانی بود که در ابعاد مختلف از جمله امنیتی و اقتصادی ایجاد اخلال می کنند، تنها کسی که در استان رانت کلان داشت همین فرد بود و حتی جالب است بدانید یکی از وزرایی که با لهراسب باقری دوست است وقتی به یاسوج آمد با خودروی باقری تردد می کرد که جالب به نظر می رسد.
 
 
حجت الاسلام مزارعی ادامه داد: شورای حمایت از حقوق بیت المال تصویب کرد که سازمان بازرسی به عنوان دبیر کارگروه تسهیلات بانکی، بدهکاران بانکی که بیش از یک میلیارد تومان بدهکارند و در پرداخت های خود تاخیر دارند، و بدهی های بانکی خود را عودت نداده اند را رصد کند و به دادگستری گزارش دهد.
 
 
وی ادامه داد: سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به صورت مستند به ما داد این بود که لهراسب باقری که اسم مستعاری به نام بهنام نیز دارد، با استفاده از عنوان سایر افراد خانواده اش که شاید در جریان کارهای او هم نبوده اند، تسهیلاتی دریافت کرده است و اکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.
 
 
مزارعی ادامه داد: در همین خصوص به محض ورود ما به این ماجرا بلافاصله شروع به جوسازی کردند که این موضوع یک امر بدیهی است و از بابت آن نگرانی نداریم!
 
 
وی افزود: در همین راستا آخرین اقدام وی مربوط به احداث پتروشیمی در منطقه مارگون بویراحمد بود که اعلام کردیم چون کمک به اشتغال است، این کار انجام شود و اهالی هم همراهی کنند. حتی در همین راستا طی تماسهایی که رییس دادگاه مارگون با بنده داشت، توصیه کردم که کمک به بحث سرمایه گذاری و اشتغال در اولویت باشد.
 
 
مزارعی ادامه داد: سازمان بازرسی اعلام کرد هزینه اعتباراتی که لهراسب باقری مبنی بر تاسیس پتروشیمی مارگون اعلام کرده است، جعلی است، کسی که می خواهد کارخانه ای تاسیس کند باید آورده ای داشته باشد و این مبلغ باید حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان باشد تا مجوز لازم صادر شود اما باقری با همکاری یکی از دامادهایش که در پست بانک مشغول به کار بوده، تسهیلاتی دریافت کرده است.
 
 
وی بیان کرد: باقری با  استفاده از همین رانت، مبلغ ۱۵ میلیارد تسهیلات دریافت کرد که البته با این فرد مذکور برخورد قضایی لازم انجام شد، وی اخیرا باز هم از طریق همین فرد که با رایزنی لهراسب باقری در تهران مشغول است از طریق پست بانک تهران مدرکی  آورده اند که برای ثبت شرکت ۱۰۰ میلیارد موجودی در حساب داریم که متعاقبا سازمان بازرسی ورود کرد و از این سند استعلام گرفت که مشخص شد جعلی است.
 
 
مزارعی بیان کرد: قبلا شاید در استان کسی نمی توانست به لهراسب باقری بگوید بالای چشم شما ابروست!، چرا این همه تسهیلات گرفته شد؟ چه مقدار از آن صرف اشتغالزایی شد؟ براحتی مشاهده می کنید در همین کارخانه قند تعداد زیادی کارگر بیچاره را آواره کردند.
 
 
وی افزود: رییس سابق بانک ملی استان از ما درخواست کرد که به او کمک کنیم، و گفت بانک ۱۵۰ میلیارد تومان از باقری طلب دارد...
 
 
 
قسمت دوم این مصاحبه جنجالی بزودی منتشر می شود ...
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 14 نظر
همشهری
1397/8/2 - 14:25
خدا شکرت یکی تو این مملکت پیدا شد که مقابل زرزور وایسه ، خیلی خوشحال شدم جناب مزارعی ، محکم باش و تحت تاثیر شانتاژ بازی ها قرار نگیر ، ملت پشت شما هستند، بخدا ملت خوشحال هستند . کاش روزی برسه که همه ی چپاولگران بیت المال و اونایی که در این قضایا واسطه گری میکنند بسزای اعمالشون برسند ان شاالله که شاهد روزی باشیم که برادر رئیس جمهور و برادر جهانگیری و مهدی هاشمی در دادگاه صالحه محاکمه بشن
rateup 20
 ratedown 4
محمد
1397/8/11 - 01:35
خداروشکر میکنم ...اینا فکر می کردن قانونی نیست ،تا الان هر چ خواستند کردن، بردن و خوردن ولی امیدوارم که حق مظلوم گرفته بشه
rateup 9
 ratedown 1
محمد
1397/8/14 - 15:13
جناب مظاهری اگر بدانی مردم از این برخورد جنابعالی خوشحالند و به انقلاب دلگرم میشن تلاشت را چندین برابر میکنی و بدان دعای ما بدرقه راهت و سلامتی ات خواهد شد . سلامتی جنابعالی ارزوی ماست
rateup 12
 ratedown 0
محمد
1397/9/1 - 16:06
ایکاش این مبارزه با فساد شامل همه گروهها میشد و نه اینه بصورت گزینشی مبارزه شود . افرادی هستند که در سایه حرکت میکنند و به لحاظ وابستگی جناحی که به جریانات راست و چپ دارند در عرض مدت کوتاهی از هیچ به عرش رسیده اند و مولتی میلیاردر شدند و همه انها را میشناسند ولی هیچ گونه برخوردی با انها نشده ایکاش مبارزه با فساد گزینشی نباشد
rateup 8
 ratedown 0
ناشناس
1397/9/1 - 16:10
پس چرا نظرات ارسال شده را نشان نمیدهید مگر میترسید
rateup 2
 ratedown 1
ویدا
1397/9/4 - 10:47
یه دونه ای آقای مزارعی.کاش چند نفر مثل شما تو کشور داشتیم که جلوی این همه رانت و چپاول بیت المال گرفته میشد.
rateup 4
 ratedown 1
ناشناس
1397/9/1 - 16:10
پس چرا نظرات ارسال شده را نشان نمیدهید مگر میترسید
rateup 7
 ratedown 2
کارگر
1397/9/2 - 23:54
هیچ بانکی به من حتی 2 میلیون وام نمیده
rateup 3
 ratedown 0
کارگر
1397/9/2 - 23:55
هیچ بانکی به من حتی 2 میلیون وام نمیده
rateup 2
 ratedown 0
کارگر
1397/9/2 - 23:55
هیچ بانکی به من حتی 2 میلیون وام نمیده
rateup 2
 ratedown 0
ویدا
1397/9/4 - 10:55
کاش نماینده های مردم در مجلس یه ذره مثل شما باشند آقای مزارعی.ما همه پشت شما هستیم
rateup 3
 ratedown 1
همشهری
1397/9/26 - 23:10
چه عجب ؟! البته این مورد جز دونه درشتا بود اگر جلوش واینمیستادن خودشون زیر سوال میرفتن.پرونده ای داریم طرف ۴ بار سرقت کرده از ما.دو بار شناسایی نشد قرار موقوفی تحقیق خورد بار سوم پرونده تو آگاهی باز بود دزدی چهارم رخ داد خود نیرو انتظامی دزد رو حین سرقت دستگیر کرد و سارق سابقه دار اعتراف کرد قبلا هم از ما سرقت کرده.حالا براش منع تعقیب زدن و تبرئه شد .آزادش کردن الان یه شاکی دیگه داره دوباره رفت زندان .خوب چطور انتظار داریم سرقت کم شه؟ این سارق ۴ بار فقط از ما دزدی کرده وقتی علی رغم اعترافش و دستگیریش توسط خود نیرو انتظامی قاضی حکم برائت میده بازم سرقت میکنه و بازم آزاد میشه و نهایت میشه یه دوته درشت دیگه.باید تاسف خورد .
rateup 0
 ratedown 0
عبود
1397/11/14 - 00:58
چه فایده؟
rateup 0
 ratedown 0
امیدموسوی
1398/1/2 - 23:48
بجای اینکه مچ کسی رو بگیریم بیاییم دست او را بگیریم نباید خیلی ساده و راحت کارهای مفید و زحمتهای آقای باقری رو نادیده گرفت و فقط منتظر باشیم اگر یک لحظه اشتباهی یا خطایی کرد اون صدتا کارخوبش رو نادیده بگیریم و فقط این یک اشتباه را تابلو کنیم و در بوق و کرنا کنیم خدا رو خوش نمیاد
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.