گروه: اخبار استان خبر: 111827 / تاریخ انتشار : 1397/7/29 ساعت : 09:16

شاگرد آخر میراث فرهنگی کشور در جایگاه خود ابقا شد/آیا باز هم دست استاندار بسته بود؟

محمود باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حکم علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در سمت خود ابقا شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمود باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حکم علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در سمت خود ابقا شد.     

در حکم ابقای  محمود باقری که به امضای علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  کشور رسیده،اجرای برنامه های خلاقانه در حوزه گردشگری و صنایع دستی، تعریف مسیرهای جدید گردشگری، برنامه ریزی جهت تقویت تورهای گردشگری و افزایش کیفیت هتل ها و رستوران های سنتی و بین راهی تاکید شده است.

 

ایجاد و احداث بازارچه ها و فروشگاه های صنایع دستی، حفاظت و پاسداری از میراث ارزشمند فرهنگی - تاریخی و مرمت و احیای بناهای تاریخی و استفاده حداکثری از بخش خصوصی و بهره گیری از توان تخصصی صاحب نظران، کارشناسان، منابع انسانی موجود و تعامل جدی با مدیریت عالی استان و مسوولان استانی از دیگر وظایف ابلاغی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  کهگیلویه وبویراحمد در دوره جدید مسوولیت وی است.

 

این در حالی است که روز گذشته استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به باقری گفته بود  گزارشی که در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ارائه‌شده نشان می دهد گردشگری استان در تمام مؤلفه‌ها در کشور آخر است.

 

این حرف استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این معنی است که چندان هم از عملکرد آن رضایت نداشته است.

 

از طرفی در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی، کارشناس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: از مجموع 3 هزار و 843 اماکن اقامتی در کشور تنها 15 واحد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است که رتبه آخر کشور هستیم.

 

منوچهری گفت: در برخی از طرح‌ها و پروژه‌های ازجمله ایجاد بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی، تله‌کابین یاسوج، تله‌کابین سی‌سخت، احداث هتل ۵ ستاره منطقه ویژه گردشگری، مجموعه تفریحی گردشگری تنگ مهریان، دهکده سلامت و مناطق نمونه گردشگری که تأثیر بسزایی در توسعه گردشگری دارد اما جز دریکی دو مورد در سایر حوزه‌ها اقدامی صورت نگرفته است و در رده آخر هستیم.


وی نسبت به موضوع تله‌کابین یاسوج و سی‌سخت نیز انتقاد داشت و گفت: قریب به 10 سال است که تا کنون به‌جایی نرسیده است و تقریباً کلیه مناطق نمونه گردشگری استان به‌صورت ناقص رهاشده‌اند.

 

این انتقادات در حالی صورت گرفت که علی محمد احمدی نسبت به برخی طرح های گردشگری که بدون مطالعه هستند انتقاد داشت و اعلام کرد هرگز اجازه تعدی و سوءاستفاده از بیت‌المال را به کسی نمی‌دهیم و با خاطیان به‌شدت برخورد خواهد شد.

 

وی همچنین فرصتی به باقری داد که اثبات کند گردشگری استان در کشور آخر نیست.

 

تنها چند روز پس از این صحبت ها از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگ کشور، حکم باقری به عنوان مدیر کل در استان تمدید شد.

 

به نظر می رسد دست استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برخی عزل و نصب ها همچنان بسته است و مدیرانی که قصد تعویض آن ها را دارد یکی پس از دیگری در مسئولیت خود ابقا می شوند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.