گروه: اخبار استان خبر: 111801 / تاریخ انتشار : 1397/7/29 ساعت : 00:09
مردم قضاوت میکنند؛

عملکرد منفی برخی مسوولان در حاشیه امن است/آیا گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات و مشکلات مردم وجود دارد؟

اگر عملکرد منفی مسئولان به نقد کشیده نشود و مردم نظارتی نکنند ،برخی از مسوولان با کارنامه ضعیف خود حاشیه امنیت خواهند داشت و امورات مهم و اجرایی به پیش نخواهد رفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکز از  ابزارای پیشرفت در امور اجرایی کشور نقش نظارت است، این مسئله اگر با آگاهی و علم  توام شود می تواند نقش مثبتی داشته باشد.

 

در همین رابطه اگر عملکرد منفی مسئولان  به نقد کشیده نشود و مردم نظارتی نکنند، مسوول مربوطه حاشیه امنی خواهند داشت و امورات مهم و اجرایی به پیش نخواهد رفت.

 

 

بر همین اساس گزارشی با مردم شهر یاسوج در رابطه با نقش نظارت مردم بر عملکرد مسوولان صورت گرفت که شرح آن در زیر آمده است:

 

 

کناری از شهروندان یاسوجی گفت: اگر مردم بر عملکرد مسوولان نظارت داشته باشند و مسوولان آماده پذیرش نقش و نظارت مردم باشند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 

کناری افزود: بنده به عنوان یکی از شهروندان یاسوجی با یکی از مشکلات شهر نظیر موانع بدون رنگ و نشان مواجه شدم، این مانع سبب ایجاد خطر می کند، اگر مردم مشکلات اینچنینی را بیان کنند و هماهنگی بین مردم و مسوولان صورت گیرد بسیاری از مشکلات به سمت حل شدن پیش خواهد رفت.

 

 
 

جهانبخش ذیگر شهروند یاسوجی گفت: مسوولان باید با گوشی شنوا آماده پذیرش خواسته های مردم باشند، از طرف دیگر مردم باید بدانند از مسوول خواستار پیگیری چه موضوعی هستند و نهاد رسیدگی کننده در کدام بخش ها باید پیگیر مطالبات مردم باشد. مثلا ایام انتخابات چند مسئله را باید در نظر گرفت موضوع اول معیار سنجی برای انتخاب درست، هدف از انتخاب مسوول، بیان خواسته ها و انعکاس مشکلات مربوط به نقش مردم است از طرفی مسوولان باید روحیه نقد پذیری داشته باشند  ودرصدد حل مطالبات بیان شده مردم باشند.

 

 

موذنی از شهوندان شهر یاسوج بیان کرد: مردم همیشه باید بر عملکرد مسوولان نظارت داشته باشند و مسوولان ملزم به بررسی خواسته های مردم  و تلاش برای حل آنها باشند.

 

موذنی افزود: بنده در یکی از روزها در یکی از ادارات با مشکل مواجه شدم، وقتی مشکلات خود را با مدیر مجموعه بیان کردم اما نتیجه نگرفتم در این شرایط مشخص است که مشکل مردم حل نخواهد شد و مردم از داشتن نظارت بر مسئئولان نا امید می شوند.

 

 

اقبالی گفت: مردم افراد مختلفی را برای مدیریت های اجرایی انتخاب می کنند، اما نقش انتخاب نادرست مردم در افزایش مشکلات نقش خواهند داشت، از طرفی بعضی مسوولان اینگونه فکر می کنند که مقام تصاحب شده برای همیشه متعلق به آنهاست در حالی که این مسئولیت به عنوان امانتی از طرف مردم به آنها سپرده شده است.

 

 

اقبالی اضافه کرد: در شرایط فعلی مردم بیشترین نقش را برای اداره امور کشور بر عهده دارند زیرا معتقد هستند بسیاری از مسوولان ناتوان هستند و همین امر سبب نارضایتی قشر های مختلف مردمی شده است، از طرفی یک مقام مسوول اگر به دبال الگوی مدیریتی خوبی باشد تعالیم اسلام و کتاب های مختلف مانند نهج البلاغه بهره مند شوند.

 

 

پور زارع از دیگر شهروندان ساکن یاسوج اشاره کرد: اکثر مردم انتقاد می کنند اما کمتر پیش آمده مردم به صورت عملی مشکلات را با مسوولان در میان بگذارند. من به عنوان یک شهروند اگر احساس کنم حق و حقوم در حال پایمال شدن است باید حتما انتقاد داشته باشم و به مسوولان گزارش دهم و مسوولان باید رسیدگی کنند زیرا آنها از جنس خود مردم هستند.

 

 

پور زارع اضافه کرد: در رابطه با اثر نظارت و نقد مسوولان، چندی پیش سلف دانشگاه دچار مشکلاتی بود، دانشجویان مشکلات را به گوش مسوولان دانشگاه رساندند و مشکل مربوطه حل شد و این نشان دهنده نقش نظارت بر عملکر مسوول است که می تواند اثرگذاری مثبت داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.