گروه: اخبار استان خبر: 111798 / تاریخ انتشار : 1397/7/29 ساعت : 11:17
حواشی حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر کشور در بهمئی؛

خوشامدگویی به پایتخت نشینان با شعری کنایه آمیز از شهریار/آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا!

مسئولان صندوق اعتباری هنر کشور با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان بهمئی دیدار کرده و از نزدیک با مشکلات و دغدغه آنها آشنا شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛مسئولان صندوق اعتباری هنر کشور با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان بهمئی دیدار کرده و از نزدیک با مشکلات و دغدغه آنها آشنا شدند.

 

در این نشست که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی برگزار شد، فرزاد طایفه حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع و زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر میهمان هنرمندان این شهرستان بودند.

در این نشست ابتدا سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی با خیر مقدم به مسئولان کشوری و معارفه اهالی فرهنگ و هنر شهرستان، بر لزوم حمایت این صندوق از فرزندان بهمئی تاکید کرد.

 

امیر مسلمی نیا خطاب به مسئولان صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: آحاد افراد حاضر در این نشست کسانی هستند که با دستانی خالی فعالیت فرهنگ و هنری دارند و در سخت ترین شرایط با ندای ما برای اجرای کار فرهنگی-هنری به میدان می آیند اما تاکنون نتوانستیم آن طور که شایسته و در شأن آنهاست، این قشر زحمتکش را حمایت و تکریم کنیم.

 

فریدون مختاری،پیشکسوت اهالی فرهنگ و هنر شهرستان در این نشست به بیان دغدغه های این قشر از جامعه پرداخت.

 

 

وی ابتدا با خیر مقدم به مسئولان کشوری حاضر در نشست، با خواندن مصراع شعری از شهریار(آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا)، از علت این همه تاخیر در شناساندن این صندوق اعتباری به هنرمندان شهرستان، انتقاد کرد.

مختاری در ادامه سخنان خود با اشاره به جزئیاتی از مشکلات زندگی هنرمندان بهمئی، اشک مشاور صندوق اعتباری هنر کشور را جاری کرد.

 

در ادامه این نشست اهالی فرهنگ و هنر شهرستان بهمئی به بیان مشکلات خود در حوزه کاری پرداختند و خواهان حمایت ویژه این صندوق شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در این نشست گفت: سفرهای حمایتی براساس رویکرد صندوق اعتباری هنر مبنی بر شناسایی هنرمندان گمنام و بهره مندی عادلانه هنرمندان سراسر کشور از خدمات صندوق در سال 96 آغاز شد؛ ما در صدد هستیم درسفرهای حمایتی هنرمندان مستعد و گمنام را شناسایی کرده و با حمایت آنها حافظ اصالت فرهنگ و هنر هر منطقه شویم.

فرزاد طایفه حیدری با تاکید بر اینکه  پیش نیاز هر نوع حمایت ما از هنرمندان عضویت در صندوق است، بیان کرد: در رویکرد صندوق ما بدنبال رونق کسب و کارهای فرهنگی خصوصاً در مناطق کم تر برخوردار هستیم؛ امیدواریم با همراهی هنرمندان سراسر کشور زمینه توانمند سازی هرچه بیشتر خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور با رونق بازار کسب و کارهای فرهنگی فراهم شود.

 

وی گفت: با وجود بودجه اندک صندوق اعتباری هنر رویکرد جدی ما به سمت استان ها و شهرستان ها به خصوص مناطق محروم و کم برخوردار معطوف است و بر اساس شرایط و امکانات موجود با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش نمودیم حداکثر اقدامات در جهت رفع مشکلات بیمه ای و معیشتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خصوصاً در مناطق محروم صورت گیرد.

 

زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تقدیر از توجه و پیگیری ویژه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از سفرهای حمایتی افزود: تمام تلاش مدیرعامل و کارکنان صندوق اعتباری هنر در این سفرها بهره مندی هنرمندان سراسر کشور از خدمات صندوق است که امیدواریم با توجه به امکانات موجود گامی هرچند کوچک در جهت شناسایی و رفاه حال فعالان فرهنگی و هنری کشور برداریم.

 

این مسئولان کشوری در پایان قول مساعد همکاری و حمایت ویژه هنرمندان شهرستان محروم بهمئی توسط صندوق اعتباری هنر را با حمایت بیمه ای،تسهیلات قرض الحسنه و سایر مزایای این صندق به شرط عضویت، دادند.

 
 
انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.