گروه: اخبار استان خبر: 111740 / تاریخ انتشار : 1397/7/25 ساعت : 20:43

پارک های محله ای حلقه مفقوده در مبلمان شهری و آرزوی دیرینه شهروندان در یاسوج است

پارک های عمومی زیادی در چند سال اخیر در یاسوج ایجاد شده اما یکی از نیازهای مردم شهر یاسوج پارک های محله ای است که کمتر دیده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کلمه نبود و کمبود را آنقدر برای شهر یاسوج و یا استان کهگیلویه و بویراحمد به کار برده ایم که دیگر قلم هم از نوشتن خسته شده است، اما باید این کمبود ها و نبود ها را آنقدر نوشت تا شاید یکی از این نبود ها به بودن تبدیل و بخشی از مشکلات مردم نیز حل شود.

 

 

نبود سینما، نبود صندلی های مناسب نشستن و استراحت کردن در یاسوج، کمبود آب سردکن های مناسب در شهر و این بار کمبود  پارک های محله ای که یکی از نیازها و ضرورت های یک شهر است، پارک هایی که گاهی مردم بعد از خستگی شهر و بالا و پایین رفتن ادارات نیاز دارد کمی در آن محیط بنشیند و استراحت کند، اما اگر چنین مکان هایی نباشد مجبور می شوند جلوی مغازه ها و یا گوشه ای از خیابان ها استراحت کنند.

 

 

گاهی بر روی ویترین برخی از مغازه ها نوشه شده است اینجا جای نشستن نیست، این نشان می دهد که شهروندان یاسوجی برای استراحت کردن گاهی از پله های جلوی مغازه ها استفاده می کنند که این موضوع نیز با اعتراض فروشنده و صاحب مغازه رو به رو می شود.

 

 

یاسوج کمتر از 30 سال است که به شهر شده است و شهری جوان است اما از همان ابتدا همه چیز درهم ساخته شد و اکنون برای توسعه زیر ساختی مشکلات زیادی وجود دارد، گاهی نیز برخی مناطق به دلایل مختلف امکان توسعه وجود ندارد در حالی که با افزایش جمعیت در شهر یاسوج این موقعیت جوابگوی 10 سال آینده شهر نیست و باید فکری اساسی کرد.

 

 

اکنون یاسوج به پارک های محله ای که به صورت عادی در هر شهری است نیاز دارد اما این پارک محله ای کجا باید ساخته شود؟ در یاسوج زمین های خالی زیادی وجود دارد که استفاده ای از آنها نمی شود و به یک زباله دان تبدیل شده اند که هر کس می رسد آشغالی را در آنجا می اندازد.

 

 

می توان از این زمین های خالی برای ایجاد پارک های محله ای استفاده کرد، پارک های یاسوج در موقعیتی هستند که با مرکز شهر کمی فاصله دارند و حاشیه های شهر نیز کمتر سراغ آنجا می روند بنابراین پارک محله ای می تواند تنوعی در شهر ایجاد کند.

 

 

گاهی گفته می شود که از این زمین ها در آینده برای استفاده های دیگر استفاده می شود اما باید گفت که پارک محله ای تنها به یک زمین مناسب برای کاشت چمن نیاز دارد که هزینه زیادی نیز نیاز ندارد، در صورت نیاز به آن زمین می توان با یک خاکبرداری ساده زمین را تغییر کاربری داد.

 

 

برخی از بلوارهای یاسوج چمن کاری شده اند که این یک کار مناسب است و مردم گاهی از این بلوارها برای نشستن استفاده می کنند، بلوار امام خمینی(ره) یاسوج نیز با وجود اینکه صندلی هایش تخریب شده اند اما همچنان مورد استقبال مردم است بنابراین ایجاد پارک محله ای یکی از نیازهای شهر یاسوج است.

 

 

انتظار می رود که اعضای شورای شهر که برای رای آوردن وعده های زیادی دادند حداقل برای رفاه مردم شهر یاسوج هم که شده فکری برای ایجاد پارک های محله ای در یاسوج کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.