گروه: اخبار استان خبر: 111689 / تاریخ انتشار : 1397/7/24 ساعت : 14:56

واکنش معاون شهرداری یاسوج به یک معضل/زیرساخت نامناسب عامل اصلی عدم ماندگاری خط کشی معابر شهری

بر اساس گفته مسئولان شهرداری یاسوج، باید به شهروندان ساکن در حاشیه شهر اعلام کنیم که دیگر به مرکز شهر وارد نشوند و از تردد در خیابان هایی که شهرداری آن ها را خط کشی کرده است خودداری کنند تا خدای ناکرده آسیبی به خط کشی های بی کیفیت خیابان های مرکز شهر وارد نشود!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وجود خطوط ترفیکی در خیابان ها از اهمیت زیادی برخور دار است، این خطوط تاثیر بسزایی بر کاهش ترافیک درون شهر، کم شدن هزینه ها، کاهش خطرات و سایر مزیت ها را سبب می شود.

 

شهرداری به عنوان متولی امور شهری باید نسبت به طراحی خطوط مذکور پیش بینی های لازم را با شناسایی مناطق فاقد این خطوط اندیشیده و اقدامات لازم را صورت دهد.

 

در شهر یاسوج خطوط ترافیکی دوام چندانی ندارند و به نظر می رسد از مواد مرغوبی استفاده نمی شود که پس از مدتی تقریبا به طور کامل محو می شود.

 

در رابطه با این موضوع با سجاد بهرامی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج گفتگویی انجام دادیم که شرح آن در زیر آمده است:

 

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس گفت: یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد است و بیش از یک سوم جمعیت استان را در خود جای داده است.

 

سجاد بهرامی بیان کرد: مناطق حاشیه ای در اطرف یاسوج وجود دارد و مردم زیادی در این مناطق اسکان دارند که به علت نبود زیرساخت های کافی و استفاده از خدمات شهری باید تردد بیشتری در سطح شهر انجام دهند، و چون  تقاضای آنها به نوعی بیش از ظرفیت خدمات شهری است، این مسئله سبب اثر گذاری بر طراحی های درون شهر می شود.

وی افزود: در طراحی خطوط ترافیک شهری مسئله کیفیت و مرغوبیت تنها ملاک نیست و یکی دیگر از عوامل نابودی خط کشی خطوط،  وضعیت نامناسب خیابان ها در پیرامون شهر است زیرا بخاطر نبود آسفالت و جاده های خاکی خودروها با تردد در این مکان ها با خود گل و لای و لجن را به سطح شهر حمل می کنند و همین امر سبب نابودی رنگ خطوط ترافیک شهری شده است.

 

بهرامی اشاره کرد: خط کشی محوری در بسیاری از نقاط شهر صورت گرفته است، همچنین قبل از شروع مهر تصمیم بر طراحی سایر رنگ های ترافیک برای عابران پیاده و مدارس صورت گرفته شد که در سطح شهر این مسئله به اجرا درآمد. 

باید گفت نبود زیر ساخت های کافی و جاده های نامناسب در شهر و حاشیه آن به نوبه خود اثراتی را بر تغییر رنگ خطوط ترافیکی می گذارد اما مسئله این است که چرا نوع محصول برای طراحی این خطوط متناسب با وضعیت نامناسب خیابان های مرکز استان نیست یعنی از مواد و محصولی استفاده نمی شود که کیفیت و مرغوبیت و ماندگاری بیشتری نسبت به رعایت استانداردها برای طراحی خطوط شهری برخوردار باشد؟

 

بر اساس گفته های این مسئول، باید به شهروندان ساکن در حاشیه شهر اعلام کنیم که دیگر به مرکز شهر وارد نشوند و از تردد در خیابان هایی که شهرداری آن ها را خط کشی کرده است خودداری کنند تا خدای ناکرده آسیبی به خط کشی های بی کیفیت خیابان های مرکز شهر وارد نشود!


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.