گروه: اخبار استان خبر: 111650 / تاریخ انتشار : 1397/7/22 ساعت : 18:09
در دیدار با رئیس سازمان صمت استان مطرح شد:

انتقاد شدید شعبان بهمئی نسبت به عدم نظارت بر بازار/عوارض معدن سیلیستین بهمئی به کجا می رود؟/تذکر به مدیرکل صمت درباره نبود کارخانجات در بهمئی و بیکاری جوانان

عضو شورای اسلامی شهرستان بهمئی در دیدار با مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان به بررسی بررسی مشکلات این شهرستان در حوزه بازار و صنایع پرداخت .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عضو شورای عالی اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد عصر امروز در گفتگو با خبرنگار آوای ماغر جزئیات دیدار خود با مدیرکل صنعت،معدن و تجارت با موضوع بررسی مشکلات شهرستان بهمئی را تشریح کرد.

 

شعبان بهمئی تصریح کرد: در دیدار اخیری که با داریوش دیودیده داشتم، ابتدا از موضوع عدم نظارت کافی که مشکلات زیادی به خصوص در حوزه بازار به وجود آمد، به این مدیر کل گلایه کردم.

 

وی گفت: با توجه به اینکه مردم ما و به تبع آن مردم شهرستان بهمئی، بی بضاعت هستند، متاسفانه نبود نظارت کافی در ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان ها مشکلات زیادی به وجود آورد که کمترین آن نابسامانی و نوسانات شدید در بازار است.

 

عضو شورای اسلامی شهرستان بهمئی ادامه داد: در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص شهرهای کوچک مشاهده می شود که یک جنس با قیمت های مختلفی فروش می شود و نظارت دقیقی تاکنون بر این معضل نشده است که اکثر مردم از وضعیت موجود گلایه مند هستند.

 

بهمئی گفت : ساماندهی بازار و نظارت دقیق بر اصناف از مهمترین دغدغه های اعضای شورای عالی استان کهگلیویه و بویراحمد به خصوص بنده بود که پیگیری این مهم را به عنوان یک مطالبه مردمی از مدیرکل خواستار شدیم.

 

وی با بیان اینکه مردم از نوسانات شدید بازار به خصوص گرانی و اختلاف قیمت ها به ستوه آمدند، خاطرنشان کرد: این وضعیت برازنده مردمی که با جان و مال خود برای تغییر اساسی انقلاب کردند، نیست.

 

این عضو شورای شهر لیکک افزود: خیلی ها هستند که به نان شب محتاجند ؛هزینه های زندگی برایشان کمر شکن و سرسام آور شده است و ما در مقابل مردم مسئولیم.

 

بهمئی با انتقاد از کسانی که بازار را به حال خود رها کردند، گفت: این مسئولان دوستدار نظام، انقلاب و مردم نیستند؛ چرا وقتی مردم ما گوجه نیاز دارند و با قیمت بسیار بالا می خرند، باید به کشورهای همسایه گوجه صادر کنیم؟ این چه سیاست غلطی است؟

 

وی در ادامه گفت: سلیستین بهمئی که معدن آن  به صورت خام از کشور خارج می شود، عوارض آن به کجا می رود ؟چه کسی عوارض این معدن غنی را می گیرد و متولی این معدن کیست؟

 

بهمئی تصریح کرد: از مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خواستار شفافیت در مورد بهره برداری از معدن سلیستین شهرستان بهمئی و مصرف عوارض آن شدم.

 

بهمئی با اشاره به نبود کارخانه و کارگاه تولیدی در شهرستان بهمئی گفت: به مدیرکل تذکر دادم که چرا برای مردم بهمئی که بیشتر آنها فقیر و بیکار هستند کارخانه ای در این شهرستان دایر نشود تا چندین جوان مشغول بکار شوند.

 

وی در پایان سخنان خود گفت:بنده به عنوان نماینده و عضوی از مردم، این خواسته ها را که جزو مطالبات به حق آنهاست، با جدیت پیگیری می کنم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.