گروه: اخبار استان خبر: 111618 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 ساعت : 18:33

44 تصادف طی 24 ساعته گذشته در استان/مسمومیت هشت نفر با گاز منوکسید کربن

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 24 ساعت گذشته 44 فقره تصادف با 68 مصدم در استان رخ داده است همچنین در این مدت 8 نفر با گاز منوکسید کربن دچار مصمومیت شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،جلال پوران فرد با بیان اینکه ۶۸ مصدوم توسط تکنسین های اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد در ۲۴ ساعت گذشته امدادرسانی شده اند افزود:  ۳۵ مصدوم مربوط به تصادفات شهری ۳۳ مصدوم مربوط به تصادفات جاده ای بوده است.

 مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از مجموع ۶۸ مصدوم  ۷ مصدوم در محل حادثه مداوای سرپایی و ۶۱ مصدوم در بیمارستان های استان بستری شدند.

 مسمومیت ۸ نفر با گاز منوکسید کربن دراستان

 مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت ۸ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد در بیست چهار ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد مسمومیت ۷ نفر مسمومیت در مرکز استان وحومه و  یک نفر مربوط به شهرستان دهدشت میباشد .

وی نیز ادامه داد: از مجموع  مسمومیت ها سه نفر در محل حادثه روستای  (کاکان) بعد از اقدامات درمانی(اکسیژن ) مداوای سرپایی و ۵ مورد دیگر جهت مراقبتهای پزشکی بیشتر به بیمارستان استان انتقال داده شدند.

زایمان موفق

رئیس اورژانس استان از زایمان موفق  توسط تکنسینهای پایگاه شهری  ۲ یاسوج خبر داد و گفت: با اعلام این خبر بلافاصله آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد.

پوران فرد با بیان اینکه این خانم باردار با ماشین شخصی به طرف یاسوج در حرکت بود افزود:  دومین زایمان موفق در این هفته به دست تکنسین‌های اورژانس رقم خورد.

 مدیر حوادث دانشگاه با اشاره به اینکه که ماشین شخصی در فلکه جهاد یاسوج  مادر باردار را تحویل  اورژانس ۱۱۵ داد ادامه داد: نوزاد عجول اجازه مادر تا بیمارستان را نداد و در  آمبولانس چشم به دنیا گشود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این زایمان موفق توسط دو تکنسین کارشناس  اورژانس به نام‌های امیر علی حبیبی و محسن مظفری رقم خورد افزود : مادر و نوزاد را بعداز اقدامات پزشکی لازم  به بیمارستان امام سجاد انتقال دادند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.