گروه: اخبار استان خبر: 111615 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 ساعت : 14:08

رودخانه ای که به زباله دان شهر یاسوج تبدیل شده است+تصاویر

رودخانه بشار در شهر یاسوج یکی از مکان هایی است که توریست های زیادی برای دیدن آن به این استان سفر می کنند اما امروز شاهد صحنه هایی نگران کننده از این حاشیه رودخانه هستیم که جای تاسف برای مسئولین این شهر دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد از استان هایی است که به لحاظ طبیعت و پوشش گیاهی، مناظر زیبایی را در خود جای داده است و هر ساله گردشگران زیادی را در ایام عید نوروز و تابستان و دیگر ایام سال پذیرا بوده و مسافران از آب و هوا و طبیعت این استان بهره می برند.

 

 رودخانه بشار در شهر یاسوج یکی از مکان هایی است که توریست های زیادی برای دیدن آن به این استان سفر می کنند اما امروز شاهد صحنه های نگران کننده از حاشیه این رودخانه هستیم که جای تاسف برای مسئولین و البته مردم و گردشگران این شهر دارد.

 

با دیدن این تصاویر تنها سوغاتی که مسافران برای استان و یا شهر خود می برند چیزی جز تعریف از زباله و یا آشغال نیست. آیا این سهم استان از معرفی آن به عنوان پایتخت طبیعت ایران است؟

 

مسئولینی که کمترین توجه را به این مکان حیاتی و گردشگری دارند، مکانی که شاید حیاتی ترین نقش را در محیط زیست این شهر ایفا کرده و مورد بی مهری مسئولین قرار گرفته است.

 

 

دفع زباله های شهری از اهمیت ویژه ای به لحاظ بهداشتی برای شهروندان برخوردار است. مواد پلاستیکی با توجه به قابلیت ارزان قیمت بودن آن، به شکل های مختلف در زندگی روزمره و در مراسمات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اما با توجه به این که پلاستیک تجزیه ناپذیر است و خیلی دیر تجزیه شده نباید در طبیعت به صورت آزاد رها شود.

 

 

معضل انباشت زباله ها در شهر یاسوج جفا در حق مردم و تهدید سلامت در این شهر است، حاشیه رودخانه بشار به زباله دانی تبدیل شده است که در شاید در هیچ نقطه ای از شهر یاسوج این مقدار از زباله انباشته نشده باشد که برای جمع آوری آن باید شهرداری یاسوج اقدامی ضربتی انجام دهد.

 

تصاویر بیشتر ار می توانید در زیر ببینید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.