گروه: اخبار استان خبر: 111599 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 ساعت : 13:07
اندر حکایات یک اسم عجیب؛

نقش پررنگ تفکر طایفه گری بر اندیشه و عمل مسئولان/فرهنگی غلط که به دنبال چنگ انداختن بر تفکرات مردمی است

برخی خرده فرهنگ های غلط در بین برخی از طوایف امروز دست برتر را نسبت به رئیس و روسای استان دارد و حتی آنها می توانند در یک چشم بهم زدن تمامی معادلات را بر هم بزنند و هنوز همانند قدیم خودشان حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امروز شاید یکی از دلایل نبود پیشرفت و توسعه حتی در زمینه فرهنگی در استان کهگیلویه وبویراحمد را برخی موضوعات از پیش پا افتاده و بعضاً رد پای طایفه گری و قوم سالاری در برخی مسائل مهم کلان استانی و شهری در این استان سیاست زده دانست که باعث شده که توسعه و پیشرفت و حتی نگاه های فرا ملی از این استان روی برگردانند.

 

هنوز چند صباحی است که از ماجرای تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد در این استان نمی گذرد، موضوعی که باعث شده به قولی کدخدا منش ها و همان طایفه گری زمان فعلی، تفکرات بعضاً بدون توسعه و قومی خود را برای این تغییر بیان کرده و حتی  با محافل شبانه دست به تحصن بزنند و با راه اندازی کمپین های خود در برابر این موضوع قد علم کنند.

 
 
 

موضوعی که به صراحت نشان داد برخی خرده فرهنگ های غلط در بین برخی از طوایف امروز دست برتر را نسبت به رئیس و روسای استان دارد و حتی آنها می توانند در یک چشم بهم زدن تمامی معادلات را بر هم بزنند و هنوز همانند قدیم خودشان حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

امروز موضوع نامگذاری برخی اماکن بزرگ در شهر یاسوج و حتی دیگر شهرهای استان به چالشی مهم هم برای مردم و هم برای مسئولان تبدیل شده، معضلی که باعث شده که تغییر نام آن مرکز به یک بدعت تبدیل شود.

 

پل شهید عوض زاده، بیمارستان شهید جلیل، ورزشگاه 15هزار نفری شهید فتاحی و برخی دیگر از مراکز مهم در شهر یاسوج امروز فقط نمونه ای از بدعت های هستند که برخی طوایف فقط و فقط برای یک فرهنگ غلط در نام گذاری آنان اعلام موضع گرفته اند.

 

امروز نام شهید و شهادت غرق در فرهنگ اصیل و خون و جان هر ایرانی و آزاده ای دارد و هرکجا که نامی از شهید بیاییدخواسته و یا ناخواسته به احترام آن بزرگ مردان سرخم فرو خواهیم آورد.

 

امروز باید یکی از مهمترین نامگذاری های چالشی در شهر یاسوج را نامگذاری بیمارستان بزرگ شهید جلیل دانست، بیمارستانی که مزین به نام تنها پزشک شهید استان کهگیلویه و بویراحمد است، رزمنده بزرگی در دفاع مقدس که حتی نتوانست نگاههای معصومانه تنها فرزندش را ببیند و برای دفاع از کیان این مرزو بوم جان شیرین خود را اهداء کرد.

 

بعد از نامگذاری بیمارستان بزرگ شهید جلیل برخی از مردم با موضع گرفتن های بعضاً طایفه ای خواهان تغییر این نام شدند،که خود این موضوع شبهه های زیادی را به راه انداخته و باعث شده که افراد بسیاری از این آب گل آلود شروع به ماهی گیری کنند.

معضلی که باعث شد که حتی نماینده ولی فقیه در استان در برابر این بدعت خطرناک و بعضآ طایفه ای قد علم کرده و این تجمعات برای تغییر این نام ها را یک عمل غلط و یک فکر بدون منطق تلقی کند.

 

اما بعد از گذشت چندین ماه از این موضوع و تأیید شدن نام این مرکز درمانی از سوی شورای فرهنگ عمومی استان به یک باره بعد از کش و قوس فراوان نام بیمارستان شهید جلیل به نامی دیگر تغییر یافته که نشان می دهد مسئولان استان در برابر برخی موضوعات طایفه ای کرنش کرده اند، که خود نشان از بدعتی خطرناک است.

 

امروز سخن و بحث ما بر روی نامگذاری ها نام مطهر شهداء و بی  حرمتی به آنان نیست،بلکه راه اندازی یک بدعت خطرناک در استان است و این که فردا چنین تفکرات طافه ای و دست برتر آنها می تواند نام گذاریهای دیگر در استان را رقم بزند،موضوعی که نه تنها با سابقه و تفکر مردم این استان نمی گنجد، بلکه نشان از یک کدخدا سالاری در استان را می دهد،معضلی خطرناک که در طولانی مدت به وجهه این استان صدمات زیادی وارد خواهد کرد.

 

مسئولان امروز باید در برابر این تفکرات غلط طایفه ای بایستند و نگذارند بدعت های نابخرد طایفه گری و حتی خان سالاری امروز دیدگاه خود را به ثمر نشاند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.