گروه: اخبار استان خبر: 111591 / تاریخ انتشار : 1397/7/21 ساعت : 08:28

برداشت سیب در قطب تولید میوه جنوب کشور/ اینجا چرخ اقتصاد بر مدار "سیب" می چرخد+تصاویر

شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا قطب تولید میوه های سردسیری بخصوص سیب است که سالیانه با تولید هزاران تن انواع سیب درختی نقش مهمی در چرخه اقتصادی استان دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا استان کهگیلویه وبویراحمد قطب تولید میوه های سردسیری بخصوص سیب است که سالیانه با تولید هزاران تن انواع سیب درختی نقش مهمی در چرخه اقتصادی استان دارد.

 

 

ماه های شهریور، مهر و آبان فصل برداشت سیب در سی سخت است که به بازارهای استان و شهرهای مجاور تزریق می شود و بخش از آن نیز به خارج از کشور به مصرف می رسد.

 

 

همه ساله با شروع فصل برداشت برای هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود و از این طریق درآمد بالایی حاصل می شود که در اقتصاد و معیشت شهروندان نقش بسزایی دارد.

 

 

در اینجا زنان خانه دار هم پای مردان کار می کنند و نقش مهمی در برداشت محصولات دارند، و نمونه عینی ضرب المثل "زن کاری و مرد کاری تا بگذرد روزگاری" را به نمایش گذاشته اند.

 

 

شهر سی سخت و روستای اطراف آن از جمله تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد)کوخدان، سرمور، دهنو،کریک، امیرآباد، بیاره و بخش هایی از پاتاوه عمده مراکز تولید سیب در شهرستان دنا محسوب می شود.

 

 

تصاویری از برداشت سیب در روستای تل سیاه(علی آباد) شهرستان دنا در زیر آمده است:

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.