گروه: اخبار استان خبر: 111579 / تاریخ انتشار : 1397/7/20 ساعت : 10:08

باران سیل آسا گچسارانی‌ها را غافلگیر کرد/شهردار با چکمه به کمک شهروندان آمد+تصاویر و فیلم

باران در حالی میهمان ناخوانده گچسارانی‌ها شد که کولرها همچنان در منازل روشن بود و شدت بارندگی موجب سرازیر شدن آب کانال‌های درون شهری به خیابان‌های اطراف و مسدود شدن پل ها و آب گرفتگی معابر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب، بارش باران و تگرگ در گچساران برای شهروندان بسیار غافلگیر کننده و دور از انتظار بود و شدت بارندگی‌ها به حدی بود که موجب سرازیر شدن آب کانال‌های درون شهری به خیابان‌های اطراف و مسدود شدن برخی پل ها و نیزآب گرفتگی معابر شد.

 

 

بارش‌ها عصر روگذشته آغازشده و در صورت ادامه این روند به طور حتم شاهد وارد آمدن خسارات به باغداران و تاسیسات زیرساختی خواهیم بود، از شهرستان‌های 8 گانه استان کهگیلویه و بویراحمد تنها در گچساران بارش سیل آسای باران آغاز شده بود.

 

 

عبدالرحیم رحیمی، فرماندار گچساران در گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی در این خصوص گفت: بر اثر بارندگی فصلی  و پرشدن کانال های هدایت سیلاب در ضلع شمالی شهرستان از جمله اسلام آباد، خنگ بنار، محوطه اطراف دانشگاه آزاد، کارخانه روغن نباتی، کانال های منتهی به شرکت نفت و کانال منشعب از 500 دستگاه تا بلوار ولی عصر، کانال های 108 دستگاه و رزمندگان سیلابی شدند که ستاد بحران در دقایق اولیه حادثه در محل حضور پیدا کردند.

 

 

مسعود ظفری،شهردار گچساران هم در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: در دقایق اولیه بارندگی در شهرداری حالت آماده باش اعلام کردیم و کلیه ماشین آلات و نیروهای خدمات، آتش نشانی، اکیپ امانی در مکان های مختلف حادثه حضور به موقع پیدا کرده درحال امداد رسانی هستند.

 

 

وی افزود: شدت بارندگی خسارت سنگینی به کانال های مناطق  108 دستگاه، رزمندگان، جزیره، 500 دستگاه ، کوی پاسداران، شهرک نفت وکانال ورودی شهروارد کرده است.

 

 

شهردار گچساران در ادامه تصریح کرد: بارندگی به کف کل کانال ها، دیوار حائل کانال ها و همچنین به چندین پل، خسارت بسیارسنگینی وارد کرده بطوری که  کف سازی بیشتر کانال های شهر کاملا از بین رفته است و میزان خسارت از سوی کارشناسان امردرحال بررسی است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.