گروه: اخبار استان خبر: 111567 / تاریخ انتشار : 1397/7/20 ساعت : 10:15

بازار یاسوج نیازمند نظارت جدی بر قصاب هاست/از اعلام قیمت گوشت قرمز در استان تا بی توجهی برخی قصابان به آن

قیمت مصوب گوشت قرمز در یاسوج اعلام شده است اما با این وجود هنوز برخی از قصاب ها این قیمت هار نصب نکرده اند که ممکن است سوء استفاده هایی از این موارد شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ قیمت گوشت قرمز در یاسوج مشخص شد و در رسانه های استان نیز منتشر شده است اما طبق اخرین بررسی که از بازار داشتیم هنوز هم هستند قصابانی که قیمت های انها با قیمت اعلام شده تفاوت دارد.

 

گوشت قرمز از امروز قرار است با قیمت ثابت در بازار یاسوج عرضه شود گوشت بز و بزغاله با قیمت 54 هزار تومان، گوشت میش و بز 44 هزار تومان و گوشت گرم گوساله هر کیلوگرمی 42 هزار تومان تعیین شده است که قیمت های بالاتر از این تخلف محسوب می شود.

 

 

در ماه گذشته گوشت قرمز تا سقف 60  هزار تومان به فروش می رسید هر چند وضعیت بهتر شده است اما قصاب هایی نیز هنوز هستند که قیمت فروش را نصب می کنند و این عدم نصب قیمت خود تخلف محسوب می شود چرا که در صورت عدم نصب این قیمت ها ممکن است سوء استفاده هایی از این قیمت ها شود.

 

 

قیمت دلار کاهش یافت و کالاهایی که به بهانه افزایش دلار قیمتشان دو سه برابر شده بود طبق قانون باید کاهش پیدا می کرد شاید قیمت خودرو و گوشی کاهش یافت اما خیلی از مواد مورد نیاز مردم هنوز هم با همان قیمت در حال عرضه است اینکه بازار چه زمانی باید سر و سامان پیدا کند جای سوال دارد.

 

 

با وجود اینکه دلار کاهش یافت اما قیمت ها هنوز همان قیمت است گوشت قرمز همان 50 هزار تومان مانده است، کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که بیشترین دام را دارد اما قیمت گوشت در این استان قابل تصور نیست این استان منبع تولید انواع میوه است اما برخی از انواع میوه ها تا کیلویی 6 هزار تومان هم به فروش می رسد.

 

 

بازار یاسوج همچنان نیازمند نظارت قوی است نظارتی که شبانه روزی باشد و فروشنده ها جیب مردم را سلاخی نکنند چند نرخی بودن کالا در یاسوج که تخلف محسوب می شود عادی شده است آشفتگی بازار با کاهش ارز به صورت قابل توجهی کاهش یافت اما همچنان این آشفتگی در یاسوج برقرار است.

 

 

نظارت بر اصناف و مغازه ها از ضروریات است که باید قوی پیش رود و انجام شود اگر این نظارت ها نبود بدون شک اکنون وضعیت بازار یاسوج اصلا مناسب نبود انتظار می رود که نظارت ها برای ثبات بیشتر در بازار افزایش یابد چرا که در این صورت رضایت مندی مردم نیز ایجاد می شود.

 

 

مردم نیز برای رصد بازار از جمله بازار گوشت می توانند در صورت دیدن تخلفات با شماره 124 تماس بگیرند به نوعی خودمان ناظرات افتخاری این شهر بدانیم و اجازه ندهیم بی قانونی و تخلفی توسط فروشنده ها انجام شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.