گروه: اخبار استان خبر: 111565 / تاریخ انتشار : 1397/7/20 ساعت : 12:52

چنگ اندازی پیاده روهای نامناسب بر پیکره پایتخت طبیعت/ شهرداری فکر به حال پیاده روهای نابسامان کند+تصاویر

وجود پیاده روها چند مزیت دارد که از جمله آنها حفظ امنیت عابران پیاده از خطر خودروها، کاهش ترافیک در خیابان ها و کاهش هزینه ها است ولی در شهر یاسوج مشاهده می شود پیاده روها از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و پایتخت طبیعت ایران است که باید دارای بهترین شکل از طراحی شهری باشد، بر همین اساس همه امکانات رفاهی و زیر ساخت های شهر دارای کمترین مشکل باشد..

 

یکی از زیر ساخت ها در شهر یاسوج وجود پیاده روها با سنگ فرش مناسب است، پیاده روها محل تردد عابران پیاده است و هدف از آن جداسازی این مکان با محل عبور خودروها در خیابان است.

 

وجود پیاده روها چند مزیت دارد که از جمله آنها حفظ امنیت عابران پیاده از خطر خودروها، کاهش ترافیک در خیابان ها، کاهش هزینه ها می شود،  بنابراین وجود پیاده روها با سنگ فرش مناسب از الزامات امکانات شهری است.

 

در شرایط حاضر برخی از مناطق شهر فاقد سنگ فرش مناسب است که سبب بدون استفاده ماندن برخی از آنها شده است، وعابران مجبور هستند برای تردد آسان تر و فرار از گرد و خاک وسایر مشکلات این پیاده روها به سطح خیابان رفته و با مشکلاتی تازه مواجه شوند که مهترین آنها تصادف با وسایل نقلیه است.

 

در شرایط کنونی و وضعیت نامناسب پیاده روها یکی دیگر از مشکلات ناشی از آن تاثیر بر جلوه و زیبای شهر است که باید گفت زیبنده پایتخت طبیعت نیست .

 

شهرداری یاسوج به عنوان متولی امور شهر ضمن بررسی وضعیت پیاده رو ها باید نسبت به ترمیم و همچنین بازسازی سنگ فرش خیابان ها اقدامات لازم را صورت دهد.

 

تصاویری از نابسامانی پیاده روهای شهر یاسوج در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.