گروه: اخبار استان خبر: 111543 / تاریخ انتشار : 1397/7/18 ساعت : 11:53

گلایه های بازیکن سابق شهرداری یاسوج از بی توجهی مسئولان به فوتبال استان/صمد اکبری: استاندار به وعده اش عمل نکرد

اکبری: در همان روز اول علی محمد احمدی گفت باید در این شهر یک تیم فوتبال داشته باشیم اما تا الان خبری از حمایت آنها نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فوتبال در استان کهگیلویه و بویراحمد همانند دیگر نقاط کشور طرفداران فراوانی دارد و از همین رو داشتن تیم های مختلف و حضور در مسابقات کشوری باعث میدن روح نشاط و شادابی به کالبد جوانان و حتی شهر خواهد شد.

 

شهر یاسوج را که در سال های نه چندان دور با تیم شهرداری می شناختند  و با شکست تیم های بزرگ کشور بر سر زبان ها افتاده بود، این روزها دیگر جایی در میان ورزش استان ندارد.

 

اما در سال های اخیر تیم های دیگری در شهر یاسوج به فعالیت مشغول شدند که از جمله آن ها می توان به فولاد و زاگرس یاسوج اشاره کرد که در مسابقات لیگ دسته سوم باشگاه های کشور حضور داشتند اکنون نیز تیم فوتبال " بویراحمد " در رقابت های لیگ دسته سوم باشگاه های کشور حضور دارد.

 

از همین رو به سراغ مالک باشگاه بویراحمد و همچنین یکی از بازیکنان این تیم رفته ایم که برای فوتبالدوستان استان و به خصوص شهر یاسوج نام و چهره ای آشنا دارد.

 

صمد اکبری بازیکن تیم فوتبال بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در فوتبال برخی اوقات  یک مدیر ورزشی با تلاش خود یک تیم را تشکیل می دهد مانند تیم ها عمران، فجر یا شهرداری سابق اما آمدن برخی مسئولان کم توجه به ورزش، باعث  نابودی این تیم ها می شود.

 

صمد اکبری بیان کرد: تیم سابق شهرداری یاسوج در دوران ریاست شهرداری آقای جاوید مورد حمایت قرار نگرفت و از نظر آنها شهرداری در جایگاهی نبود که بتواند  این تیم فوتبال را حمایت کند همچنین هیچکدام از نمایندگان یاسوج از شهرداری یاسوج حمایت نکردند و باید اشاره کرد بودجه های فرهنگی - ورزشی در نهادهای مختلف اگر برای حمایت ورزش فوتبال حمایت نشود در کجا هزینه  میشود.

 

وی افزود: مسئولان استان به دلیل کم توجهی به مقوله ورزش از تاثیرات مثبت آن در کاهش ناهنجاری های اجتماعی بی اطلاع هستند و آمارها از آسیب های اجتماعی ناشی از نبود مکان مناسب برای ورزش حکایت دارد و نبود این مکان ها سبب روی آوردن به فضای مجازی و گذراندن وقت و زمان زیادی در این فضا می شود و نتیجه آن گرفتاری جوانان به مفاسد گوناگون در این فضا است.

 

صمد اکبری گفت: پیشکسوتان و دوستان با توجه به پتانسیل های استان تصمیم گرفتند تیمی را تشکیل دهند البته ناگفته نماند متاسفانه تیم زاگرس که در لیگ دسته دوم کشور حضور داشت را به مقاومت تهران فروختند، نهایتا تیم فوتبال بویر احمد بر اساس هویت ها و ارزش های بومی نظیر غیرت و شهامت نام گذاری شد.

اکبری به تیم قشقایی حاضر در لیگ دسته اول اشاره کرد و گفت: تیم قشقایی توسط مسئولان و ترک های قشقایی نامگذاری شد و در این لیگ در حال فعالیت است، به این تیم روزانه 100 میلیون کمک مردمی می شود و تیم باشگاهی بویر احمد هم بر اساس ارزش های سنتی نام گذاری شد و انتظار می رفت جامعه امروز این تیم را مورد حمایت قرار دهد که البته کمتر کسی حمایت کرد.

 

وی الته به برخی از حمایت ها اشاره کرد و اضافه کرد: حمایت مالی حداقلی از تربیت بدنی از تیم صورت گرفت اما این حمایت جوابگوی یک تیم در لیگ دسته سوم کشور نیست، همچنین شورای شهر از طریق شهرداری تصمیم بر حمایت مالی گرفتند اما متاسفانه تاکنون خبری از حمایت آنها صورت نگرفته است و دیگر نهادها و ارگان ها و خصوصا توسط نماینده محترم هیچ گونه حمایتی صورت نگرفت.

 

صمد اکبری اظهار کرد: با کمک مدیر عامل تیم آقای لطیف ارجمند و دیگر دوستان و جوانان علاقمند به فوتبال استان وسایل تیم مانند لباس و کفش و هچنین حق ورود و عضویت تامین شد.

 

بازیکن تیم فوتبال بویر احمد اظهار کرد: بنده با 34 سال سن باید در حال استراحت باشم اما برای کمک به این تیم مشغول بازی هستم و توانستم در بازی سه شنبه هفته گذشته با تیم فوتبال باغ ملک خوزستان دو گل را به ثمر برسانم و بازی را ببریم و در بازی هفته آینده با شاهین بوشهر نیازمند حمایت همه مردم استان و مسئولان هستیم و این توانایی وجود داردکه به لیگ های بالاتر صعود کنیم.

 

صمد اکبری در رابطه با وعده های استاندار کهگیلویه و بویر احمد گفت: در همان روز اول علی محمد احمدی گفت باید در این شهر یک تیم فوتبال داشته باشیم اما تا الان خبری از حمایت آنها و نشده است اما انتظار داریم حمایت های لازم را در خصوص به این تیم داشته باشند.

 

وی گفت: در گذشته وقتی در شهرداری بازی می کردم آسیب های اجتماعی در نتیجه انجام بازی به پایین ترین حد ممکن می رسید و این نشان از نقش ورزش فوتبال در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

 

 محمد لطیف ارجمند مالک باشگاه بویراحمد نیز گفت:  تیم فوتبال بویر احمد نماینده استان در لیگ سوم کشور در سال 95 بعد از عدم حمایت از تیم قبلی که وابسته به موسسه دانا بود به بنده  انتقال داده شد و به همراه سایر دوستان و بازیکنان تیم، باشگاه فرهنگی - ورزشی بویر احمد را تاسیس کردیم.

 

ارجمند بیان کرد؛ در شهر یاسوج فوتبال بزرگسالان تقریبا حیاتی ندارد و این تیم نیمه جان را بنده با هزینه شخصی اداره میکنم، در این میان شهرداری و ورزش و جوانان حمایت های کوچکی داشتند، امسال حداقل 150 میلیون تومان هزینه داریم و شهردار محترم و مدیر کل 10 درصد از این هزینه را کمک نموده اند و 90 درصد باقی مانده را باید خود بنده به عهده بگیرم.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.