گروه: اخبار استان خبر: 111537 / تاریخ انتشار : 1397/7/17 ساعت : 20:36

انتقاد شدید از عملکرد مدیر عامل گاز استان و فرماندار بهمئی/جا ماندن سه روستای حوزه کت از پروژه گازرسانی در بهمئی

در پروژه گازرسانی به حوزه کت بهمئی انامی از سه روستای مهم و قدیمی این منطقه وجود ندارد که اعتراض این مردم را در پی داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛فاز دوم گازرسانی به روستاهای حوزه کت بهمئی همزمان با هفته دولت آغاز بکار کرد که قرار بود روستاهای باقیمانده این منطقه نفتی شهرستان را از نعمت گاز بهره مند کند اما مثل اینکه بخشی از این روستاها در پروژه تعریف نشده است.

وحید جاوری، یکی از اهالی روستاهای از قلم افتاده فاز دوم پروژه گازرسانی به حوزه کت به خبرنگار ما گفت: متاسفانه سه روستای نارستان، سرگرک و سرخونی که از قدیمی ترین روستاهای حوزه کت به شمار می آیند مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته و در نقشه و طرح گازرسانی خبری از آنها نیست.

وی با انتقاد از عملکرد مدیریتی مدیر عامل گاز استان و فرماندار بهمئی در این راستا، گفت: روستاهای سرگرک و نارستان با موقعیت کشاورزی عالی و زمین های حاصلخیز هستند که با گازرسانی به آنها می توان شاهد توسعه آن ها و مهاجرت معکوس بود.

جاوری افزود: قلعه تاریخی در روستای سرخونی با معماری خاص و کم نظیر بهمئی که جزو سابقه دارترین روستاهای شهرستان بهمئی است هر ساله شاهد حضور گردشگران زیادی است.

وی در ادامه گفت: این روستا دارای چشمه دائمی آب شیرین و گواراست که مردم افزون بر استفاده از سایه سار باغات و سرسبزی آن، آب این چشمه را به دلیل کیفیت بالا برای مصارف خانگی به روستاها و شهرهای اطرف می برند.

 جاوری تصریح کرد:کیفیت آب سرخونی باعث شد تا مردم روستا به فکر تاسیس اولین کارخانه آب معدنی در شهرستان باشند که طرح تولیدی مذکور در مرحله دریافت تسهیلات بانکی است و به طور قطع این شرکت نیازمند گاز می باشد.

این شهروند منتقد از نماینده کهگیلویه بزرگ و مسئولان استانی خواست با توجه به اینکه دولت به روستاها نگاه ویژه ای دارد، پیگیری گازرسانی به روستاهای سرخونی، نارستان و سرگرک باشند تا اهالی این روستاها شاهد تبعیض و دودستگی نباشند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.