گروه: اخبار استان خبر: 111535 / تاریخ انتشار : 1397/7/17 ساعت : 20:40
مسئولان استانی پیگیر باشند؛

احداث کلینیک تخصصی تامین اجتماعی راهگشای مشکلات درمانی در بهمئی

با توجه به اینکه بهمئی آمار قابل توجهی بیمه شده تامین اجتماعی دارد، احداث کلینیک تخصصی تامین اجتماعی می تواند راهگشای مشکلات حوزه درمان این شهرستان باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ شهرستان بهمئی با جمعیتی نزدیک به ۵۰ هزار نفر در دورترین منطقه از مرکز استان واقع شده است که فاصله آن تا یاسوج(مرکز استان) ۳۰۰ کیلومتراست.

متاسفانه این شهرستان نفت خیز در شاخصه سلامت و درمان به ویژه در حوزه سخت افزای و نرم افزای با مشکلات زیادی مواجه است.

هر چند در سالهای اخیر کلنگ احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی تنها شهرستان بهمئی به زمین زده شد که بنا به قول مسئولان استانی و شهرستانی ساختمان این بیمارستان در سال ۱۳۹۸ به بهره بردای می رسد اما شاید فاز تجهیز و راه اندازی این بیمارستان سالها به طول انجامد.

اما انچه در حال حاضر به عنوان یک ضرورت برای مردم بهمئی نمود پیدا کرده است، نبود یک کلینیک تخصصی در این شهرستان محروم می باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر سه کلینیک تخصصی درمانی در سطح شهرستان های گچساران و کهگیلویه و بویراحمد  تکمیل شده یا در مرحل اتمام است،  احداث  کلینیک تخصصی(رادیولوزی، سونو گرافی، اکو و تست ورزش و …..) در شهرستان بهمئی ضروری بوده و از مطالبات به حق این مردم است.

در صورت احداث این کلینیک تخصصی، بخش قابل توجهی از مشکلات درمانی مردم در این منطقه که بیشتر از بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند، حل و دغدغه‌های آنها در حوزه درمان کمتر می شود.

از مشکلات دیگر نبود مراکز تخصصی درمانی در شهرستان بهمئی، افزایش مسافرت به خارج از شهرستان به قصد درمان می باشد که این موضوع تاکنون منجر به تصادفات جاده ای و مصدومیت و مرگ شهروندان بهمئی شده است.

از مسئولان استانی به خصوص مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تقاضامندیم موضوع احداث کلینیک تخصصی تامین اجتماعی در شهرستان بهمئی را به عنوان یک اولویت در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.