گروه: اخبار استان خبر: 111531 / تاریخ انتشار : 1397/7/17 ساعت : 17:41
مدیرعامل شرکت گاز استان:

بدهی 16 میلیاردی شهرداری ها به شرکت گاز/صنایع استان در پرداخت مطالبات خود بدقولی می کنند

خادم: نزدیک 50میلیارد تومان مطالبات در دست مردم داریم که مهم ترین آنها پمپ های سی ان جی هستند و 16میلیارد تومان در دست شهرداری ها داریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ رئیس شرکت گاز استان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در شرکت گاز استان کمیته های زیادی را تشکیل دادیم که پدافند غیرعامل، مبارزه با فساد اداری و تکریم ارباب رجوع از جمله آنهاست.


وی افزود: هرسال خود را محک می زنیم و ارزیابی می کنیم همچنین جلسات مختلف با ذی نفعان و واحد های مختلف برگزار کرده ایم.


خادم در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وصول مطالبات گفت: اگر وصول به موقع انجام شود دستاورد های خوبی می توانیم داشته باشیم.


رئیس شرکت گاز استان گفت: نزدیک 50میلیارد تومان مطالبات در دست مردم داریم که مهم ترین آنها پمپ های سی ان جی هستند و 16میلیارد تومان در دست شهرداری ها داریم.


خادم افزود: در جلسه ای با حضور اتاق بازرگانی به گلخانه داران به صراحت گفتیم که در فصل سرما از گاز استفاده کنید و در فصل گرما هزینه آن را پرداخت کنید، ولی برخی از آنها به تعهدات خود عمل نکردند.


وی گفت: سیمان مارگون 3میلیارد تومان به شرکت گاز بدهکار بود که یکی از مشتری های بزرگ ماست به شرطی که تعامل خوبی داشته باشد و از پارسال تا کنون این تعامل خوب بوده است.رئیس شرکت گاز استان گفت: یکی از اشکالاتی که صنایع استان دارد این است که بدقولی می کنند در صورتی که باید الگوی مصرف را رعایت کنند و بدهی قبلی خود را پرداخت کرده باشند، 100 میلیارد تومان اعتبار مصرف گاز از سوی گاز کشور برای آموزش و پرورش در‌نظر گرفته شده است و اکثر مدارس در استان بدهی های خود را پرداخت کرده اند زیار اگر پرداخت نکنند شامل این طرح نمی شوند.


 

 

رئیس شرکت از استان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در شرکت گاز استان کمیته های زیادی را تشکیل دادیم که پدافند غیرعامل، مبارزه با فساد اداری و تکریم ارباب رجوع از جمله


رئیس شرکت از استان گفت: یکی از اشکالاتی که صنایع استان دارد این است که بدقولی می کنند در صورتی که باید الگوی مصرف را رعایت کنند و بدهی قبلی خود را پرداخت کرده باشند.

100میلیارد تومان اعتبار مصرف گاز از سوی گاز کشور برای آموزش و پرورش در‌نظر گرفته شده است و اکثر مدارس در استان بدهی های خود را پرداخت کرده اند زیار اگر پرداخت نکنند شامل این طرح نمی شوند.
 


وی همچنین افزود: مشترکین در خصوص استفاده از سوخت گاز اول آن را مصرف میکند سپس هزینه آن را پرداخت می کنند ولی در خصوص سایر سوخت ها را اول باید هزینه آن را پرداخت کند بعد از آن استفاده کنند.

 


خادم گفت: بعضی از وسایل گرمایشی در منطقه که گاز وجود ندارد، برقی هستند  که هزینه برق آن بالا است و مقرون به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه 100درصد مناطق شهری ایران از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: 5360مورد رفع نشتی داشتم ایم که 4375تای آن مربوط به سال جاری است که برای هرمورد رفع نشتی که شامل زمینی و هوایی می شود هزینه هایی را متحمل می شویم.

 


 
خادم افزود: یکی از موارد هدررفت گاز، سرقت است که در استان بیش از 40 مورد سرقت گاز داشته ایم.

 وی گفت: اصلاح سیستم گرمایشی ساختمان باعث شده هزینه های ما کمی بالا رود که رضایتمندی کارکنان را در پی داشت و اگر خود شرکت گاز هزینه مصرف گاز را پرداخت نکند گاز آن قطع می شود.

 


وی در خصوص اصلاح الگوی مصرف گفت: 5کیلو وات گاز مصرفی اداره را بر روی پنل خورشیدی انتقال می دهیم که باید کل اداره استان این کار را انجام دهند.وی همچنین اضهار داشت: حراست و حفاظت از اطلاعات مشترکین رسالتی است که این ادراه بر عهده دارد.وی گفت: در استان ما به صورت متوسط 250میلیون برای هر صنعت در نظر گرفته شده است که می توانیم به آنها گاز رسانی کنیم.وی با بیان اینکه گاز رسانی به روستهای زیر بیست خانوار امکان پذیر نیست، گفت: 66روستای زیر بیست خانوار داریم که با توجه به صعب العبور بودن آن هزینه گاز رسانی به هر خانواده حدود بیست میلیون است.خادم گفت: راه اندازی طرح قرائت آسان را داشته ایم که مامورین گاز با در دست داشتن دستگاه های خودخوان و مراجعه به منازل، شهروندان می توانند به راحتی هزینه گاز خود را پرداخت کنند.
رئیس شرگت گاز استان گفت: انتظار داریم از شهروندان که در خصوص پرداخت به موقع مبلغ گاز مصرفی اقدام کنند و با مامورین در زمان اجرای طرح گاز رسانی همکاری داشته باشند.

 


خادم افزود: برای صنایع بزرگ هر دو هفته یک بار فیش گاز صادر می شود که تا دوماه نیز به آنها فرصت پرداخت داده می شود.

 


وی گفت: در سال گذشته روزهای سردسال کمتر بوده و 4الی5درصد کاهش مصرف داشته ایم ولی امسال پیشبینی می شود زمستان زودرس را داشته باشیم و مصرف بالا رود.

 وی از شهروندان درخواست کرد قبل از استفاده از هرگونه وسایل گرمایشی از مسدود نبودن دودکش ها اطمینان حاصل کنند و نشتی گاز را نیز بررسی کنند که با مشکل مواجه نشوند.
وی در پایان در خصوص سرمایه گذاری باتوجه به گازرسانی به واحدهای صنعتی گفت:  گاها صنایعی وجود دارد که امکان گازرسانی به آنها وجود ندارد، و باید خود آنها هزینه آن را بپردازند و بالابودن هزینه گازرسانی باعث می شود این مهم محقق نشود، لذا از رسانه ها در خصوص اطلاع رسانی به آنها در خواست همکاری داریم.

 

 

تصاویری از این نشست در زیر آمده است:

در حال تکمیل...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.