گروه: اخبار استان خبر: 111506 / تاریخ انتشار : 1397/7/17 ساعت : 10:02
کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان بهمئی خبر داد:

بیماری های غیرواگیردار مهمترین عامل مرگ و میر در جهان

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی بیماری های غیرواگیردار را مهمترین عامل مرگ و میر در جهان دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری های غیرواگیردار در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

این کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی قلب و هفته سالمند ظهر امروز و با حضور کلیه کاردانان و کارشناسان بهداشت عمومی، ماماها، بهورزان و مراقبین سلامت در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

 

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی در این کارگاه آموزش تصریح کرد: بیماری های غیرواگیر مهمترین علل مرگ و یا بیماری‌ها در جهان و کشور ما هستند که بسته ایراپن یا همان مداخلات ضروری بیماری‌های غیر واگیر با هدف کاهش ۲۵ درصد مرگ و میر ناشی از بیماریهای غیر واگیر تا سال ۲۰۲۵ در برنامه شبکه مراقبت های بهداشتی کشور ادغام شده است.

 

رحمان بیوکانی افزود: چهار بیماری قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن ریوی و چهار عامل خطر کم تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دخانیات و مصرف الکل هدف اصلی در این برنامه می باشد.

 

 کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی در پایان گفت: مداخلات طراحی شده در جهت حذف یا کاهش این چهار عامل خطر و کندی چهار بیماری ذکر شده می باشد و انتظار می رود با کنترل این بیماری ها به هدف کاهش ۲۵ درصدی مرگ و میر بیماری های غیرواگیر برسیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.