گروه: اخبار استان خبر: 111491 / تاریخ انتشار : 1397/7/18 ساعت : 09:57

فضای مجازی؛ چالش پیش روی والدین کهگیلویه و بویراحمدی/گوشه نشینی و افت تحصیلی نتیجه ورود به دنیای بی در و پیکر مجازی

فضای مجازی یک چالش مهم و پیش روی دانش اموزان کهگیلویه و بویراحمد است دانش اموزانی که در این فضا دچار افت شدید تحصیلی می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، چالشی که این روزها یک تهدید هم می تواند باشد فضای مجازی است، فضایی که دانش آموزان را از دانش آموز بودن دور می کند و به سمتی می برد که از درس و مدرسه فاصله بگیرند و تنها برای رفع تکلیف راهی مدرسه شوند.

 

داشتن تلفن همراه در میان جوانان و دانش اموزان امروز کوچک و بزرگ نمی شناسد هرکسی  سری در سرها در بیاورد اولین اقدامی که انجام می دهد خرید تلفن همراه است و بعد از آن  رفتن سراغ اینترنت و پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی است، این فضا نیز به اندازه ای نامحدود است که می تواند کل وقت یک فرد را در طول شبانه روز پر کند.

 

تابستان تمام شد و فصل مدرسه ها آمد آنهایی که از پدر قول خرید گوشی همراه را گرفته بودند آن را خریدند و آنهایی هم که از گذشته داشتند بیشتر از قبل در این فضا غرق شدند درس خواندن و تمرکز داشتن نتیجه موفقیت است اما استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه در کنار مدرسه خلاف این موضوع را نشان می دهد.

می توان گفت تنها مقطع تحصیلی که این روزها از گوشی استفاده نمی کنند شاید مهد کودک ها و کودکان ابتدایی باشد تعداد زیادی از دانش آموزان راهنمایی و اکثر دانش اموزان متوسطه تلفن همراه دارند و گاهی نیز یواشکی هم که شده از ان در مدرسه استفاده می کنند زنگ های تفریح و موسیقی و شیطنت هایی که وجود دارد.

 

با توجه به اینکه دانش اموزان وقت زیادی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی می گذارند باعث افت تحصیلی انها در یک دوره ای از زمان می شود از طرف دیگر این ارتباط کم با محیط اطراف بر شکل پذیری شخصیت انها نیز تاثیر گذار است و دچار کاهش عملکرد تحصیلی انها می شود.

 

کهگیلویه و بویراحمد بیش از  150 هزار دانش اموز دارد که بدون شک جمعیت زیادی از انها از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند نکته قابل توجه اینجاست که افت تحصیلی را می توان بیشتر در میان دانش اموزانی دید که بیشتر از این فضا استفاده می کنند.

پدر و مادران کهگیلویه و بویراحمدی که طاقت قهر فرزند خود را ندارند و به راحتی برای انها چنین فضایی را مهیا می کنند، مواظب افت تحصیلی فرزندشان باشند زمان می گذرد وقتی کودک شما در اتاق می رود که درس بخواند از نبودن گوشی همراه کنارش مطمئن باشید چرا که فضای مجازی زمان نمی شناسد و می توان راحت چند ساعت فرزند شما را به راحتی سرگرم کند.

 

از کنار برخی از مدارس شهر یاسوج که رد می شویم گاهی می بینم دانش اموزانی را که گوشی به دست خارج می شوند و یا در گوشه ای ایستاده اند و با گوشی کار می کنند آنها در حقیقت  بخشی از عمرشان را در این فضا می گذرانند، بدون شک فضای مجازی مانع داشتن تمرکز مناسب می شود.

 

بنابراین خانواده ها و به خصوص مادران  مواظب باشند که استفاده صحیح و مناسب از فضای مجازی و اینترنت را به فرزندان خود اموزش دهند که کمتر دچار آسیب های ناشی از حضور در این فضا شوند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.