گروه: اخبار استان خبر: 111489 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 ساعت : 17:20
نستور درخشنده پور:

چارچوبی را نمی بینم که بخواهم در اصلاحات یا اصولگرایی بگنجم/اگر به این صحنه ورود کنم اولین رقیب زارعی خواهم بود

درخشنده پور:هیچ گونه ارتباطی با آقای زارع ندارم و اگر به این صحنه ورود کنم اولین رقیب آقای زارع خواهم بود و مطمئن باشید تا آخر خط خواهم رفت و هدفم بر این اندیشه و نظرات است و دوست دارم افرادی که این اندیشه را که مربوط به توسعه ساختاری در استان و رفع بیکاری است را ترویج دهم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نستور درخشنده پور در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج گفتبنده اعتقاد دارم دانشجویان را نباید منع کرد و نباید مانع از تراوشات ذهنی او شد، دانشجو خودش باید موثر و نقش آفرین در خانواده باشد، یعنی خانواده باید تحت تاثیر شما قرار بگیرد نه اینکه شما تحت تاثیر آنان قرار بگیرید. اگر این روش را کار کنید قطعا به سمت پیشرفت و توسعه خواهید رفت،  پدر و مادر شما دانشجویان حرمت دارند و شاید خیلی از نیازهای بشری را ندانند، اما شما باید جامعه و خانواده را هدایت کنید، شما خواص جامعه هستید  و باید بتوانید جامعه را هدایت کنید.

 

وی افزود: اگر جامعه را از دانشجو خالی کنند، این جامعه از فرهنگ و زیربناهای فکری و انسانی تهی خواهد شد، لذا دانشجو قشری است که وابستگی اقتصادی ندارد، یک بحثی که وجود دارد این است که خیلی درگیر مشکلات اقتصادی خانوداه نیست و آنقدر مشکلات خانوداه بر او سیطره پیدا نکرده است و لذا در این زمینه دانشجو باید خیلی فعال و پُرکار باشد، راهکار ما ارائه برنامه است و برنامه باید حتما متخصص داشته باشد، تا زمانیکه مدیران متخصص را در برنامه های خود دخیل نکنیم مشکلات امروزی را همچنان داریم.

درخشنده پور با ذکر داستانی بیان کرد: سازمان سیای آمریکا یک دانشجو را در یکی از کشورها پرورش داد و بعدا وارد مجلس کرد و سازمان سیا وقتی دید این شخص یک فرد با استعدادی است و می تواند سردمدار یک کشور شود او را در یک انتخابات به سمت رئیس جمهوری منصوب کرد و سپس سازمان سیا به او یک ماموریت داد و ماموریت این بود که او در این مدت کوچکترین ارتباطی با هیچ یک از افرادی که در این سازمان کار می کنند نداشته باشد.

 

 وی افزود: به او گفته بودند ماموریت تو فقط این است که افراد غیر متخصص را در سمت های متخلف به کار ببری و وقتی این کار را انجام دادی  آن کشور مستعمره و نیازمند می شود و آن موقع ما ورود خواهیم کرد و کشور شما را تحت سیطره خود در خواهم آورد.

 

درخشنده پور ادامه داد: لویی چهاردهم یکی از کسانی بود که حکومتش خیلی طولانی بود و یکی از پرقدرت ترین پادشاهان فرانسه بود، وقتی که از او پرسیدند که چرا این حکومت شما پرقدرت بود؟ لویی در پاسخ گفت: من همیشه در رأس کارها افرادی را به کار می بردم که حدشان بسیار کمتر از آن منسب بود. مثلا شخصی که در حد بخشدار بود او را به سمت فرماندار منصوب می کردم، در حد فرماندار بود او را به سمت استاندار منصوب و یا در حد استاندار بود در مقام وزیر او را منصوب می نمودم. اینها چون برای حفظ میز خود مجبور بودند متملق و چاپلوس بار بیایند و من را حفظ کنند، لذا با برنامه ریزی دقیق و علمی می توان به این توفیق دست پیدا کرد.

نماینده بسیج واحد دانشگاه یاسوج گفت: سابقه و جریان سیاسی که منتسب به آن هستید، اصلاحات است و حزب کارگزاران نیز ریشه در همان حزب دارد، دستاورد جریان اصلاحات و کارگزاران و تیمی که حاکم هستند که تقریبا 32 سال انقلاب دست همین تفکر بود. دولت اول، دوم، سوم، چهارم و در مقطع کوچکی پرانتزی باز شد و زمانیکه جریان اصلاحات مشغول کارهای پیمانکاری خود در داخل و خارج از کشور بودند، درواقع همین سلیقه بوده است که چهل سال بر این مملکت حاکم بوده است. خواستگاه و تفکر جنابعالی همین سلیقه سیاسی است، سلیقه ای که کار ما رابه جایی رسانده است که باید برای دلار 12 هزار تومانی به خیابان ریخته و کف و سوت بزنیم؟ همین سلیقه ای که امروز دلار را به 18 هزار تومان رسانده و مردم از دلار 12 هزار و دویست تومن راضی هستند؟

 

وی گقت: آیا جنابعالی با همین عرصه سیاسی قصد ورود به انتخابات را دارید؟ وقتی از مدیران متخصص صحبت می کنید امثال آقایان نعمت زاده، آخوندی، حسین فریدون و این تیپ اشخاص است؟ اگر افرادی با این تیپ باشد خروجی معلوم است، یعنی دلار 19 هزار تومانی! ما سابقه کاندیداتوری شما را شنیدیم که به نفع آقای موسوی کنار رفتید، آیا با این شایعه که در این دور به نفع آقای زارعی کنار می کشید، صحت دارد؟ اگر صحت دارد بیان کنید. شما موافق طرح شفافیت مالی نمایندگان مجلس هستید یا خیر؟

 

درخشنده پور در پاسخ به سخنان این دانشجو گفت: ما نمی خواهیم در جمع دانشجویی این مسائل مطرح شود. من گلایه دارم از این دوست مان که تحلیل کردند و نتیجه گرفتند و رای صادر کردند و حکم هم اجرا نمودند. اصلا بحث اتخاباتی و کاندیداتوری نیست اما انتخابات مربوط به دو سال دیگر است و ممکن است اگر کسانی از من خواستند و شرایط را مساعد ببینم که بتوانم به مردم خدمت کنم حتما به مردم خدمت خواهم کرد، من هیچ گونه ارتباطی با آقای زارع ندارم و اگر به این صحنه ورود کنم اولین رقیب آقای زارع خواهم بود و مطمئن باشید تا آخر خط خواهم رفت و هدفم بر این اندیشه و نظرات است و دوست دارم افرادی که این اندیشه را که مربوط به توسعه ساختاری در استان و رفع بیکاری است را ترویج دهم،  بگذارید تا مردم مصداقش را پیدا کنند.

 

وی افزود: در رابطه با جریان سیاسی اینگونه بیان کنم که اصلاحات را در کشور قبول دارم و اصلاحات در کشور پیروز شد، پیروزی اصلاحات در این بود که همه به این نتیجه رسیدند که باید اصلاحات صورت بگیرد، اولین کسی که به اصلاحات اشاره کردند مقام معظم رهبری بودند، ایشان گفتند که کشور به اصلاحات با حفظ اصول نیاز دارد، یکی از  معظلات ما این است که بسیار چشم بسته تصمیم می گیریم. یک عارفی آن بالا نشسته و می گوییم هر حرفی که بزند می گوییم درست است، اما این غلط است. این چه تفکری است که وجود دارد؟ شخص را نبینید باید حرف های شخص را ببینید. چه کسانی حرف درست را می زنند؟ اسلام فقه اش به اصلاحات است، مگر اجتهاد که می گوییم این نیست؟ یعنی کنکاش و درآوردن مسائل و معضلات مطابق با شرایط روز که اگر این نبود پس این همه مجتهد و ومرجع تقلید و امثال اینها برای چیست؟ اینان برای این است که در شرایط روز مسائل را برای ما استنباط کنند، اینها یعنی اصلاحات.

 

درخشنده پور با بیان سخنی از مقام معظم رهبری گفت: اصلاحاتی در کشور باید صورت بگیرد ولی با حفظ اصول یعنی اسلام، قرآن، کتاب و بیانات ائمه.  اینها باید در اصول ما بماند.

وی عنوان کرد: من معتقد با اصلاح در کشور هستم اما اگر کسی بخواهد بگوید جزء حزب اصلاحات هستم درست نیست، معتقد به حفظ اصول هستم اما اگر کسی بگوید جزو طیف اصولگرا هستم این را هم قبول ندارم،  من نمی توانم چیزی را که قبول ندارم را بگویم، من چارچوبی را نمی بینم که بخواهم در اصلاحات بگنجم و من تعریفی در اصولگراها نمی بینم که بخواهم در آن بگنجم. من دبیر جامعه مهندسین استان کهگیلویه و بویراحمد بودم که در راس آن آقای باهنر است، اما اینکه این جمله را به کار ببرم در قالب چیزی قبول ندارم، من در دولت اصلاحات با یک جمع 30 نفری خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و مطالبی را رهبر فرمودند که آویزه گوش خود کردم و ایشان فرمودند: اگر یک دایره دور خود بکشید و بگویید شما در این دایره  حرف درست را می زنید و بقیه که خارج از این دایره هستند حرفشان درست نیست، دچار انحراف می شوید.

درخشنده پور اظهار داشت:  چرا کسانی هستند که می خواهند رهبری را متعلق به خود بدانند، همه می دانند چه چپ و چه راست هیچ کس به اندازه رهبری نمی تواند کشور را اداره و هدایت نماید، من اعتقادم این است که یکی از مشکلات ما در عرصه سیاسی و فرهنگی انحراف مسئولین از منویات رهبری است. رهبر به عنوان ولی امر مسلمین است  و به عنوان جایگاه وسیعی که دارد و اطلاعات گسترده ای که دارد الان اثبات شده است در این سی و چند سال که ایشان رهبر هستند ضریب اشتباهات ایشان از تمام مسئولین کمتر و نزدیک به صفر بوده است. در تمام موضع گیری ها دقیق بودند. اگر تمام مسئولین دچار انحراف شده اند این است که نتوانسته اند خود را با رهبری و منویات ایشان وفق دهند، من فکرم فکر رهبری و تبعیت از رهبری است و در راه رهبری قدم برداشتم و با حفظ اصلاحات که مورد نظر ایشان و مورد نظر جامعه است به نحو احسن برای اصلاحات کشور است.

 

وی در ادامه بیان کرد: قومیت فی نفسه محکوم نیست و برای شناخت آدم ها لازم است، اما هیچ کس نمیتواند بگوید قوم من به خاطر جمعیت و توان بیشتر بر دیگری برتری دارد که این غلط و اشتباه است، برای اینکه بدانید چقدر این اشتباه است من این را زیر میکروسگوپ می گذارم و این را برجسته می کنم تا بدانید این تفکر بسیار اشتباه است، هیتلر نمونه بارز یک فرد قبیله گرا بود. این یک فکر اشتباهی است و قرآن می فرماید: بهترین شما باتقواترین شما است،  من معتقد به تخصص گرایی، تعهد، مدیریت، شخصیت و قابلیت ها هستم و معتقد به مسائل قومیتی نیستم. اگر می بینید مسائل قومیت برجسته می شود واکنشی است که در جوانب دیگر انجام شده و این اشتباه است، نه آن کنش درست بود و نه این واکنش ها.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.