گروه: اخبار استان خبر: 111470 / تاریخ انتشار : 1397/7/16 ساعت : 07:57
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی خبر داد:

شناسایی و تشکیل پرونده برای 32فروشنده متخلف بهمئی/شهروندان می توانند به ازای هر مقدار خرید تقاضای فاکتور معتبر کنند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی با اعلام عزم جدی برای مبارزه با تخلفات بازار، به اقدامات اخیر خود در این راستا پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی در گفت و گوی اختصاصی با آوای ماغر با اعلام عزم جدی برای مبارزه با تخلفات بازار، به اقدامات اخیر خود در این راستا پرداخت.

 

محمد درخشان تصریح کرد: در گشت کنترل بازارهفته گذشته توانستیم 25 فروشنده متخلف را شناسایی کنیم که برای تمامی آنها پرونده تخلف تشکیل و برای اعمال محکومیت های قضائی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع دادیم.

 

وی گفت: روز گذشته هم با گشت مشترکی با همراهی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شهرستان داشتیم که 7 مورد تخلف قانونی شناسایی کردیم.

 

درخشان افزود:6 فقره از پرونده های تخلف دیروز متعلق به فروشندگان لوازم یدکی موتورسیکلیت و یک مورد آن فروشگاه لوازم خانگی بود که این 7 پرونده هم تکمیل و برای سیر مراحل بعدی به اداره تعزیرات ارجاع داده شد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی عمده تخلف این فروشنده ها را عدم درج قیمت و تداخل صنفی اعلام کرد و مشارکت مردم در شناسائی تخلفات اصناف را بسیار مهم و تعیین کننده دانست.

 

درخشان با بیان اینکه سامانه تلفنی 124 بعد از مدت ها اختلال هم اکنون در دسترس بوده و آماده دریافت گزارشات مردمی است، گفت: از روزهای آغازین مدیریت بنده قول دادم که اختلال سامانه برطرف و این سامانه حساس در دسترس قرار گیرد.

 

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در مبارزه با گرانفروشی و کم فروشی های احتمالی اصناف گفت: از نظر قانونی شهروندان این حق را دارند که به ازای هر مقدار خرید از فروشگاه ها تقاضای فاکتور معتبر کنند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی افزود: بهترین راه مقابله با این نوع تخلفات، تقاضای صدور فاکتور فروش معتبر با مهر فروشگاه است و فروشنده ها هم باید در این زمینه با شهروندان همکاری کنند.

 

درخشان در پایان سخنان خود گفت: با هدف حمایت از قشر آسیب پذیر و در راستای تنظیم بازار گوشت شهرستان،1تن و 604کیلوگرم گوشت گوساله منجمد با قیمت هر کیلو 29هزار تومان در روزهای اخیر در شهر لیکک توزیع کردیم که این روند در هفته های آینده هم ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.