گروه: اخبار استان خبر: 111451 / تاریخ انتشار : 1397/7/15 ساعت : 09:15
در گفتگو با قصابان سی سخت مطرح شد؛

قیمت گوشت در هاله ای از ابهام/مشخص نبودن قیمت گوشت قرمز در استان بر طبل گرانی آن نواخته است

پس از گذشت سه هفته از بازرسی میدانی کارشناسان و وعده تشکیل کارگروه به منظور اعلام قیمت مصوب گوشت اما تا کنون این مهم محقق نشده است و همچنان قیمت گوشت در کهکشان ها سیر می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز در سطح استان و شهر یاسوج موجب نارضایتی شهروندان شده و قدرت خرید آنان را پایین آورده است.

 

در حالی که قیمت مصوب برای گوشت بره 46 هزار تومان اعلام شده است (خبر را اینجا بخوانید)اما مشاهده می شود که این قیمت در قصابی ها به هیچ عنوان رعایت نمی شود و به قیمت 57 هزار تومان به بالا به مشتریان عرضه می شود.

 

قصابان شهر سی سخت در این خصوص به سفیر دنا گفتند: هنوز اتحادیه نرخ های جدید را اعلام نکرده است و گوشت قرمز با قیمت  57 هزار تومان به بالاتر عرضه می شود.

 

 

یکی از قصابان شهر سی سخت گفت: قیمت فروش گوشت قرمز بر اساس نرخ خرید دام زنده است و اگر دامداران قیمت را بالا ببرند ما قصابان نیز مجبور هستیم گوشت را با قیمت بالاتر بفروشیم، متاسفانه بیشتر دامی که برای فروش عرضه می شود توسط سودجویان به قیمت های کاذب خریداری و به شهرهای دیگر انتقال داده می شود.

 

 

این قصاب با گلایه از اینکه دام زنده استان با قیمت ارزان تر به استان های همجوار فرستاده می شود و ما باید گوشت را از دیگر شهرها مثل شهرکرد و شهرضا با قیمت 23 هزار تومان تهیه کنیم، که این موضوع به نوبه خود موجب افزایش قیمت آن می شود.

 

 

وی افزود: در حال حاضر هر کیلو گوشت قرمز را 46 هزار تومان می خریم  و این بالا رفتن قیمت دام زنده و عدم نظارت بر قیمت آنها باعث می شود این گوشت با قیمت بالا به دست قصاب برسد و از طرفی قصاب نیز باید سود خود را در نظر بگیرد به همین دلیل قیمت گوشت قرمز از 57 هزار تومان به بالا عرضه می شود.

 

 

یکی دیگر از قصابان شهر سی سخت به لزوم حمایت دولت از دامداران اشاره کرد و گفت: دولت می تواند هزیه های مورد نیاز دامداران مانند تامین علوفه و هزینه های دامپزشکی را پاین آورده تا دامدار بتواند با قیمت ارزان تر دام خود را عرضه کند.

 

 

این قصاب سی سختی گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گوشت، صادرات دام است که باید جلوی آن گرفته شود و دام پرورش یافته در استان باید در همین استان به فروش برسد و در اختیار مردم همین استان قرار بگیرد، نه اینکه با صادرات آن به استان های دیگر باعث کمبود آن در بازار داخلی استان شود و قیمت گوشت قرمز بالا رود.

 

 

 

گفتنی است، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پیش از این در این خصوص گفت: هنوز قیمت گوشت به قصابی های شهر اعلام نشده است ولی با تشکیل گروه کارشناسی با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، صنعت ومعدن، و نماینده کشتارگاه و اتحادیه قصابان و حضور در بازار به بررسی این موضوع  می پردازند و پس از آن قیمت واحد گوشت را اعلام می کنیم.

 

این صحبت داریوش دیودیده در حالی است که چند هفته از آن می گذرد و به نظر می رسد باید همچنان منتظر نتایج کارگروه کارشناسی باشیم.

انتهای پیام/د

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
---
1397/7/15 - 10:22
با سلام. من فقط تیتر خبر را خوندم دو اشتباه املایی داره یکی هاله و دیگری طبل
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.