گروه: اخبار استان خبر: 111437 / تاریخ انتشار : 1397/7/19 ساعت : 14:01

دانش آموزانی که نیمکت های پارک را به نیمکت های مدرسه ترجیح می دهند/عدم نظارت بر پارک ها و عواقب اجتماعی ناشی از آن+تصاویر

پارک چشمه نباتی یاسوج یکی از اماکن زیبا و مناسب برای میزبانی از گردشگران و مسافران است. اما شاهد اقدامات هنجار شکنانه ای از سوی قشری خاص در این پارک ها هستیم که نتیجه عدم نظارت بر آنهاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پارک چشمه نباتی یاسوج یکی از اماکنی زیبا و مناسب برای میزبانی از گردشگران و مسافران نورزوی و تمام فصول است. این پارک که در مرکز شهر یاسوج و درخیابان جمهوری قرار دارد یکی از مکان هایی است که دارای امکانات تفریحی برای مسافران و گردشگران است.

 

 

 این پارک یکی از پارک های شهر یاسوج است که برای رفاه حال گردشگران، اقامت و اسکان مسافران ساخته شده است. اما با این اوصاف فقط گوشه ای از ویژگی های این پارک بیان شده است. در گوشه ای دیگر، پارک چشمه نباتی در طول روز مورد استقبال بسیاری از پسران و دختران دانشجو و دانش آموز قرار می گیرد که با وضعیت نامناسبی در آن حضور پیدا می کنند.

 

 

وضعیتی که شاید مناسب مرکز استانی مانند کهگیلویه وبویراحمد با غنای فرهنگی در زمینه اجتماعی شایسته نباشد. در این میان دانش آموزانی اعم از دختر و پسر هستند که نشستن بر نیمکت مدرسه را بر نیمکت های پارک چشمه نباتی ترجیح می دهند و حتی در ساعت های بعد از نیمه شب این دختران و پسران در حال پَرسه زدن در این پارک هستند.

 

اکنون یک سوال و یا یک شبهه مطرح می شود که چرا دستگاه های ذیربط در برطرف نمودن  این معضل اقدامات فرهنگ انجام نمی دهند؟ چرا در این موقع از شب جوانان یاسوج درحال گشت و گذار دراین مکان هستند، مکانی که روزانه معتادانی در آن قسمت رفت و آمد دارند.

 

 

از اینکه این پارک یک مکان تفریحی برای جوانان شهر یاسوج است شکی نیست اما نبود نظارت دستگاه های نظارتی در کنترل رفتارهای هنجار شکنانه برخی از افراد باعث شده است تا برخی در این پارک با شب نشینی های خود برخی دیگر از جوانان را ترغیب نموده که تا پاسی از نیمه شب بیدار بمانند.

 

 

همان گونه که بیان شد این پارک پاتوقی برای معتادان شده که شبانه روز در آن جولان می دهند و خبری از حضور دستگاه های نظارتی نیست و همین نبود نظارت و برخورد دستگاه های قضایی و امنیتی فضا را برای اینگونه افراد مهیا نموده و کارهای دلخواه خود را انجام می دهند. البته اسنادی وجود دارد که در زمان خود رسانه ای خواهد شد.

 

 

دانش آموزان از آسیب پذیرترین اقشار در جامعه هستند و گاهی اوقات خواسته و یا ناخواسته در برخی از فضاها قرار می گیرند که دچار سردرگمی می شوند و در این سردگمی ها به آسیب های روحی و روانی جدی دچار شده که نمی توان آن را جبران نمود و به اصلطلاح "آبی که از جوی رفت دیگر قابل برگشت نیست" از جمله این آسیب ها آسیب های فضای مجازی است که در استان بسیاری از دانش آموزان حتی در مقاطع ابتدایی گرفتار آن شده اند و نمی توانند از ین فضا رهایی پیدا کنند.

 

 

پس راهکار برون رفت از این بحران اجتماعی که گریبان بسیاری از جوانان این استان،شده است، آیا چیزی جز مبارزه و مقابله  با هنجار هایی است که روزانه در باغات، پار کها و کافه ها اتفاق می افتد. آیا جز جلوگیری و اجازه فعالیت ندادن به اینگونه پارک ها در ساعات غیر از تفریح و گردش(یعنی بعد از نیمه های شب تا بامداد) است؟ 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.