گروه: اخبار استان خبر: 111431 / تاریخ انتشار : 1397/7/14 ساعت : 14:41
طبق شنیده ها؛

واگذاری زمین 2 میلیاردی در ازای یک بدهی در یاسوج/چه کسی پاسخگوی واگذاری های بی ضابطه در مرکز استان است؟

اگر این زمین که در آن موقع ارزش 2 میلیارد تومانی داشته است، اکنون ارزش این زمین افزایش بیشتری داشته است و این سوال مطرح می شود که اکنون شهرداری یاسوج چگونه می تواند این این ضرر را جبران کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مرغوب‌ترین زمین‌های شهر یاسوج به راحتی آب خوردن و در سکوت، به برخی افراد واگذار می‌شود در حالی که در دل روستا‌ها اجازه ساخت و ساز در زمین‌های ملکی خود مردم داده نمی‌شود.

 

زمین‌خواری در استان کهگیلویه و بویراحمد به واسطه کوهستانی‌ بودن و کمبود زمین‌های مسکونی و هموار، خیلی‌ها را به طمع انداخته که به کمک رانت و تخلف و در سایه عدم نظارت‌ها صاحب این زمین‌ها شوند.

 

اما مساله دیگری که گاهی اوقات از گوشه و کنار شنیده می شود این است که برخی از زمین ها با رانت و به واسطه حضور افراد صاحب نفوذ در مناصب مهم مدیریتی، به افراد خاص واگذار می شود که این مساله جای بسی نگرانی دارد.

 

به عنوان مثال اگر بخواهیم زمین های مرکز شهر یاسوج را در نظر بگیریم که به فردی خاص واگذار شده است، که طبق شنیده ها به نظر می رسد این زمین بابت یک بدهی 2 میلیارد تومانی و در زمان شهردار سابق یاسوج واگذار شده است.

 

موضوع جالبتر اینکه اگر این زمین در آن موقع ارزش 2 میلیارد تومانی داشته است، اکنون ارزش این زمین افزایش بیشتری داشته است و این سوال مطرح می شود که اکنون شهرداری یاسوج چگونه می تواند این این ضرر را جبران کند چرا اگر اکنون این زمین در تملک این نهاد بود می توانست علاوه بر حفظ سرمایه خود، از آن برای اموری مانند ساخت پارکینگ در مرکز شهر استفاده کند.

 

اما اکنون نه تنها این زمین را از دست داده است بلکه هیچ سودی از آن نمی برد و یک امتیاز بزرگ را از دست داده است.

 

حال مسئولن سابق و حتی فعلی شورای شهر باید پاسخگوی این سوال باشند که چرا در ازای یک بدهی باید سرمایه ای را از دست بدهند که امروز دارای ارزش افزوده بسیاری شده است و می توانست در برخی امور شهر گره گشای مشکلات باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.