گروه: اخبار استان خبر: 111422 / تاریخ انتشار : 1397/7/14 ساعت : 10:34

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی چندین ماه بدون مدیر قانونی/آیا ماجرای سرپرستی 16ماهه این اداره تکرار می شود؟

با توجه به حساسیت ها و چالش های حوزه فرهنگی، صلاح نیست که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی بیش از این بدون مدیر اداره شود و با توجه به وضعیت سرپرست قبلی این اداره، باید در گزینش مدیر جدید آن دقتی دوچندان شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی به عنوان کلیدی ترین اداره ترویج فرهنگ در شهرستان20تیرماه سال گذشته با تکریم امین درخشان(نیروی وزارت ارشاد) به صورت موقت به علیداد خوبی زاده(فرهنگی و دبیر ریاضی) تحویل داده شد اما این سرپرستی تا مهرماه امسال یعنی 16ماه طول کشید.

 

با وجود اینکه مدت زمان سرپرستی یک اداره از لحاظ قانونی به مراتب کمتر از این مدت می باشد اما تلاش، فشار و پیگیری علیداد خوبی زاده مبنی بر انتقال از آموزش و پرورش به فرهنگ و ارشاد و تاییدیه حکم مدیریت، نتیجه ای در بر نداشت تا اینکه مهرماه امسال کار به جایی رسید که حتی در برگشت به آموزش و پرورش هم با مشکل جدی مواجه شد و با رایزنی و چانه زنی، موفق به این کار شد.

 

از ابتدای مهرماه تاکنون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی با دو کارمند اداره می شود و از لحاظ مدیریت با احتساب سرپرستی یک نیروی غیر ارشادی(خوبی زاده در 16ماه گذشته) می توان گفت که این اداره ماه هاست که بدون مدیر قانونی اداره می شود.

هر چند انتقال فرهنگیان از آموزش و پرورش به دیگر ادارات و قرار گرفتن آنها در راس مدیریت که در بیشتر موارد از لحاظ ارتباط کاری سنخیتی با هم ندارند، در دوره های مختلف به یک واقعیت انکار ناپذیر تبدیل شده است اما مسئولان استانی و مسئولان سیاسی شهرستان بهمئی باید به این نکته توجه کنند که برخی ادارات فرصت اجرای آزمون خطا را ندارند.

 

از طرفی تاکید  مبنی بر منع بکارگیری نیرو از دیگر سازمان ها و نهادها در راس مدیریت ادارات، کورسوی امیدی در دل نیروهای متخصص و متعهد شاغل در ادارات روشن کرد که اگر قرار است حتی به صورت حزبی و جناحی مدیری بر آنها حاکم شود، از جنس خودشان بوده و درد آشنا و کار بلد باشد و با این ایده بسیار بجا و سنجیده، ادارات پویا شده و کارمندان آن نقش موثرتری برای رسالت محوله ایفا می کنند.

 

از طرف دیگر فشار و چانه زنی برخی سیاسیون و دخالت بیش از حد در تصمیم گیری برای تصدی مدیریت ادارات به هر قیمتی، تمامی این رشته ها را پنبه کرده و مدیران استانی را مجبور به تحمیل مدیری خارج از مجموعه اداره کل خود می کنند.

نتیجه تصویری برای علیداد خوبی زاده

به عنوان نمونه همین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که اولین شاخصه مدیر آن توجه همه جانبه به فرهنگ در قالب مبانی دینی و اسلامی است، مدیریت آن کاری حساس، چالش برانگیز و خطیر است که یک مدیر برای موفقیت در این سمت در کنار نیاز ضروری به برنامه ریزی مدون کوتاه مدت، میان مدت و حتی بلند مدت، پیش نیازی دیگر به نام داشتن رزومه قوی فرهنگی، شناخت منابع انسانی و دردآشنا بودن به مسائل کاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم دارد.

 

در شرایط کنونی صلاح نیست که مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی بیش از این بلاتکلیف بماند و با توجه به اینکه وضعیت سرپرست قبل( خوبی زاده) ماه ها پیش به وضوح مشخص شده بود، نباید فرماندار بهمئی و مدیرکل ارشاد اجازه دهند دوباره این اشتباه تکرار شود؛ در حال حاضر معرفی و استفاده از منابع انسانی توانمند و جوان موجود در این اداره می تواند بهترین انتخاب باشد اما اگر قرار است به هردلیلی شخصی خارج از کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راس این مدیریت قرار گیرد، این کار با دقت و اطمینان بیشتری صورت گیرد تا ماجرای سرپرستی 16 ماهه خوبی زاده دوباره تکرار نشود.

 

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.