گروه: اخبار استان خبر: 111419 / تاریخ انتشار : 1397/7/15 ساعت : 08:42
همچنان آرام بخوابید!

ادامه نقاشی کودکان با رقص زنده در یاسوج/آیا محلی دیگر برای شادی و رقص زنده در یاسوج وجود ندارد؟+تصاویر

اگر امروز جلوی این کارها گرفته نشود مشخص نیست فردا چه اتفاقی بیفتد، وضعیت اسفناک فرهنگی این روزهای شهر و استان گواه این مدعاست که اگر جلوی کار گرفته نشود، وضعیت روز به روز بدتر می شود و یکی از جاهایی که به صورت نرم این کار صورت می گیرد همین آموزشگاه نقاشی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدتی پیش گزارشی در این پایگاه خبری منتشر شد که نشان از برخی بی توجه به برخی اصول در یکی از مراکز آموزش نقاشی شهر یاسوج بود، که در کنار نقاشی، کودکان به رقص می پردازند و سپس به عنوان مدل نقاشی آن ها را می کشد.

 

یکی از نکاتی که پیش تر نیز به آن اشاره شد این بود که شخصیت کودکان از همین سنین شکل می گیرد و حضور در چنین فضاهایی قطعا بر روی شخصیت فرد تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

البته نباید از نقش خانواده ها نیز به راحتی عبور کنیم چرا که اگر با وسواس بیشتری همه حواس خود را به تربیت موثر فرزندان خود متمرکز کنند چنین افرادی جرات نمی کنند از دختران و فرزندان آن ها به عنوان مدل زنده نقاشی استفاده کنند.

 

خانواده های این سرزمین که روزگاری به غیرت و عزت خود می بالیدند اما گویا در عصر کنونی با عقبگرد فرهنگی برخی افراد با سواستفاده دنبال مطلب دیگری هستند و متاسفانه باید هزار بار افسوس خورد که گاهی به این کار خود افتخار هم می کنند.

 

از نقش خانواده ها که بگذریم، به سراغ مسئولان می رویم، کسانی که گاهی خیال می کنیم در خواب هستند و چشمشان را بر روی ترویج نرم برخی ضدارزش ها بسته اند که این موضوع نیز می تواند به همان دلیلی باشد که برای خانواده ها عنوان شد.

 

همانطور که گفته شد یک بار گزارشی درباره همین موضوع از این پایگاه خبری منتشر شد اما به نظر می رسد هیچ اقدامی صورت نگرفت و این افراد همچنان در فضایی نرم و آرام به کار خود ادامه می دهند به همین دلیل این بار لازم دیدیم که طور دیگری سخن بگوییم.

 

چرا یک مسئول در جمهوری اسلامی به خود جرات نمی دهد یک بار برای همیشه با هنجارشکنان و مروجین ضدارزش ها برخورد کند تا کار به اینجا نرسد که دختران خردسال را جلوی دوربین می برند و به قول خودشان با هدف شاد بودن کودکان، از آن ها می خواهند برقصند و سپس آن ها را نقاشی کنند؛ اگر برای شاد شدن باید رقصید، پس همان بهتر که ...

 

اگر امروز جلوی این کارها گرفته نشود مشخص نیست فردا چه اتفاقی بیفتد، وضعیت اسفناک فرهنگی این روزهای شهر و استان گواه این مدعاست که اگر جلوی کار گرفته نشود، وضعیت روز به روز بدتر می شود و یکی از جاهایی که به صورت نرم این کار صورت می گیرد همین آموزشگاه نقاشی است.

 

بهتر است مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد " اسلامی " با قاطیت بیشتری دست به کار شوند و قبح شکنی کارهای ضدارزشی را متوقف کنند و اگر نمی توانند سایر دستگاه های فرهنگی از جمله ائمه جمعه وارد این قضیه شوند.

 

شاید عده ای خیال کنند پرداختن به این موضوع لازم نیست چرا که چیز مهمی نیست؛ اما در پاسخ باید گفت جواب این سوال را در کف خیابان های شهر، کافه های آن چنانی، پارک هایی که تا نیمه شب میزبان دختران جوان و نوجوان است، و دیگر مفاسدی دنبال کرد که خود آن ها بهتر از هر کسی می دانند.

 

نگارنده قصد تهمت زدن به هیچ شخصی را ندارد اما این ها هشدارهایی است که تکرار می شوند و اگر در گذشته پیگیری می شد شاید حال و روز شهرمان جور دیگری بود.

 

این فرد نقاش خواسته یا ناخواسته در حال قبح شکنی کارهای ناپسند در جامعه است و فیلم آن را نیز در فضای مجازی پخش می کند که به حرمت این ایام و خوانندگان محترم از انتشار آن ها معذوریم.

 

و بهتر است این نقاش در کنار آموزش هنر به علاقه مندان این رشته، به ارزش های جامعه نیز احترام گذاشته و کاری نکند که قبح آن ها در جامعه شکسته شود.

 

آن چه که باید می گفتیم، بیان شد و حال منتظر اقدام قاطع در برخورد با این اقدامات هستیم، برخوردی که نه تنها با این فرد، بلکه با سایر مراکزی که ترویج کننده این مسائل هستند، امیدواریم این بار جرأت به خرج دهید و پای کار باشید.

 

جالب است پاسخ این فرد نقاش را نیز در جواب خبرنگار ما بدانید: "بابا در این گرانی ها و وضعیت بد اقتصادی بذارید مردم شاد باشند"

 

براستی یک آموزشگاه نقاشی که با مجوز هنرهای اسلامی به کار می پردازد باید این چنین آزاد عمل داشته باشد؟

 

کسی مخالف شادی مردم نیست و نخواهد بود اما معتقدیم هرچیزی در جای خود و با روش خود!

 

اگر اقدامی در این خصوص انجام نگرفت این رسانه در آینده ای نزدیک اقدام به انتشار اسم این آموزشگاه و نقاش خواهد کرد تا بر همگان مشخص شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.