گروه: اخبار استان خبر: 111411 / تاریخ انتشار : 1397/7/13 ساعت : 13:15
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه وبویراحمد:

علی رغم هشداری های امنیتی نیروی انتظامی چرا در قضیه جمعه بازار دست روی دست گذاشته شد/ایران با هیچ چیز بر روی امنیت معامله نمی کند/رزمایش بسیجیان عظمت و اقتدار ایران را به رخ دنیا کشاند

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه یاسوج: حتما باید اتفاقی بیفتد تا کسی کاری کند/ایران با هیچ چیز بر روی امنیت معامله نمی کند


امام جمعه موقت یاسوج در خطبه اول نماز جمعه این هفته مرکز استان گفت: اگر رسول خدا به شما می گوید فرزندان مرا کشتید و حرمت آنان را نگه نداشتید با چه رویی با او روبرو می شوید؟ برخی کسانی که در عاشورا بودند تحت تاثیر این روشنگری قرار گرفتند و با امام حسین (ع) هم پیمان شدند و گفتند حتی با یزید و ستمگران مبارزه می کنیم، امام که به خوبی اهل کوفه و عراق را می شناختند و می دانستند اهل وفای به عهد نیستند، صریح پاسخ داد: ای فریبکاران شما خود را پیروز میدان میدانید؟ شما از مسیر رسول خدا و شریعت او خارج شده اید. من هرگز به پیمان شما باوری ندارم. میخواهید همان کاری را کنید که با جدم کردید. هنوز زخمی که زده اید خون فشان است و سینه ما از داغ پدران و برادرانمان سوزان است و پیمان شما باعث شد که در برابر انسان هایی که خوی وحشی گری دارند بایستیم.

 

حجت الاسلام حسینی صدر بیان کرد: بعد از ماجرای قیام مختار، امام سجاد(ع)  یک نفس راحت از این مصیبت کشیدند، شرایط برای ایشان سخت بود. امام سجاد با تمام سختی هایی که داشتند رسالت خود را به درستی انجام دادند، ابن زیاد در مجلسی گفت تو هنوز زنده ای. امام سجاد(ع) در پاسخ گفت: برادرم را در کربلا کشتی. یزید گفت: برادرت را خدا کشت و امام فرمود که مرا از مرگ میترسانی و این کرامت و افتخار ما است که در راه خدا کشته شویم.

 

امام جمعه موقت یاسوج در خطبه دوم به هجرت امام خمینی (ره) از پاریس به عراق اشاره کرد و گفت: این اتفاق ریشه در نهضت اتقلاب اسلامی دارد.

 

وی در ادامه با اشاره به حادثه اخیر در جمعه بازار اشاره کرد و گفت: حتما باید اتفاقی بیفتد تا کسی کاری کند، این جمعه بازار نیست بلکه هفته بازار است نیروی انتظامی طی گزارشاتی که میدادند می گفتند آنجا یک مکان خطرناک است که ایمنی ندارد.


حسینی صدر ضمن گرامی داشت هفته نیروی انتظامی گفت: امنیتی که در کشور ایجاد می شود را مدیون نیروی انتظامی هستیم، همچنین موشک هایی که شکلیک شد معنی اش این است که امنیت از نان شب هم واجب تر است، عوامل موثر اقتدار نیروی انتظامی در برقراری امنیت اتکا به خدا و کسب معنویت است. امام راحل گفت: امدادهای الهی از پشت پرده این نظام را مراقبت می کند. نیرویی که نیروی انتظامی را موفق می کند همکاری مردم است. همکاری مردم با نیروی انتظامی میتواند اقتدارساز باشد، امروز نیروی انتظامی مقتدر تحصیل کرده و آموزش دیده است.

 

وی افزود: این اقتدار در مرزها نیز وجود دارد که امینت آن را برقرار کردند، نیروی انتظامی باید اعتماد به نفس داشته باشد که این اعتماد به نفس را مردم باید به آنان بدهند، مواردی که امنیت جامعه را مانند مواد مخدر و فساد به خطر می اندازد مردم همراه انان نباشد شکست می خورند.

 

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: تخصصی سازی و برنامه ریزی هدفمند می تواند در جهت رسیدن نیروی انتظامی به اهدافش موثر باشد، نظم و انضباط از مولفه های موفقیت نیروی انتظامی است، مقابله به موقع با ناامنی از مولفه های کارساز نیروی انتظامی است، در فصل تفریح مثل تابستان مردم دنبال گردش هستند و ایام دیگر وقتی که خانه های مردم خالی است این عزیزان کارهای خود را به درستی انجام میدهند، قانون گرایی نیروی انتظامی و همکاری با انان و هماهنگی وزارت کشور و سپاه پاسداران میتواند در موفقیت انان بسیار موثر باشد.


حجت الاسلام حسینی صدر در ادامه گفت: رسانه ها وظیفه دارند از نیروی انتظامی پشتیبانی کنند و خدمات آنها را به گوش مردم برساند.

 

وی افزود: ایران با هیچ چیز بر روی امنیت معامله نمی کند و در هیچ مسئله ای بر سر امنیت مماشات ندارد، در واقع فقط امریکایی ها و روس ها از سلاح های کشتار جمعی استفاده می کنند، جمهورس اسلامی در هر جایی که دشمنش قرار دارد میتواند آن ها را از بین ببرد.

 

*****************************

امام جمعه شهر لیکک:رزمایش دیروز بسیجیان عظمت و اقتدار ایران را به رخ دنیا کشاند


نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تسلیت ایام سوگواری محرم، به تبیین نقش زیارت امام حسین(ع)در زندگی انسان ها پرداخت.


حجت الاسلام افروغی با تأسی احادیث گفت:کسی که به زیارت قبر امام حسین(ع )می رود با هر قدمی که بر می دارد، گناهان وی بخشوده می شود.


وی افزود:القائات شیطانی است که بگوئیم به جای زیارت کربلا در خانه بمانیم و نذر دهیم.


امام جمعه شهر لیکک خاطر نشان کردزیارت ابا عبدالله هم تاثیر فردی دارد هم اجتماعی؛اساس اسلام و تشیع بوسیله اربعین و زیارت قبر امام حسین(ع) تبلیغ می شود.


امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار بسیجیان سراسر کشور،به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در اجتماع 100هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران پرداخت.


وی ادامه داد:این رزمایش همانگونه که مقام معظم رهبری هم فرمود،عظمت،اقتدار و شکست ناپذیری ملت ایران را به رخ دنیا کشاند.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: مصداق های زیادی از این شکست ناپذیری و اقتدار ایران در کل جهان نمود دارد.


وی با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری،افزئد:جوانان نوک پیکان حرکت ملی و موتور پیش برنده انقلاب جوانان هستند.


امام جمعه شهر لیکک با انتقاد از عدم جوانگرایی دولت،گفت: متاسفانه در دولت پیر و فرتوت ما به خصوص در بخش اقتصادی خسارت های سنگینی بر مردم و نظام وارد کرد که سال های برای جبران این خسارت ها زمان لازم است.

 

*******************************

خطیب جمعه چرام: آتش سوزی جنگل های چرام افراد منصف را متاسف کرد
 

حجت‌الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آتش سوزی اخیر در شهرستان چرام اظهار کرد: زیبایی این کوه‌های زاگرس درختان بلوط است، هر درخت بلوطی سالی چند سانتی متر رشد می کند، یعنی عمر برخی از درختان در این کوه ها و رشته کوه های زاگرس به صدها سال می‌رسد.

امام جمعه چرام اضافه کرد: این آتش سوزی که در کوهها صورت گرفت هر انسان منصفی را ناراحت کرد، درباره عملکرد مسئولین مربوطه در این قصه تلاش‌هایی کردند اما ما باید امکانات، تعداد افراد و ظرفیت را ببینیم و قضاوت کنیم که در این مورد مسئولان مربوطه گزارش خواهند داد.

وی افزود: مسئله بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که با عاملان احتمالی این آتش سوزی به شدت برخورد شود چرا که تقاضایی که جمع نمازگزار و مردم متدین این شهر از فرماندار محترم به عنوان مسئول شورای تامین دارند برخورد با این عاملان است و همچنین اینکه گزارشی از این برخورد هم به مردم داده شود.

حجت الاسلام افشار در ادامه سخنان خود به برگزاری رزمایش و همایش عاشورایی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: رزمایش و همایشی که در کشور صورت گرفت با تعداد بیش از ۷۰۰ هزار نفر از بسیجیان و جوانانی بود که مظهر  تجلی قدرت نرم جمهوری اسلامی هستند که در این باره نکاتی را حضرت آقا بیان کردند از جمله این نکات حضور خیل عظیمی از جوانان بود.

خطیب جمعه چرام،گفت: جوانانی که دشمن با تهاجم و شبیخون فرهنگی به دنبال این بود که این جوانان را از ایران اسلامی و آرمان‌های امام و شهدا بگیرد اما این تجمع عظیم نشان داد که جوانان ما عاشورایی و زینبی در رکاب ولی امر تا ظهور حضرت حجت هستند.

وی با ذکر این مطلب از سوی مقام معظم رهبری که تصور نکنید راه پیش روی ما یک اتوبان آسفالته است، خاطرنشان کرد: برای پیامبر اسلام ۲۳ سال زجر جنگ و هجرت ها صورت گرفت تا نهال اسلام به یک درخت تنومند تبدیل شد قطعاً برای ما هم سختی وجود دارد.

 حجت الاسلام افشار با بیان اینکه آخرین تیر ترکش دشمن محاصره اقتصادی است،گفت: هدف آنان این است که ما را از لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار دهند و در این جنگ اقتصادی هم که دشمن به وجود آورده به تعبیر معظم له دشمن و آمریکا سیلی محکمی خواهند خورد.

وی،افزود: دشمن به دنبال این است که بگوید جمهوری اسلامی به بن بست رسیده و تنها راهش این است که در مقابل دنیای استکبار و غرب زانو بزنیم اما حرف ملت ما به رئیس جمهور کم عقل و خرد آمریکا این است که ما ملت مقاوم ایران یک بار دیگر به رئیس جمهور آمریکا اعلام می‌کنیم؛ ما مرد حماسه و نبردیم، مردانمان حسینی و زنانمان زینبی می اندیشند و تسلیم در قاموس مردان و زنان حسینی و زینبی راهی ندارد.

امام جمعه چرام با بیان اینکه دشمن ملت ما را هنوز بعد از ۴۰ سال خوب نشناخته است، تصریح کرد: روحیه انقلابی، جهاد، مبارزه و ایثار این ملت یک روحیه مثال‌زدنی است، ۵ رئیس جمهور قبلی امریکا در آرزوی اینکه جمهوری اسلامی را تسخیر کنند یا مردند و  یا در تاریخ گم شدند و آقای ترامپ شما هم به این پنج رئیس جمهور گذشته ملحق خواهید شد و این را بدانید که ملت ما راهش را که راه مبارزه است پیدا کرده و در این مسیر مستحکم قدم های خود را بر خواهد داشت.

 

در حال تکمیل ...
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.