گروه: اخبار استان خبر: 111384 / تاریخ انتشار : 1397/7/12 ساعت : 14:34

آغاز انتخابات نظام مهندسی استان از صبح امروز/احمدی: ساز و کار تدارک دیده شده در انتخابات بسیار مناسب است+تصاویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه دولت نمی تواند بر ساختارهای اداری و محدویت های این ساختار نظارت کند، می توان از طریق نظام مهندسی این فرایند را دنبال کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از مهمترین نقش های نظام مهندسی، مشارکت دادن مهندسان در رشته های مختلف علمی برای رشد شهر سازی و امور شهری در شهر است. 

 

 محمد مهدی سهیلی، معاون اداره راه و شهرسازی استان در رابطه با اهمیت انتخابات نظام مهندسی گفت: نظام مهندسی ساختمان استان یکی از موسسه های غیر دولتی است، که تاسیس آن بر اساس قانون سال 1374 تصویب شده است و این مصوبه غیر دولتی دارای چهار رسالت است، یعنی خود مهندسان راه و ساختمان در راس ساخت و ساز کشور قرار بگیرند.

 

وی افزود: رسالت دوم نظام مهندسی ساختمان استان، تولید ثروت است که درصدد تدبیر برای ارایه معیارهای ساخت و ساز در کشور باشند، از اهداف دیگر این موسسه پیگیری زندگی امن و آرام و بهداشت محیط برای ساکنان یک محدوده مسکونیست.

 

معاونت اداره راه و شهرسازی و معماری استان ادامه داد: کیفی سازی صنعت ساختمان سازی حاصل رقابت منطقه ای، ملی و فرامنطقه ای است که از اهداف نظام مهندسی ساختمان استان است و مجموعه این رسالت ها در نظام شهرسازی کشور، تناسب بین انسان، جمعیت و سرزمین را پیگیری می کند که اگر تناسب بین آنها باشد منجر به یک زندگی آرامش بخش در سطح سکونت گاه های زیستی خواهد شد.

 

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بوبر احمد تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت نمی تواند بر ساختارهای اداری و محدویت های این ساختار نظارت کند، می توان از طریق نظام مهندسی این فرایند را دنبال کند.

 

وی افزود: در بازدیدی که امروز از روند اجرای انتخابات نظام مهندسی ساختمان صورت گرفت، ساز و کار تدارک دیده شده بسیار مناسب است، به گونه ای که انتخابات بصورت آنلاین و الکترونیکی برگزار می شود از طرفی مهندسین و مراجعه کنندگان نظم را رعایت میکنند و در فضای آرام رای خود را انتخاب کرده و به صندوق میاندازند.

 

احمدی اشاره کرد: ثمره برگزاری انتخابات نظام مهندسی در  استان می تواند سبب کمک به توسعه عمران استان باشد، و شاهد رعایت قانون در موضوعاتی نظیر ساخت و ساز ها و استانداردها باشیم که مجموعه این عوامل سبب ایمنی در ساخت و سازها استان خواهد بود.

 

در ادامه تصاویری از این نشست آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.